reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja z kolei mam trochę żal do lekarzy którzy byli w szpitalu przy poronieniu. Było ich z 7 a żadnej nie porozmawiał ze mną na temat poronienia, żaden. Ordynator tylko cały czas mówił że "muszę mieć spotkanie z psychologiem bo przy takim czymś może być ciężko się pozbierać ". A jedną ginekolog zadała mi pytanie czy ja aby na pewno w ciąży byłam... Dopiero jak zobaczyła usg i kartę ciąży to tylko powiedziala bardzo mi przykro... Nie wiem może mam inne wyobrażenie ale według mnie lekarz powinien porozmawiać dlaczego tak się dzieje, co może być przyczyną a nie zrobić zabieg i od tak sobie wyjść i psychologiem się zalsaniac. Moja koleżanka mówiła że po poronieniu lekarz ja uspokajał, rozmawiał, tłumaczył dlaczego tak dzieje... I ona mówiła że było jej łatwiej... Wiem że dla nich też nie jest to komfortowa sytuacja....ale dla pacjentki która przechodzi ta tragedię i ma milion myśli na sekundę wcale nie ejst łatwiej...
Ja też miałam rozmowę z psychologiem ale szczerze więcej mi dała rozmowa z lekarzami. Jak cały szpital w moim mieście jest do bani tak oddział ginekologii jest super. Na obchodzie lekarze i po pół godziny ze mną rozmawiali, tłumaczyli, wyjaśniali. Położne na herbatkę zapraszały, dawały wsparcie psychiczne. I życzyły żebyśmy kolejnym razem spotkały się na porodówce najwcześniej w 37 tygodniu.
 
reklama
Wynik hist pat nie mówił nic o płci. A co do torbieli to mogła być zwykla torbiel ciałka żółtego, bardzo często w ciazy takie są, ale one się same wchłaniają :)
No ja taka właśnie miała przed ciążą a już sobie wymyślałam raki, niepłodność i tym podobne rzeczy .... 🤦 A po miesiącu ani śladu po niej
 
Dziewczyny, dziś robiłam badanie B-hcg, żeby sprawdzić czy ładnie spada. Wynik= 3,09, tydzień temu było 7,58. Myślicie, że @ pojawi się dopiero jak będzie 0? Dziś mija dokładnie 30 dni od zabiegu, a ja się już niecierpliwie ;(
 
Ja mam wizytę w poniedziałek ale jestem bardziej ciekawa co lekarz powie, może do czegoś nowego doszedł. Mi w histopatologii wyszedł naciek zapalny błon i łożyska także dla mnie wszystko już jest jasne. Ale ciekawa jestem czy te bakterie tam dalej są czy już ich nie ma. Ja też miałam torbiel przed ciążą, sama od siebie chyba znikła bo na następnej wizycie już jej nie było. Niby pęcherzyk nie pękł czy coś takiego.
Będzie pięknie jeszcze, zobaczysz
A w którym tygodniu poronilaś?
 
No ja taka właśnie miała przed ciążą a już sobie wymyślałam raki, niepłodność i tym podobne rzeczy .... 🤦 A po miesiącu ani śladu po niej
Bardzo często zdarzają się torbiele czynnościowe czyli właśnie takie z niepękającego pęcherzyka. Ale one się na ogól właśnie wchłaniają same ;)

Mam prośbę do nowych dziewczyn - nie piszcie posta pod postem, bo ciezko się potem odnaleźć jak jedna napisze 5 postów z rzędu ;) z resztą taka tu mamy zasadę ;)
Kilka cytatów można wstawić w jednym poscie, ewentualnie można edytować żeby coś dopisać :)
 
EDIT: Sorki, myślałam, że pytanie jest do mnie :D

7t6d, ale zarodek zatrzymał się na ok. 6 tyg.
Ja w 12, z tym że poroniłam w toalecie nawet o tym nie wiedząc. Jak dostałam krowotku i pojechaliśmy z mężem do szpitala było już po wszystkim, nic nie było w macicy. Wyciągnęli resztki płody i to oddali na badnia nie wiem czy cokolwiek wyjdzie na tym badaniu. Starsznie o tym ostatnio dużo myślę.
 
Nie obawiaj się wyniku histopatologicznego, tak jak koleżanka pisała wcześniej, nie ma się czego bać, zwykle to po prostu informacja, że mialaś zabieg. Co to płci, to niemożliwe, żeby była na tym wyniku, my musieliśmy płacić 300 zł. Żeby zlecić badania genetyczne i dowiedzieć się jaka była płeć.
Co do torbieli, ja też miałam w ciązy i to takiego, który kwalifikował się do zabiegu, pozostał jednak pod obserwacją i na pierwszej kontrolnej wizycie po poronieniu już go nie było, także spokojnie, u Ciebie na pewno też go nie będzie 😉
A i jeszcze jedno, kiedyś lekarz powiedział mi, że torbiel nie jest przeciwwskazaniem do starania się o dziecko, z tym że u mnie była to torbiel krwotoczna.
Pocieszyłaś mnie, strasznie mnie nastarszyli tymi torbielami, że trzeba będzie usuwać, że to niebezpieczne... A wiecie jak to jest, po stracie to wszytko się analizuje i przemyśla kilkanaście razy... Wszyscy mi mówią że napewno przyczyną poronienia był torbiel dlatego tak się go obawiam.
 
reklama
Hej :) dziś mam 6 dzień brania dupka na wywołanie @ i mam brązowe plamienie. Duphaston nie powinien chyba powodować plamien. Rano byłam też na pobraniu wymazu do badania na bakterie u położnej w ośrodku bo mam ostatnio znów dyskomfort tam na dole.
Miesiączka może zacząć się w trakcie brania dupka?
 
Do góry