reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@mfifi04 tyle wynalazłam niestety kiedyś w necie ...akurat miałam zakładkę :) gdybym była specjalistą to z chęcią bym wszystkim pomogła ale nie jestem niestety ;/ Zazwyczaj te wyniki na nic nie wskazują u mnie też było popisane nie wiadomo co a okazało się że prawie każdemu tak piszą lub podobnie :/
 
reklama
U mnie też w badaniu histopatolologicznym napisali jakoś tak: Resztki po poronieniu bez zmian patologicznych, Oczywiście wszytko po łacinie. Czyli w sumie konkretnego
 
mfifi Residua deciduae (M-28000) oznacza resztki doczesnej. To standard - tak być powinno, nie wyjaśnia przyczyny poronienia, ale przynajmniej wyklucza np. stan zapalny czy inną bakterię.

roxie A jak podstawowe badania tarczycy? TSH, ft3 i ft4? Tak podwyższone a-tg moim zdaniem będzie świadczyło o problemach z tarczycą. Miałaś kiedyś robione USG tarczycy?
 
mfifi Residua deciduae (M-28000) oznacza resztki doczesnej. To standard - tak być powinno, nie wyjaśnia przyczyny poronienia, ale przynajmniej wyklucza np. stan zapalny czy inną bakterię.

roxie A jak podstawowe badania tarczycy? TSH, ft3 i ft4? Tak podwyższone a-tg moim zdaniem będzie świadczyło o problemach z tarczycą. Miałaś kiedyś robione USG tarczycy?
@witch84 podstawowe są ok w normie wszystko robię regularnie no i biorę letrox , usg tak miałam , lekarz mówił że mam zapalenie tarczycy dlatego te leki już cały czas . A jaka jest norma ? jeszcze i tak pójdę z wynikami zapytać czy nie trzeba innego leku
 
Norma jest zależna od laboratorium. U Ciebie jest od 0 do 4,11 - a ty masz prawie 110. Ja ekspertką w tym temacie nie jestem, ale może dziewczyny borykające się z tarczycą pomogą więcej. Ja myślę, że tu może leżeć Twój problem poronień - ale głowy za to nie dam. A na początku ciąży badałaś hormony tarczycy - bo w ciąży mogą one mocno skakać?
 
Norma jest zależna od laboratorium. U Ciebie jest od 0 do 4,11 - a ty masz prawie 110. Ja ekspertką w tym temacie nie jestem, ale może dziewczyny borykające się z tarczycą pomogą więcej. Ja myślę, że tu może leżeć Twój problem poronień - ale głowy za to nie dam. A na początku ciąży badałaś hormony tarczycy - bo w ciąży mogą one mocno skakać?

Tak kiedy byłam w pierwszej tsh podskoczyło az do 9 i byc może to poszkodziło , później juz brałam tabletki... teraz jak zaszłam miałam normę i brałam większą dawkę tabletki niby było ok ale z jakiegoś powodu ciąża bezzarodkowa .
 
alza Wyrazy współczucia! Ja jeszcze nie byłam przy niczyjej śmierci, ale podejrzewam jaki to jest szok. Trzymaj się dzielnie!

roxie Ja bym pewnie w tym kierunku szła upatrując przyczyny poronień. Ja nie pomogę, bo u mnie jest ok i nie zagłębiałam się w ten temat, ale może @hona albo @MisiaMonisia pomogą.

A ja dzisiaj sobie zrobiłam coroczny przegląd "podwozia" i na szczęście jest ok. Teraz tylko muszę poczekać na wynik cytologii. A w weekend pierwszy raz byliśmy z dziećmi na basenie. Początkowo był strach, a potem nie chciały wychodzić. Młody pływał w brodziku, gdzie najpłycej jest 90cm - a on ma ok 95, więc nigdzie do dna nie sięgał. Za to dostał kółko z pianki (taki makaron spięty klamerką) i nie pozwalał się dotknąć, można było usłyszeć tylko donośne: "JA - SAM!".
 
Dziewczyny trafilam dzisiaj do szpitala mialam w nocy plamienia najpierw czerwone potem delikatne brazowe narazie mi to ustapilo ale czuje ze piersi juz nie sa tak obrzmiale:(((
 
reklama
Do góry