reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Moj juz duzy ma 3 rok wiec raczej nie przejdzie ta nietolerancja
Cześć dziewczyny,
Mam 41 lat i moze jestem w ciąży. Nie jestem pewna , bo jestem 1-2 dni przed @. Troszkę nierozsądnie ale zrobiłam dziś test i to po południu. I coś tam chyba widać.
Mam już 2 dzieci. W ubiegłym roku „wpadliśmy” ale poroniłam tamta ciąże :( To było moje w sumie 3 poronienie. 1 poronienie było przed 1 ciąża, a 2 przed 2. Mimo, ze nie planowaliśmy wtedy 3 ciąży , to jednak bardzo się cieszyliśmy , ze będzie dziecko. Potem po poronieniu, postanowiliśmy działać świadomie i z lekami przypisanymi od gin staraliśmy się 3 cykle. Nie udało się i ja uznałam, ze musimy sobie darować. Ze już nie chce, zaczelam panicznie bać się ciąży i ze dziecko może być chore itp. Wiec przestaliśmy. No ale jednak czas płynął, uspokoiłam się, a myśli o 3 dziecku, wciąż oczywiscie podszyte ogromnym strachem wrocily. Boje się , boje się wszystkiego, szczególne, ze to szczyt mojej nieodpowiedzialności :( a jednocześnie chce mieć malucha. Wiem, pokręcone to co tu pisze . Chce, nie chce, boi się a zachodzi w ciąże - co za kobita ;) Wiem jednak, ze tu są dziewczyny , które mnie mogą zrozumieć i te moje dylematy. To mój test z dzisiejszego popołudnia. Nie mam drugiego na rano ale zamówiłam na amazonie i przyjdą ale jutro wieczorem . Myślicie, ze próbka moczu z rana będzie ok wieczorem? Ponoć można , przechowując w lodowce ...
Przepraszam, te kreski są tak mało widoczne ale nie potrafię ich uchwycić w moim łazienkowym świetle ;)
Ja test robilsm wieczorem bez problemu wiec albo poczekaj do rana albo rob wieczorem, od rana do wieczora hormonu przybedzie 😀
 
reklama
Witam dziewczyny dziś niestety już na smutno😭😭😭
W poniedziałek była wizyta i ciąża obumarła. Jak bylam 6+6 bylo serce a teraz juz nawet zaczeło się wszystko rozmywać w obrazie usg.
Umówiłam się na zabieg dopiero w poniedziałek, bo wcześniej nie mają miejsc.
Jest mi przykro, bo chyba to byla moja ostatnia szansa ( 42 lata). Z racji, że to moje 3 poronienie postanowiliśmy zrobić badania genetyczne. Pozamy też plec i ewentualne przyczyny.😪
Bardzo mi przykro Nunia :(
Nie poddawaj się .
 
Amazon dziś rano napisał, ze dostarcza po południu moje testy :) Wiec wytrzymałam z moim 2 siusiu aż przyjechały i taki wynik: Ale jest jedno ale. Kupując te testy kierowałam się tym, ze one są ultra czule. Wiec kiliknelam na amazonie i już. A potem poczytałam opinie , ze zdążą się ,ze one dają fałszywie dodatnie wyniki . Wiec wciąż guzik wiem🙄Zobacz załącznik 1229057
629E15B2-8C99-4B81-A9B1-35B233A2665D.jpeg
 
Amazon dziś rano napisał, ze dostarcza po południu moje testy :) Wiec wytrzymałam z moim 2 siusiu aż przyjechały i taki wynik: Ale jest jedno ale. Kupując te testy kierowałam się tym, ze one są ultra czule. Wiec kiliknelam na amazonie i już. A potem poczytałam opinie , ze zdążą się ,ze one dają fałszywie dodatnie wyniki . Wiec wciąż guzik wiem🙄Zobacz załącznik 1229057
Zobacz załącznik 1229058
Też mi się wydaje, że widać całkiem dobrze
 
Dla pewności jutro rano zrób betę ale skoro na pierwszym już coś było i tu jeszcze wyraźniej to wiesz.... Dobrze to wygląda 😁
Niestety mieszkam u królowej (uk) wiec ta beta urasta tu do rangi maga problemu ale spróbuje jutro coś załatwić, z tym, ze na jutro to nie będzie na pewno. Może uda mi się coś w normalnej aptece kupić. Może zdążę zanim zamkną ;)
 
U nas tez bylo podobnie z nietolerancją laktozy. Pediatra zapisala debridat i delicol. Musze przyznaćnze pp 2 tygodniacj nardzo duża poprawa i skornie i z dolegliwosciami brzuszkowymi. Lekarka mowila ze z czasem mija i faktycznie tak jest :) A juz chcialam sie poddać z kp.
Dziewczyny miałyście jakieś testy lub badania na tą nietolerancję czy po prostu diagnoza po objawach?
Ilovesummer i teraz przy kp Ty odstawiasz produkty z laktozą?
U mnie od 3 dni brzuszek coraz więcej daję czadu. Ma wzdęcia w ciągu całego dnia, twardy brzuszek, czasem podczas karmienia przysysa się bardzo niecierpliwie, je łapczywie, kwęka , sapie okropnie przy tym i połyka dużo powierza. 2x po takim jedzeniu zwymiotowała. Dziś wyczytałam ze tak może zaczynać się alergia na mleko lub jajka. Nie ma biegunek ani innych objawów. Dziś w aptece poleciła mi krople Biogaja i Espumisan. Do tej pory brała Coloflor cesario. Zobaczę czy będzie coś lepiej.
Kurcze, gdyby to była alergia to co ja teraz będę jadła, mam teraz takie zapotrzebowanie na nabiał że sobie nie wyobrażam .
 
reklama
Dziewczyny miałyście jakieś testy lub badania na tą nietolerancję czy po prostu diagnoza po objawach?
Ilovesummer i teraz przy kp Ty odstawiasz produkty z laktozą?
U mnie od 3 dni brzuszek coraz więcej daję czadu. Ma wzdęcia w ciągu całego dnia, twardy brzuszek, czasem podczas karmienia przysysa się bardzo niecierpliwie, je łapczywie, kwęka , sapie okropnie przy tym i połyka dużo powierza. 2x po takim jedzeniu zwymiotowała. Dziś wyczytałam ze tak może zaczynać się alergia na mleko lub jajka. Nie ma biegunek ani innych objawów. Dziś w aptece poleciła mi krople Biogaja i Espumisan. Do tej pory brała Coloflor cesario. Zobaczę czy będzie coś lepiej.
Kurcze, gdyby to była alergia to co ja teraz będę jadła, mam teraz takie zapotrzebowanie na nabiał że sobie nie wyobrażam .
Teredka nie ma sensu odstawiac produktow z laktoza bo laktoza tak czy inaczej jest wytwarzana w mleku matki wiec dieta nie ma na to wplywu. Mozna stosować krople delicol, ktore maja enzym pomagajacy trawic laktoze. U tak malenkich dzieci problemy w trawieniu laktozy wynikają z nisdojrzalego ukladu pokarmowego. U nas byly takie objawy jak u Twojej malutkiej i z czasem praktycznie wszystkie juz zniknęły. Czasem jeszcze uleje ale nie w takich ilosciach jak wcześniej. Jesli Ci dobrze przybiera na wadze i wypróżnia się to przeczekaj.
 
Ostatnia edycja:
Do góry