reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe zakupy

Jest jakaś mama planująca zakup chusty dla swojego noworodzia :)?
Screenshot_20180530-095148.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180530-095148.jpg
    Screenshot_20180530-095148.jpg
    41,1 KB · Wyświetleń: 661
reklama
Julianna nie mam chusty. Mam Tule, ona jest dla siedzących już dzieci i u mnie się sprawdziła bardzo!

Sudokrem max do do miesiąca, później dzieje się coś z cynkiem który zawiera (nie pamiętam co) my używamy bephanten choć tanszym odpowiednikiem jest alatan.

Chusteczki kupuje w rossmanie, babydrem różowe, super skład! Bez zbędnej chemii.

Kurcze, pierwsze dziecko smarujesz codziennie, drugie co trzeci dzień, trzecie pewnie wcale ;-) czuję że zaoszczedze ;-)

Jedyne co kupię to łóżeczko, otulacz ( bo Buba jeszcze w nim spi i spać będzie) i laktator, bo tamten poległ. Chcę karmić piersią, ale z butelki, nie mam czasu na to by dziecko wisiało mi na cycku. Później po 3-4 miesiącach przystawie do piersi, ale omine ten nieszczęsny etap godzinnego wiszenia.

Daaga ja mam brzuch w rozstepach i piersi, brzuch w miejscu córy gdzie była, cieszę się że je mam, to swego rodzaju "pamiątka" bo prócz tego pozostalo mi pudełko z rzeczami malutkiej. Ot! Nie będę ubolewać, choć wiem że to nic fajnego. Tu chyba geny mają znaczenie, albo najzwyczajniej kolagen ;-)
 
Jestem w Polsce. Załapałam się jeszcze w Lidlu na dżinsy, legginsy i dwa topy. Wolałam brać, bo taniej w UK nie znajdę :p

Jest jakaś mama planująca zakup chusty dla swojego noworodzia :)?
Mam kilka chust i na pewno będę chustować drugiego malucha. Bez chusty jak bez ręki. Zakupu nowej póki co nie planuję, ale jeśli trafi się dziewczynka, to może skuszę się na coś w różu :p

Ah no tak cala ja nie dodalam zdjecia :) ahh ciaza :D
Niestety tego typu nosidło jest niezdrowe dla bioderek :(
 
Dziewczyny, jestem w swojej pierwszej ciąży i zaczynam mieć chęć zaczynać ciuszkowy szał ;) Ale potrzebuje pomocy.. Wiadomo narazie chce kupić coś unisex bo nie wiem kto tam rośnie u mnie w brzuszku, ale pojęcia nie mam jakie kupować rozmiary?! Wiem ze dzieci rodzą się różne.. No i druga sprawa, co kupować.. jest tyle pięknych rzeczy ale co się tak naprawdę przyda? Heelp :)
 
Dziewczyny, jestem w swojej pierwszej ciąży i zaczynam mieć chęć zaczynać ciuszkowy szał ;) Ale potrzebuje pomocy.. Wiadomo narazie chce kupić coś unisex bo nie wiem kto tam rośnie u mnie w brzuszku, ale pojęcia nie mam jakie kupować rozmiary?! Wiem ze dzieci rodzą się różne.. No i druga sprawa, co kupować.. jest tyle pięknych rzeczy ale co się tak naprawdę przyda? Heelp :)

Ja zaczynalam od 56 dzieciaki jak sie urodzily to mialy 55 cm dlugosci :) dlugo w ubrankach nie chodzily ale tak 3 tyg spokojnie pozniej to juz 62 wiec na poczatek od 56 do 68 mysle miec :) u mnie najbardziej przydawaly sie pajacyki, drugiej corce czesto ubieralam body i legginsy ale wiadomo ze jak jeszcze jest pepek to wtedy troche gniecie, teraz planuje dokupic spiochy i do tego body, napewno przyda sie czapeczka na "po kapieli" i skarpetki :) i widzialam ze rodzice czesto ubieraja rajstopki, napewno bedzie potrzebny kombinezon na wyjscia i czapeczki, ale moze niech cos wiecej napisza mamy ktore juz rodzily w zimie :D
 
Jestem w Polsce. Załapałam się jeszcze w Lidlu na dżinsy, legginsy i dwa topy. Wolałam brać, bo taniej w UK nie znajdę :p

Uzylismy jego tylko kilka razy i to jak corki juz mialy po ponad 8 miesiecy :) tak to maluszek jezdzil w foteliku we wozku :)

Mam kilka chust i na pewno będę chustować drugiego malucha. Bez chusty jak bez ręki. Zakupu nowej póki co nie planuję, ale jeśli trafi się dziewczynka, to może skuszę się na coś w różu :p


Niestety tego typu nosidło jest niezdrowe dla bioderek :(
 
reklama
Dziewczyny, jestem w swojej pierwszej ciąży i zaczynam mieć chęć zaczynać ciuszkowy szał ;) Ale potrzebuje pomocy.. Wiadomo narazie chce kupić coś unisex bo nie wiem kto tam rośnie u mnie w brzuszku, ale pojęcia nie mam jakie kupować rozmiary?! Wiem ze dzieci rodzą się różne.. No i druga sprawa, co kupować.. jest tyle pięknych rzeczy ale co się tak naprawdę przyda? Heelp :)
Ja miałam najwięcej właśnie 68r bo wtedy zaczynasz wprowadzać śpiączki, marchewki itp czyli ciuszki idą się..... Prac xD bardzo często :D a tak to troszkę r 56 :
-7x body kr rękaw.
-5x body dl rekaw
-7x pajacyk
-4/5 x kaftaniki + spodnie

No i skarpetki, czapeczki po kąpieli itd.
Nie pisze o niczym krociutkim bo wiadomo termin mamy na zimę :)
 
Do góry