reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Czesc dziewczyny. Mam pytanie z serii "glupich",wiec przepraszam z gory, jesli kogos "rozśmiesze - mianowicie: jak mysliscie, jak wyglada sprawa rozjasniania wlosow w baardzo wczesnej ciazy? Mozna, czy nie mozna? Jakie macie zdanie na ten temat?
 
reklama
Wstawiło ci się w cytacie :p
Hmm, dziwne że nie dał progesteronu ale może się nie znam. A skąd ci się wzięło że 3 miesiące trzeba czekać??
Te 3 miesiące miały być po to, że jak po pierwszej @ mi się nie wchłonie sam to poźniej przepisze tabletki antykoncepcyjne przez kolejne dwa cykle i że powinno go wysuszyć.
 
@Martha86 ja też miałam torbiel czynnościową i to dwa razy. Wchłonęły się same. Drugą zdiagnozowali jak trafiłam z poronieniem do szpitala. Też myślałam, że objawy ciążowe i wysoka beta to sprawka torbieli. Ale skurcze macicy przy poronieniu rozwiały moje wątpliwości.
Teraz tak, moja torbiel miała 4cm i nie dostałam na nią nic. Kontrola miała być po miesiącu. Ale bolało mnie podbrzusze i po kilku dniach podeszłam do szpitala na kontrolę. Lekarka zaleciła przez siedem dni przyjmować jednocześnie nospe max 3x1 tabletkę i paracetamol 3x2 tabletki. W razie mega bólu dodatkowo ciepła kąpiel. Gdyby nie pomogło to powrót do szpitala i szybki zabieg, bo torbiel może się skręcić i wówczas jest konieczna natychmiastowa interwencja chirurga. A teraz uwaga najważniejsze, na kontroli u mojej ginki po dwóch tygodniach torbiel wchłonęła się całkowicie. Także bez paniki, postępowanie lekarza w Twoim przypadku jest jak najbardziej prawidłowe. Spróbuj brać no spe max i paracetamol w takiej dawce jak zalecili mi w szpitalu. Na pewno poczujesz ulgę.
Dziękuję. Trochę mnie uspokoiłaś:) ale czy problemów z zajściem w ciążę nie będzie? Bardzo się boję i pierwszy raz mam doczynienia z torbielą. Moja mama miała mięśniaki na macicy i ledwo uszła z życiem. Dlatego tak bardzo panikuję.
 
Czesc dziewczyny. Mam pytanie z serii "glupich",wiec przepraszam z gory, jesli kogos "rozśmiesze - mianowicie: jak mysliscie, jak wyglada sprawa rozjasniania wlosow w baardzo wczesnej ciazy? Mozna, czy nie mozna? Jakie macie zdanie na ten temat?
Powiem Ci, że nie wiem. Ja farbowałam włosy, ale nie rozjaśniałam. Mówili mi, że dzieci będą rude :rofl2: a tu popatrz skucha dwie blondynki i brunet.. Myślę, że to nie wpływa na ciążę, ale zapytaj lekarza.
 
Te 3 miesiące miały być po to, że jak po pierwszej @ mi się nie wchłonie sam to poźniej przepisze tabletki antykoncepcyjne przez kolejne dwa cykle i że powinno go wysuszyć.

Kurcze, nie słyszałam o czymś takim wcześniej. Ale nie miałam doczynienia z torbiela, więc nie chcę Ci mieszać w głowie ;) tak czy inaczej nawet jeśliby się okazało że jednak trzeba czekać 3 miesiące, to zleci raz dwa i do starań wrócisz :) a może będzie tak jak u madeline i na kontroli się okaże że jest super i można się starać ;) tego Ci życzę
 
Dziś mija rok od kiedy jesteś skarbie z nami ♡♡♡

Maksymilian 26.06.2018 2720g , 52cm


Całe szczęście ♡♡
received_1734129116641113.jpeg
20190624_151159.jpeg
 
Kurcze, nie słyszałam o czymś takim wcześniej. Ale nie miałam doczynienia z torbiela, więc nie chcę Ci mieszać w głowie ;) tak czy inaczej nawet jeśliby się okazało że jednak trzeba czekać 3 miesiące, to zleci raz dwa i do starań wrócisz :) a może będzie tak jak u madeline i na kontroli się okaże że jest super i można się starać ;) tego Ci życzę
Oj bardzo bym tego chciała... No , ale zobaczymy co będzie i dziękuję za słowa otuchy:)
 
Czesc dziewczyny. Mam pytanie z serii "glupich",wiec przepraszam z gory, jesli kogos "rozśmiesze - mianowicie: jak mysliscie, jak wyglada sprawa rozjasniania wlosow w baardzo wczesnej ciazy? Mozna, czy nie mozna? Jakie macie zdanie na ten temat?
To nie jest głupie pytanie, bo dużo dziewczyn się nad tum zastanawia (a w tym ja) i to jest kolejny temat ilu lekarzy, tyle opini niestety :( Tez jestem farbowana blondynka, mam jużspory odrost i jak powiedziałam przyjaciółce ze chce się zapisać di fryzjera w końcu to na mnie wyskoczyła jakbym nie wiadomo co powiedziała. Dała mi do myślenia i poczytałam troche w necie. Podobno szkodzi amoniak i nie powinno się go używać, lecz bez amoniaku sama farba nie rozjaśni ładnie włosów (tu tez zależy może od rodzaju włosa, jednej dziewczynie rozjaśni, drugiej nie) Noi podsumowując najwiecej razy wyczytałam żeby wstrzymać się z farbowaniem w pierwszym trymestrze. Dlatego ja mam zamiar zapisać się pod koniec lipca to już będzie 13-14 tydzień... i powiem ze jestem w ciąży, dlatego proszę o delikatniejsza farbę, bez amoniaku...trudno ze nie będą takie jaśniutkie jakie bym chciała;) zrobię takie po porodzie:D
 
reklama
Spokojnie można zarówno farbować, jak i rozjaśniać włosy - chyba że boisz się, że nie wytrzymasz zapachu.
I musisz wziąć pod uwagę, że kolor może wyjść nieco inny niż zwykle. I tyle ;)
 
Do góry