reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jeszcze troszkę plamie na brązowo ale to już tyle co nic. Pokonaliśmy te krwiaki, potem zaczęły męczyć wzdęcia ale zmieniłam dietę i jest lepiej. Synuś rośnie, lekarz nie miał zastrzeżeń podczas USG. Kolejna wizyta 05.02. a w dniu urodzin 10.02. mam termin II badań prenatalnych. Dużo odpoczywam, trochę już się ruszam. Już od jakiegoś czasu czuje ruchy mojego maluszka. Ciągle towarzyszy mi świadomość, że ta ciąża to cud, a moje maleństwo to wielki wojownik☺️💪❤️
no ty jesteś ogromnym przykładem tego, że cuda się zdarzają, wszystko wbrew jakimś ustalonym normom w medycynie, a ciąża się pięknie rozwija <3 Już nie mogę się doczekać aż wrzucisz tu zdjęcie małego.
 
reklama
35 dc to nie jest 3 tc tylko 5 już. Kiedy miałaś owulacje wiesz?
3tc pewnie licząc od owu. Niektóre laby mają takie właśnie normy

Między według flo jakoś 6 stycznia ale po śluzu sadze ze między 7-8 stycznia. Według aplikacji Preglife jest to 4+3 tc wiec ten wynik 14,4 bety nadal mieści się w widełkach.
Na wielki w normach nie ma.co patrzeć, bo są mega szerokie. Ważny jest przyrost. Sprawdź po 48h, wtedy bedzoe najpewniej
 
Dziewczynki mam pytanie. Będę szla w następnym tygodniu do ginekologa zobaczyć czy wszystko dobrze z maleństwem, myślę że to 3-4 tydzień. Będę chciała iść od razu na l4 ( pierwsza ciążę poronilam) a pracuje fizycznie z ludźmi wiadomo do tego dochodzi także covid. Jednak boje się, że ginekolog nie będzie chciał mi dać l4, zawsze robi z tym problem ( tak też było w pierwszej ciąży) Jak mi odmówi co w takiej sytuacji zrobić? Co l tym myślicie?
 
@doublimam A sprawdzałaś czy beta Ci po poronieniu spadła do 0? Moim zdaniem musisz sprawdzić czy przyrasta, bo może to być pozostałość po poronieniu. Jeśli rośnie - to może wskazywać na ciążę.
29 grudnia (poronienie i oczyszczanie trwało od 16 grudnia do 27 grudnia). Tak jak wspominałam lekarka wykonująca usg 29 grudnia powiedziała, że wszystko zeszło. zrobiły w szpitalu też ciążowy z moczu był negatywny (czyli już wtedy hormon spadł do poziomu niewykrywalnego dla testów ciazowych). Mam termin ogólnych badań na luty ale to bardziej pod kątem glukozy.
Też pomyślałam o ewentualnej ciąży ale test po @ wyszedł negatywny.
zadzwonię w poniedziałek do polskiego ginekologa i się skonsultuj.
 
Dziewczynki mam pytanie. Będę szla w następnym tygodniu do ginekologa zobaczyć czy wszystko dobrze z maleństwem, myślę że to 3-4 tydzień. Będę chciała iść od razu na l4 ( pierwsza ciążę poronilam) a pracuje fizycznie z ludźmi wiadomo do tego dochodzi także covid. Jednak boje się, że ginekolog nie będzie chciał mi dać l4, zawsze robi z tym problem ( tak też było w pierwszej ciąży) Jak mi odmówi co w takiej sytuacji zrobić? Co l tym myślicie?
Myśle że to zależy czy masz jakieś wskazania do L4. Bierzesz jakieś leki w tej ciąży? Bo samo poronienie poprzedniej nie jest dużym wskazaniem i lekarz niestety może odmówić,zależy jak Ty się będziesz czuła. Jeśli praca jest fizyczna to logiczne ze nie możesz dźwigać itd
 
Dziewczynki mam pytanie. Będę szla w następnym tygodniu do ginekologa zobaczyć czy wszystko dobrze z maleństwem, myślę że to 3-4 tydzień. Będę chciała iść od razu na l4 ( pierwsza ciążę poronilam) a pracuje fizycznie z ludźmi wiadomo do tego dochodzi także covid. Jednak boje się, że ginekolog nie będzie chciał mi dać l4, zawsze robi z tym problem ( tak też było w pierwszej ciąży) Jak mi odmówi co w takiej sytuacji zrobić? Co l tym myślicie?
Kochana ja wiem, że się martwisz ale jeżeli to 3-4 tydzień to ciut za wcześnie aby lekarz mógł coś zobaczyć i stwierdzić czy jest dobrze.
Co do zwolnienia i ginekologa czy nie myślałaś żeby zmienić ginekologa już od początku ciąży.
 
Kochana ja wiem, że się martwisz ale jeżeli to 3-4 tydzień to ciut za wcześnie aby lekarz mógł coś zobaczyć i stwierdzić czy jest dobrze.
Co do zwolnienia i ginekologa czy nie myślałaś żeby zmienić ginekologa już od początku ciąży.
Tak samo uważam,lekarz na pierwszym miejscu powinien mieć zdrowie Twoje i dziecka. Ja np chce iść na zwolnienie dopiero od Ok 8 tc żeby wiedzieć ze serduszko bije itp wole nie tłumaczyć się w pracy gdyby coś poszło nie tak do tego momentu a jestem po dwóch poronieniach i na lekach przeciw zakrzepowych
 
Ja poroniłam na początku grudnia... 9 grudnia miałam łyżeczkowanie. 4 stycznia (poniedziałek) zaczęły się u mnie brązowe plamienia, lekarka stwierdziła, że to może być okres, bo często się zdarza, że ten pierwszy jest "byle jaki". Plamiłam tak na brązowo przez 6 dni, były też małe skrzepy. W niedzielę (10 stycznia) zaczęło się krwawienie i okres tak naprawdę. Te brązowe plamienia zaczely się u mnie w dniu, w którym miałabym dostać miesiączkę, gdybym nigdy nie byla w ciąży - miałam bardzo regularne cykle.
może to dziwny okres po prostu taki pierwszy :) jak się nie mylę to chyba ciut inaczej będzie to.wygladac po poronieniu samoistnym, inaczej po tabletkach a inaczej po lyzeczkowaniu. to teoria a praktyka mówi, że każda z nas jest inna i jej organizm inaczej będzie to przechodził i reagował:) dziękuję
 
Tak samo uważam,lekarz na pierwszym miejscu powinien mieć zdrowie Twoje i dziecka. Ja np chce iść na zwolnienie dopiero od Ok 8 tc żeby wiedzieć ze serduszko bije itp wole nie tłumaczyć się w pracy gdyby coś poszło nie tak do tego momentu a jestem po dwóch poronieniach i na lekach przeciw zakrzepowych
my o ciąży poronionej prawie w ogóle nikomu nie mówiliśmy... dzięki temu mogliśmy w ciszy i spokoju to "przepracować " nietlumaczyc się wszystkim z tego co się stało. słychać, że nam współczuję ( mi to osobiście nie pomaga, tylko pogarszało i utrudniało). niestety ale w ten sposób narazamt się na niechciane komentarze i porady "od wszystko wiedzacych ciotka klotek". Więc rozumiem, że chcesz poczekać. trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki :) rosnijcie zdrowo :)
 
reklama
Myśle że to zależy czy masz jakieś wskazania do L4. Bierzesz jakieś leki w tej ciąży? Bo samo poronienie poprzedniej nie jest dużym wskazaniem i lekarz niestety może odmówić,zależy jak Ty się będziesz czuła. Jeśli praca jest fizyczna to logiczne ze nie możesz dźwigać itd
Narazie biorę tylko witaminy. Może coś mi przepisze na wizycie. Czuje się narazie dobrze jedynie kłuje mnie lewy jajnik No i mam uderzenia gorąca czasem.
Kochana ja wiem, że się martwisz ale jeżeli to 3-4 tydzień to ciut za wcześnie aby lekarz mógł coś zobaczyć i stwierdzić czy jest dobrze.
Co do zwolnienia i ginekologa czy nie myślałaś żeby zmienić ginekologa już od początku ciąży.
Właśnie boje się, że mi tak powie. Nie chce właśnie zmieniać ginekologa bo ten jest dobry eh juz sama nie wiem co robić...
 
Do góry