reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

U nas jest miesiac przerwy miedzy dawkami. 2tyg to na pewno za maly odstep...
Ja szczepilam tylko na C. Na B nadal nie moge sie zdecydowac...
No właśnie wszędzie piszą że te B minimum 2 mce. Dlatego też się nie zgodzę żeby tak szybko A powiedzcie mi kiedy jest jakaś jakby dawka ochronna czyli kiedy dziecko już jest chronione?
 
reklama
My zaczynamy na 16 mcy. Bo wczesniej nie chcialam szczepic. Ale, że sie pozmienialo i idzie do żlobka to szczepie. Najpierw B i mamy za tydzien i za dwa chce mi druga dawke podac a wszedzie pisza ze min 2 mce dostępu pomiedzy dawkami.
Chyba minimum 2 miesiące z tego co pamiętam. Może pediatra chciała powiedzieć 2 miesiące nie tygodnie .....
 
Dziewczyny, zdecydowałam się zaszczepić Marceline na meningokoki, jak Wasze dzieci przeszly to szczepienie?

My zaczęliśmy szczepić wcześnie - Nimenrix (typ A, C, W135, Y) jak miała niecałe 3 m-ce i dzisiaj druga dawka (10 tyg pozniej), Bexsero (typ B) jak miała 4 miesiące i kolejna dawka czeka nas pod koniec października. U nas na razie na szczęście bezproblemowo, najbardziej bałam się Bexsero bo po tym często są gorączki. Nam też pediatra polecił podać profilaktycznie paracetamol 15-30 min przed tym szczepieniem.
U nas pediatra zaleca odstęp min 2 tyg pomiędzy Nimenrix a Bexsero.
 
reklama
Do góry