reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mazenka: na razie nr 1 to x-lander move lub x-lander xa, ale dopiero zaczełam jeździć i oglądać więc wszystko może się jeszcze zmienić :) odnośnie ruchów tak bardzo już ich wyczekuje i mam nadzieje że niebawem się pojawią :)
 
reklama
Aleksandretta aż miałam świeczki w oczach czytając Twojego posta! zarzuć koniecznie jakąś fotką swojego szkraba! Super, że z Wami wszystko ok i jesteście wreszcie razem!!! :D trzymaj się cieplutko :*

gotadora a powiedz mi jeszcze czy na początek wystarczą mi te 2 butelki tommee 250 czy kupić jeszcze jakąś mniejszą?
ja bym na twoim miejscu dokupiła jeszcze 2 mniejsze bo dziecko na samym poczatku je tylko 20 ml a ja mam 2 aventa 125,, 1 szklana aventa 120, 1 aventa 250 i 2 lovi 250 takze troche tego jest:-)
 
Dziewczyny jestem po wizycie i jestem baardzo zadowolona :-D. Całkowite przeciwieństwo tamtego, personel uśmiechnięty i miły, klinika wyremontowana, śliczne sale dwu osobowe, do których wsadzają dwie osoby tylko jak inne miejsca są zajęte. Teraz pokazali nam 3 sale puste, więc szanse na własny pokój są wielkie :-D. Łóżeczka przystawiane do łóżka mamy, żeby nawet w nocy mieć bezpośredni kontakt, po sn i cc dziecko dają od razu do przytulania na tak długo, na ile się da :-D. I robią cc na życzenie, chociaż zachęcają do sn. Zobaczymy jak to będzie w praktyce, ale powiem Wam, że w tak przytulnych salach porodowych mogę rodzić normalnie, jak mnie wcześniej ściśnie :-D. Już się tak nie boję o małą, bo mają pod ręką intensywną opiekę noworodków itd. Można kończyć poród we wszystkich możliwych pozycjach, nie tylko na plecach. A do tego podczas naszej wycieczki po oddziale nagle zza jednych drzwi rozległ się taki cieniutki i głośny płacz, że aż mi suty stwardniały:rofl2:. Akurat urodziło się dziecko 5 metrów ode mnie hehe. Jestem tak zadowolona, że musiałam to wszystko opisać :-p. Acha i jest możliwość oddania krwi pępowinowej jako dawca, niewiele klinik to prowadzi. Słyszałyście o takim dawstwie?
 
Mzenka super to brzmi jak opisujesz :) będziesz miała fajnie. Ciesze sie ze ci sie poukładało.
minni ja tez sie juz oglądam za wózkami , narazie tak jak mnie mamy na ulicy mijają :) po sklepach jeszcze nie chodzę bo staram sie oszczędzać po tym krwiaku . Mam juz swój typ w mathercere taki fajny wózek z przekładana rączka ( to znaczy przedstawiasz rączkę tak by dziecko było zawsze w przeciwnym kierunku do wiatru lub słońca ) nie trzeba całej gondoli przekładać tylko rączkę i gotowe. Minusem tego wózka sa małe przednie kolka , tylne sa ok.
Sywlwia fajnie ci ze juz niedługo przeżyjesz to co aleksandreta czyli najwspanialsze chwile swojego życia!

Dziewczyny czy tez mialayscie takie uczucie rozciągania lub "pecznienia" to chyba normalne ale pytam. Co do szpitala to wkonsekwencji będę rodzic w tym w którym chciałam czyli jestem happy:))
 
a co w takim razie sądzicie o tym zestawie: Tommee Tippee, Zestaw startowy do karmienia: butelki, smoczki, Kubek - Jackel International - Świat niemowlaka - Smyk.com ?
W zestawie znajduje się:- butelka 150 ml x 2 szt.
- butelka 260 ml x 2 szt.
- smoczek do butelek 3m+ x 2 szt.
- explora pierwszy kubek niekapek 6m+, 60 ml x 1 szt.

We wszystkich butelkach znajdują się smoczki 0m+.
Czy lepiej zainwestować w te antykolkowe?

dostałam weny,tworzę listy co jeszcze kupić, oglądam, przeglądam, czytam, chyba oszaleję :-D:-D:-D:-D
 
Aleksandretta - tak ładnie i optymistycznie opisałaś swój poród, że aż się chce rodzić:) ja też planuję rodzić sn, chociaż mam wiele wątpliwości z tym związanych, jednak póki co bardziej skłaniam sie do takiego rozwiązania. Dzisiaj byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia i pomimo, ze byłam nastawiona dość pesymistycznie to na razie jestem zadowolona. Nie kadzą że będzie łatwo ale myślę ze przygotują żeby było w miarę możliwości najlepiej. Zajęcia są dwa razy w tygodniu po dwie godziny, jedna teorii i druga ćwiczeń. Wszyscy zadają sporo pytań więc myśle, że dużo się dowiem.

Mazenka - w szpitalu gdzie będę rodzić tez jest możliwość oddania krwi pępowinowej jako dawca. Ponieważ jest to szpital kliniczny od razu mówią, że bedą sie pytać o możliwość wykorzystania też wszystkich innych zbędnych elementów po porodzie, które normalnie idą do utylizacji. Ja osobiście jestem jak najbardziej za, jesli cos ma pójść na śmietnik a jest szansa, ze może przyczynić sie do czegoś dobrego, to czemu nie.
 
Aleksandretta jeszcze raz gratuluję. Cieszę się, że poród odbył się sprawnie i masz tak pozytywne wrażenia po nim. Chyba każda z nas życzyłaby sobie tak sprawnego porodu w tak troskliwym otoczeniu personelu. Cieszę się, że jesteś już w domu z synkiem i rozkoszujesz się chwilami, kiedy świat staje na głowie na widok tak małej istotki. Życzę Ci abyś jak najszybciej opanowała schemat dnia synka, mleko płynęło litrami, a mały nie budził Cie zbyt często w nocy. Ogólnie - jak najwięcej radości z macierzyństwa. I mam nadzieję, że kiedyś nam zdradzisz imię synka :tak:.

mazenka a widzisz kochana, wszystko układa się po Twojej myśli. Miałam takie przeczucie, że to będzie TEN szpital :tak:.

szyszka87 sprawa butelek, to dość indywidualna sprawa. Jedni lubią takie, inni inne, a tak na prawdę dzidziuś zweryfikuje swój gust. Może dlatego nie warto kupować takich dużych zestawów, ot na początek ze 2 butelki różnej wielkości. Ze smoczkami też nie ma co szaleć. anytkolkowe, ortodontyczne, silikonowe, kauczukowe - ilu zwolenników tyle przeciwników. Jeżeli mogę Tobie coś doradzić to kup niezbędne minimum, aby mieć w razie czego butlę i smoczek. Jeżeli będzie CI potrzebna inna butla czy smoczek to zawsze możesz go wymienić. A przy zakupie dużego zestawu jednej firmy możesz się nadziać jak Antoś nie polubi tych butelek.
 
Aleksandretta ogromne gratulacje. Cieszę się ze tak gładko Ci poszedł poród. Mnie niestety nie dali znieczulenia bo jak sie okazało rozwarcie poszło szybko i było już za późno. Ciesz się maleństwem bo szybko urośnie i zaraz kruszynką nie będzie.

Pozdrowienia dla Wszystkich :)
 
reklama
a co w takim razie sądzicie o tym zestawie: Tommee Tippee, Zestaw startowy do karmienia: butelki, smoczki, Kubek - Jackel International - Świat niemowlaka - Smyk.com ?
W zestawie znajduje się:- butelka 150 ml x 2 szt.
- butelka 260 ml x 2 szt.
- smoczek do butelek 3m+ x 2 szt.
- explora pierwszy kubek niekapek 6m+, 60 ml x 1 szt.

We wszystkich butelkach znajdują się smoczki 0m+.
Czy lepiej zainwestować w te antykolkowe?

dostałam weny,tworzę listy co jeszcze kupić, oglądam, przeglądam, czytam, chyba oszaleję :-D:-D:-D:-D
ten zestaw bardzo fajny a na antykolkowe nie patrz to jakis chwyt marketingowy bo wogóle na kolki nie pomagaja:-) ale to prawda co sylwia pisze moja milena niektórych smoczków nie lubiała
 
Ostatnia edycja:
Do góry