reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

A ja dziewczynki wczoraj miałam wizytę. Było 31+6. Mała wazy 2046 plus minus 298g. Lekarka mówi,że wazy dobrze. Aplikacje mi pokazuje,ze powinna ważyć ok 1800.. i już mi się załączyła myśląca...
Poza tym szyjka mi się skróciła od ostatniej wizyty z 33 do 25mm i powiedziała,że mam więcej leżeć i się oszczędzać. Kolejna wizyta za 3tyg i 3 dni dokładnie. Przez ta szyjke to ja dziś spać nie mogłam. Nawet dłonie mi bardziej dretwialy i bolały w nocy ;/
Królewna spala w najlepszez ale udało się w końcu zrobić fotkę buzi bo najczęściej to zakrywa.
Spora dziewczynka - ja mam dziś usg 32+4, zobaczymy ile urosł przez 2 tygodnie (W 30+4 miał 1500g)
 
reklama
Sprawdziłam i moje baby w 32t2d (obie były tego samego dnia u lekarza [emoji38]) ważyły ok 1900g, to był 48 percentyl i jedna urodzila sie 3090 a druga 3330g, więc Twoja Hania szykuje się większa [emoji4] Przy takiej tendencji będzie pewnie mieć ok 4kg, ale to się jeszcze może zmienić. Na następnym usg już będzie 35t I wtedy łatwiej obliczyć, bo w ostatnich tyg będzie przybierać ok 200-250g tyg więc jeśli wtedy będzie ważyć powiedzmy 2300, to w terminie powinna mieć ok 3700.
Spokojnie, sliczna jest i ładnie rośnie.
Odpoczywaj ile możesz, śpij, oglądaj tv, czytaj. Dbaj o Was, przede wszytskim o siebie, bo później na jakiś czas zapominasz, że istniejesz tak bardzo pochłania Cie to nowe życie [emoji4]
No właśnie zastanawia mnie na tym USG te plus minus, bo prawie 300g.. a to przecież bardzo dużo. Ciekawe po kim taka baba, oboje wazylismy mniej niż 3 kg przy porodzie. Ja przytulam od ostatniej wizyty tylko 500g. Może być większa, byle się zdrowa kobitka urodziła ;)
 
No jesteśmy po usg. Mały wazy 2125g w 32+4 plus oczywiście jakias granica błędu pomiaru. Czyli w 2 tyg prawie 600g przybrał 😂😂💙to ja już wiem czemu takie silne kompaniami dostaje. Głowa i brzuszek wymiarami pokazują na 34tydzien, a noga na 32 wiec chyba krótkie nogi po matce ma

Zdjęcia ładnego nie mam w 3D/4D bo twarz przytulona w łożysko 😂😂 ciagle jest główka w dół wiec chyba się nie zmieni. Wody płodowe w normie także wszystko idzie ku dobremu.
 

Załączniki

  • 8F2D3A30-94D5-43DA-A60C-DE92230743A6.jpeg
    8F2D3A30-94D5-43DA-A60C-DE92230743A6.jpeg
    822,4 KB · Wyświetleń: 87
  • 6BD91871-F678-4755-8EB1-FAC964D8035F.jpeg
    6BD91871-F678-4755-8EB1-FAC964D8035F.jpeg
    892,5 KB · Wyświetleń: 85
No właśnie zastanawia mnie na tym USG te plus minus, bo prawie 300g.. a to przecież bardzo dużo. Ciekawe po kim taka baba, oboje wazylismy mniej niż 3 kg przy porodzie. Ja przytulam od ostatniej wizyty tylko 500g. Może być większa, byle się zdrowa kobitka urodziła ;)
To taka granica błędu, ale dobry Gin na niezłym sprzęcie może bardzo dokładnie określić wage. Moja ginekolog pomyliła się raz o 90g a drugi raz o 30gr [emoji16]
 
No jesteśmy po usg. Mały wazy 2125g w 32+4 plus oczywiście jakias granica błędu pomiaru. Czyli w 2 tyg prawie 600g przybrał 😂😂💙to ja już wiem czemu takie silne kompaniami dostaje. Głowa i brzuszek wymiarami pokazują na 34tydzien, a noga na 32 wiec chyba krótkie nogi po matce ma

Zdjęcia ładnego nie mam w 3D/4D bo twarz przytulona w łożysko 😂😂 ciagle jest główka w dół wiec chyba się nie zmieni. Wody płodowe w normie także wszystko idzie ku dobremu.
Super. Czyli nie tylko moja księżniczka sporo przybrała ;) i tez buszuje ostro w brzuchu. Często kopie mnie bardzo nisko, na wzgórku i są to takie ostre kopania jak by mi prąd przechodził. Dziś do tego cały dzien zgaga- co bym nie zjadła. Mi z pomiarów USG też pokazuje 2 tyg większą ciążę niż z @ a miesiąc temu na wizycie różnica wynosiła tylko jeden dzień .
 
Super. Czyli nie tylko moja księżniczka sporo przybrała ;) i tez buszuje ostro w brzuchu. Często kopie mnie bardzo nisko, na wzgórku i są to takie ostre kopania jak by mi prąd przechodził. Dziś do tego cały dzien zgaga- co bym nie zjadła. Mi z pomiarów USG też pokazuje 2 tyg większą ciążę niż z @ a miesiąc temu na wizycie różnica wynosiła tylko jeden dzień .
A jak się księżniczka ułożyła? Bo mój królewicz już od 2 tyg główka w dół
 
A jak się księżniczka ułożyła? Bo mój królewicz już od 2 tyg główka w dół
No jak wczoraj zapytałam pani doktor gdzie moje dziecię ma główkę to powiedziała,że tu gdzie trzymam głowice, czyli na brzuchu po prawej stronie, po czym dodała,że dobrze jest ułożona. Także myślę,że chyba jakoś bokiem jeszcze.
 
Babki przypomnijcie mi bo w końcu planuje w środę synka zaszczepić na memingokoki. Paracetamol mam mu podac przed? Szczepionka chyba od lutego wykupiona i czeka w aptece
 
reklama
Do góry