reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarówki z nerwicą

Rozwiązania
0
20 tydzień. Nie miałam ani razu ataku paniki, ale naprawdę ciężko stwierdzić po tygodniu brania ;). Podejrzewam, że dawka będzie musiała być zwiększona.
Ja nie wiem co robić. Jestem w 13 tygodniu ciąży (12 skończony) ale dzisiejsza noc była ciężka. Nie biorę jeszcze nic a boje się zaczac. Ale z dnia na dzień jest gorzej :(

reklama

asiakasia90

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja nie wiem co robić. Jestem w 13 tygodniu ciąży (12 skończony) ale dzisiejsza noc była ciężka. Nie biorę jeszcze nic a boje się zaczac. Ale z dnia na dzień jest gorzej :(
Spróbuj może wypić przed snem na wyciszenie napar z melisy, np. dwóch saszetek. To delikatnie Cię wyciszy. U mnie w zeszłym tygodniu było gorzej, a teraz jakby lepiej. Nie poddawaj się!

alka877

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A moim zdaniem nie ma co się męczyć. Ja czekałam za długo. Na szczęście trafiłam na dobrego psychiatrę, ginekologa i kardiologa, którzy są zgodni, że lepsze niskie dawki leku niż przewlekły stres, zwłaszcza przy moim nadciśnieniu. Ale to indywidualna kwestia. Ja brałam relanium od początku do teraz, póki co z małą wszystko ok. U mnie te nerwówki spowodowane były prawdopodobnie gigantycznymi dawkami progesteronu po in vitro i tak się "załatwiłam"... :(

asiakasia90

Rozwiązania
0
A Ty brałaś w ciąży sertralinę? Po jakim czasie zniknęły skutki uboczne? ;)
Nie brałam w ciąży, a przed ciążą. Zaczęłam ją przyjmować we wrześniu zeszłego roku przy kolejnym nawrocie. Zaczynałam też od 25 mg, a skończyłam na dawce 100 mg. Skutki uboczne minęły jak weszłam na wyższą dawkę. Na początku to był horror. Najgorsza dla mnie była bezsenność. Każdy z nas jednak inaczej reaguje na dany lek. Musisz się kontaktować z lekarzem. Coś Ci mówił odnośnie dawkowania? Będzie Ci zwiększał dawkę?

asiakasia90

Rozwiązania
0
A moim zdaniem nie ma co się męczyć. Ja czekałam za długo. Na szczęście trafiłam na dobrego psychiatrę, ginekologa i kardiologa, którzy są zgodni, że lepsze niskie dawki leku niż przewlekły stres, zwłaszcza przy moim nadciśnieniu. Ale to indywidualna kwestia. Ja brałam relanium od początku do teraz, póki co z małą wszystko ok. U mnie te nerwówki spowodowane były prawdopodobnie gigantycznymi dawkami progesteronu po in vitro i tak się "załatwiłam"... :(
Coś jest z tym progresteronem, bo u mnie ataki lęku i gorsze samopoczucie też pojawiły się po włączeniu luteiny i duphastonu :/

alka877

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Nie brałam w ciąży, a przed ciążą. Zaczęłam ją przyjmować we wrześniu zeszłego roku przy kolejnym nawrocie. Zaczynałam też od 25 mg, a skończyłam na dawce 100 mg. Skutki uboczne minęły jak weszłam na wyższą dawkę. Na początku to był horror. Najgorsza dla mnie była bezsenność. Każdy z nas jednak inaczej reaguje na dany lek. Musisz się kontaktować z lekarzem. Coś Ci mówił odnośnie dawkowania? Będzie Ci zwiększał dawkę?
Pewnie zwiększy max do 50mg, zresztą większej wolałabym uniknąć. A teraz w ciąży lepiej się czujesz, że nie musisz brać?

asiakasia90

Rozwiązania
0
Pewnie zwiększy max do 50mg, zresztą większej wolałabym uniknąć. A teraz w ciąży lepiej się czujesz, że nie musisz brać?
Różnie się czuję, raz lepiej, raz gorzej. W zeszłym tygodniu, gdy miałam kryzys w nocy wzięłam raz hydroxyzinium. Boję się brać leki :/

alka877

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Różnie się czuję, raz lepiej, raz gorzej. W zeszłym tygodniu, gdy miałam kryzys w nocy wzięłam raz hydroxyzinium. Boję się brać leki :/
A nie boisz się konsekwencji takiego stresu? Kurczę ja się tak boję przedwczesnego porodu, skrajnego wcześniactwa itd., zwłaszcza przez te moje nerwy. Skoro mi lekarze mówią, że leki to mniejsze zło niż permanentny stres, to będę ich chyba słuchać...

reklama

asiakasia90

Rozwiązania
0
A nie boisz się konsekwencji takiego stresu? Kurczę ja się tak boję przedwczesnego porodu, skrajnego wcześniactwa itd., zwłaszcza przez te moje nerwy. Skoro mi lekarze mówią, że leki to mniejsze zło niż permanentny stres, to będę ich chyba słuchać...
Pewnie ze się boję. Na szczęście szyjkę mam 5 cm, Dzidzia rośnie zdrowa. Ginekolog zawsze powtarza, że kobiety w Oświęcimiu miały dopiero duży stres, a dzieci rodziny się zdrowe. Nie można demonizować. Czytałam też artykuł odnośnie zwiększenia ryzyka poronienia związanego ze stresem u mamy ginekolog i podobno wbrew pozorom stres nie ma na to za dużego wpływu. Mam od ginekologa przepisane relanium, gdyby było naprawdę źle, ale przyznam się że też boję się go wziąć. Zawsze jak mam wziąć nowy lek to się denerwuje :/

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry