reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna

Katrin1994

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2022
Postów
38
Witam kochaniu jestem tu nowa. Mam pytanie. Jestem w ciąży zrobiłam 3 testy wszystkie pozytywne miesiączka ostatnia 6.03. Cykle 25 dniow Na usg kwietnia brak pęcherzyka ciążowego w jamie macicy. Lecz na opisie usg pisze ze na prawym jajniku zmiana hypoechologiczna 31mm. Moja pani doktor podejrzewa ciążę pozamaciczna. Oczywiście Pan który robił usg kazał przyjść za 2 tygodnie. Ale Pani ginekolog dała odrazu skierowanie do szpitala.
 
reklama
Powinnaś zbadać przyrosty bety hcg i progesteron. Możesz to robić przez szpital, albo prywatnie. To już jak wolisz
 
Witam kochaniu jestem tu nowa. Mam pytanie. Jestem w ciąży zrobiłam 3 testy wszystkie pozytywne miesiączka ostatnia 6.03. Cykle 25 dniow Na usg kwietnia brak pęcherzyka ciążowego w jamie macicy. Lecz na opisie usg pisze ze na prawym jajniku zmiana hypoechologiczna 31mm. Moja pani doktor podejrzewa ciążę pozamaciczna. Oczywiście Pan który robił usg kazał przyjść za 2 tygodnie. Ale Pani ginekolog dała odrazu skierowanie do szpitala.
Przy miesiączce 6.03 może nie być widać jeszcze pęcherzyka w macicy więc poczekałabym z tydzień na kolejne usg, zbadaj betę i progesteron
 
Już dostałam odmowę z szpitala z powodu braku miejsc. Zapisałam się na druga wizytę w poniedziałek do innego lekarza.
 
Wiem że owulacja była 20 marca gdyż staraliśmy się o dziecko i robiłam testy owulacyjne. Żyje jeszcze nadzieja ze jednak ciąża jest bardzo wczesna
 
@Katrin1994 Jest nawet tego bardzo duże prawdopodobieństwo. Może zrób betę dla własnego spokoju i sprawdź przyrost (najlepiej po 48h, ale i po 24h coś już powie). Po wielkości bety też będzie można wywnioskować czy obraz USG był prawidłowy.
 
reklama
To ja tylko ku przestrodze streszczę swoją historię sprzed 4 lat.
Beta piękne rosła, progesteron na odpowiednim poziomie. Pęcherzyk rozwijał się prawidłowo, ale w jajowodzie. Dzięki szybkiej interwencji i usunięciu ciąży w 5+6 udało się uratować jajowód. Beta nie mówi i tym gdzie jest pęcherzyk, tylko czy prawidłowo się rozwija. Twoja lekarka postąpiła słusznie kierując Cię do szpitala. Zrobili chociaż USG na IP?
 
Do góry