reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Lolitka popieram dziewczynki co do picia herbatki koperkowej....ja też piłam z firmy HIPP w granulkach , albo z tej samej firmy ułatwiającą trawienie:)zamiast dzidkowi podawać sama wlewałam w siebie:)piłam raz góra dwa razy dziennie i Dawidkowi też super bączurki odchodziły:)Nie miał kolek w ogóle..w zasadzie mogłam jeść wszystko bo jak się nażarłam w sylwestra nawet krokietów z grzybami to jeszcze lepiej spał w nocy:)No taki okaz mi się trafił, za to teraz to mam cyry...mały ma skazę (prawdopodobnie) wiec nie pije mleka ani nie jem żadnego nabiału....a zeby było śmiesznie młody to straaaaaszliiiwyyyy niejadek...męczę sie codziennie z cycusiem:)Jak nie chce muszę odciągać bo mi cyce pękną i podaje z butelki...ale też niewiele tak wypija....Na szczęście podaje mu juz zupki , kleiki, kaszki i owoce...
 
reklama
Lolitko i jeszcze jedno!!! Miałam kilka wieczorów podobnych!!! Cycuś nie pomagał, byłam pewna że to nie kolki....masowanie nie podziałało...i okazało się po kilku dniach że to nie kolki tylko malec był zmęczony, nie potrafił zasnąć....a wpadłam na to w momencie jak się zmienialiśmy z M do noszenia maleństwa...i w pewnym momencie juz byłam tak zjechana że go położyłam na chwilke na łóżku...a ten w kimono!!!!!My patrzymy na siebie z mężem 2.00 w nocy a mąż do mnie....a my kretyni go nosimy na zmianę a dziecko spać chciało...pieprznięci starzy.....i wszyscy poszli spać:)Na drugi dzień było podobnie ale już spokojniej bo wiedzieliśmy o co chodzi,że maluszek potzrebuje zasnąć...małe światełko, rolety spuszczone ciiiiiisza i kołysanka , tulenie mocno do cyców...i zasypiał....:)A teraz mam tak że 19.00 kąpiel, cycuś albo i nie...zależy kiedy jadł...do łóżeczka i po 3 minutach mam kilka godzin dla siebie...Potem i ja dołączam do śpiocha:)Ale niestety budzi się co 2 godxziny na cyca....tyle że odrazu zasypia....

czarnykot kochana a ile razy Twój Dominic je w ciągu dnia??? I czy podajesz coś poza mlesiem??No i jesli moge spytać ile waży??
 
dzieki za rady kobity

a powiedzcie, bo wy pijecie herbatke HIPP - a ja mam herbatke z HERBAPOLU. mam nadzieje, ze to niewazne jaka firma, oby koperkowa? bo ja juz 2 razy pilam....

Szarlotko - tak, moj maly czesto po prostu jest zmeczony bo jak nie spi 4 godziny to sie umeczy ale wlasnie nie mozna go ulozyc do snu bo gdy tylko lozeczko to darl sie w nieboglosy. i choc mu sie oczka kleily to nie chcial lezec w lozku, ale tez na rekach plakal.... stad nie wiem co to jest/bylo....
 
szarlotko moj maluch je tak okolo co 3 godziny.W nocy budzi sie raz czasami 2 razy.Jak raz to tak okolo 4 nad ranem.Potem okolo 7 i wtedy juz wstajemy:tak: To w zaleznosci ile zje przed spaniem,bo jak malo to mam 2 pobudki w nocy:tak: No i tak jak twoje malenstwo,budzi sie na cycorka,zje i idzie dalej spac:sorry:
Maluszkowi nie podaje niczego innego jak cycus.Dopajam go herbatkami i nic wiecej:tak: Do 6 miesiaca tylko cycus wystarczy wiec planuje mu podac pierwsze zupki dopiero w lipcu.Rozmawialm z polozna i jakbym miala malo pokarmu i Dominic by nie dojadal,to wtedy kazala dokarmiac kaszka.No ale ja mam mega cycory i mleka pod dostatkiem,wiec mysle ze i bez kaszek sie obejdzie :happy:
Co do wagi to nie jestem pewna.Ponad miesiac temu na szczepieniach wazyl niecale 6kg,wiec teraz powinien cos kolo 6,8kg.Zwaze go dopiero 11 maja,to dam ci znac.
A tak ogolnie,to niezly z niego lobuziak.Smieje sie w glos,ma laskotki,potrafi sie sam soba zajac,uwielbia zabawki ktore graja i sie swieca.Prawie wogole nie placze,ale potrafi okazac swoje nie zadowolenie ;-) Marudzi wtedy z takim zalem i smutkiem cwaniaczek,ale lezki nie uroni :-D


lolitko nie wazne z jakiej firmy herbatka,wazne ze koperkowa.Ja popijalam jakas tam z apteki,ale zadnej szczegolnej firmy.Tesciowa mi kupywala lekarstwa w Polsce i od razu wziela i koperkowa.Ja pilam jedna do sniadanka a drugo popoludniu :tak:

Milego weekendu mamuski:-)
 
Lolitko herbatka pobudzająca laktacje ułatwia tez wydalanie gazów z brzuszka maluszka,moim zdaniem najlepsze są ziołowe np. Herbapolu ,w przypadku Krzysia się sprawdziły.Jak Krzyś był młodszy i nie mógł wydalić gazów to brałam go na ręce,w pozycji pionowej łatwiej mu się wydalało.Jeśli chodzi o herbatki koperkowe to w poradni neonatologicznej usłyszałam,że mogą zatrzymywać wydalanie gazów,trzeba je dodatkowo rozcieńczać.
pozdrawiam i życzę,żeby was ominęły kolki.
 
kasia - nio ale w tych herbatkach laktacyjnych jest wlasnie koper... czytam i czytam neta i co ludzie to inna opinia. ze niby koper pomaga, a jednoczesnie ze moze wstrzymywac wydalanie gazow. badz i madry.... poki co pije... jutro zobacze jedna co tutaj maja z tych herbat laktacyjnych i jaki ich jest sklad bo widze ze powinny byc ziolowe i zawierac minimum anyz, pokrzywe i koper
 
Mam taka nadzieje warek ,bo u nas coraz mniej brzuchatek.Prawie wszystkie mamy juz malenstwa przy sobie,a przyszle mamusie cos nie chca do nas dolaczyc ;-)
 
Warek44 witaj:-)
Lolitko mnie się wydaje,że w tych laktacyjnych jest jakby mniej kopru niż taka typowo koperkowa.Ja mam herbatkę taką co zawiera koper,anyż, miętę i lipę.U nas się ona sprawdza.No ale ty sama musisz spróbować,która herbatka będzie dla was najlepsza.A jak tam synuś,lepiej już?
 
reklama
kasia - sie nauczylam synka wiecej.... juz wiem ze te jego placze to ze zmeczenia wychodza. on ma taki cykl ze jak sie obudzi to max 2 godziny moze zostac a potem musi usnac. jak nie usnie to sie zaczyna placz.... troche ciezki temat bo wez i zmus go do spania. po 2 godz widze ze dziecie do spanka musi isc, klade do lozeczka ale czasem zasnie ladnie, a czasem poplakuje nawet z godzine. no ale juz nie zdarzylo sie zeby tak dlugo plakal jak wtedy.
no i zaczal puszczac baki takie ze szok. nie wiem czy to po tej herbacie koprowej co zaczelam pic ale mnostwo razy w ciagu dnia 'bakuje' - co raczej dobry objaw. wazne zeby nie za duzo bo tez zle....
a jak twoja pociecha??

wiecie - moj synus juz ponad 3 tygodnie ma a ja nadal nie moge uwierzyc w to, ze mam takiego synusia kochanego. normalnie placze codziennie jak na niego patrze i sama w swoje szczescie uwierzyc nie moge.... oby Bog dal kolejne:)
 
Do góry