reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Palcia23

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2019
Postów
28
Witam w niedziele zaczynam 18tc. Może mi ktoś powiedzieć który to jest miesiąc? Jak liczyć miesiące żeby wyszło 40 tygodni. Do lekarza idę w przyszłym tygodniu i też zamierzam o to zapytać, ale może ktoś już tu mi odpowie.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja licze od ostatniej miesiaczki. Czyli np 4 sierpnia to 4 września 1 miesiac skonczony i tak dalej 4 października to juz skonczone 2 miesiące. Ale liczy sie tygodnie.
Witam w niedziele zaczynam 18tc. Może mi ktoś powiedzieć który to jest miesiąc? Jak liczyć miesiące żeby wyszło 40 tygodni. Do lekarza idę w przyszłym tygodniu i też zamierzam o to zapytać, ale może ktoś już tu mi odpowie.
Poczatek 5 miesiaca. Wygoogluj sobie i tam bedziesz miec tabelki - tydzien ciazy a miesiac ciazy.
 
Poczatek 5 miesiaca. Wygoogluj sobie i tam bedziesz miec tabelki - tydzien ciazy a miesiac ciazy.

Właśnie sprawdzałam i tego się cały czas trzymałam i tam jest podane że np jeden miesiąc składa się z 4 tygodni a np inny z 5 tygodniu lub 6. Czy to prawda? Jak to liczyć czy może po 4,5 tygodnia miesiąc? Już sama nie wiem na co patrzeć.
 
Lekarze operują głównie tygodniami, więc dlatego liczy się tygodnie przede wszystkim. Ale wiadomo, ze jak znajomi pytają, w którym człowiek jest miesiącu, to wypadałoby wiedzieć:p Tym bardziej, że jak ktoś sam w ciąży nie był, to dziwi go podawanie tygodni:p

Tabelki są orientacyjne - jeden miesiąc ma 4 tygodnie, inny 5, bo tak jest łatwiej człowiekowi, niż przeliczać wg rzeczywistych dni/tygodni, czyli niecałe 4,5 tygodnia na miesiąc.
Ja sobie liczyłam w ten sposób, ze jak miałam termin porodu na 13 marca, to po prostu 13 dnia miesiąca zaczynałam kolejny miesiąc, tak mi było łatwiej. Czyli np. 13 listopada zaczynałam 6 miesiąc, 13 grudnia - 7 miesiąc, 13 stycznia - 8 miesiąc, a 13 lutego - 9. Mi tak było łatwiej niż przeliczać tygodnie na miesiące.
 
Ja licze od ostatniej miesiaczki. Czyli np 4 sierpnia to 4 września 1 miesiac skonczony i tak dalej 4 października to juz skonczone 2 miesiące. Ale liczy sie tygodnie.
 
Rozwiązanie
Do góry