reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Ciąża

Palcia23

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam w niedziele zaczynam 18tc. Może mi ktoś powiedzieć który to jest miesiąc? Jak liczyć miesiące żeby wyszło 40 tygodni. Do lekarza idę w przyszłym tygodniu i też zamierzam o to zapytać, ale może ktoś już tu mi odpowie.

reklama

monitkaz

Fanka BB :)
Miasto
Ok Wrocław
Rozwiązania
0
Witam w niedziele zaczynam 18tc. Może mi ktoś powiedzieć który to jest miesiąc? Jak liczyć miesiące żeby wyszło 40 tygodni. Do lekarza idę w przyszłym tygodniu i też zamierzam o to zapytać, ale może ktoś już tu mi odpowie.
Poczatek 5 miesiaca. Wygoogluj sobie i tam bedziesz miec tabelki - tydzien ciazy a miesiac ciazy.

Palcia23

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Poczatek 5 miesiaca. Wygoogluj sobie i tam bedziesz miec tabelki - tydzien ciazy a miesiac ciazy.
Właśnie sprawdzałam i tego się cały czas trzymałam i tam jest podane że np jeden miesiąc składa się z 4 tygodni a np inny z 5 tygodniu lub 6. Czy to prawda? Jak to liczyć czy może po 4,5 tygodnia miesiąc? Już sama nie wiem na co patrzeć.

monitkaz

Miasto
Ok Wrocław
Rozwiązania
0
Właśnie sprawdzałam i tego się cały czas trzymałam i tam jest podane że np jeden miesiąc składa się z 4 tygodni a np inny z 5 tygodniu lub 6. Czy to prawda? Jak to liczyć czy może po 4,5 tygodnia miesiąc? Już sama nie wiem na co patrzeć.
Nie mam pojecia. Sa pewne rozbieznosci.

kaylla

Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
Lekarze operują głównie tygodniami, więc dlatego liczy się tygodnie przede wszystkim. Ale wiadomo, ze jak znajomi pytają, w którym człowiek jest miesiącu, to wypadałoby wiedzieć:p Tym bardziej, że jak ktoś sam w ciąży nie był, to dziwi go podawanie tygodni:p

Tabelki są orientacyjne - jeden miesiąc ma 4 tygodnie, inny 5, bo tak jest łatwiej człowiekowi, niż przeliczać wg rzeczywistych dni/tygodni, czyli niecałe 4,5 tygodnia na miesiąc.
Ja sobie liczyłam w ten sposób, ze jak miałam termin porodu na 13 marca, to po prostu 13 dnia miesiąca zaczynałam kolejny miesiąc, tak mi było łatwiej. Czyli np. 13 listopada zaczynałam 6 miesiąc, 13 grudnia - 7 miesiąc, 13 stycznia - 8 miesiąc, a 13 lutego - 9. Mi tak było łatwiej niż przeliczać tygodnie na miesiące.

AduSia1

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja licze od ostatniej miesiaczki. Czyli np 4 sierpnia to 4 września 1 miesiac skonczony i tak dalej 4 października to juz skonczone 2 miesiące. Ale liczy sie tygodnie.

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry