reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co czytacie swoim maluchom?

reklama
Ja swoim dziewczynkom czytam wierszyki Juliana Tuwima (numerem jeden jest Lokomotywa), Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i Ewy Szelburg- Zarembiny:tak:
 
U nas zaczęło się od krótkich książeczek,a teraz jesteśmy na topie żółwia franklina:)PolecaM
 
Witam drogie Panie,
jestem licencjonowana położną i prowadzę badania na temat efektywności edukacji przedporodowej. Jest to bardzo ważny temat, ale niestety bardzo rzadko poruszany przez personel medyczny i stosunkowo niewiele jest danych na ten temat. W związku z tym bardzo proszę o pomoc i wypełnianie ankiet, ponieważ bardzo możliwe ze zdobyte dane pomogą dokonać bardzo ważnych zmian i ukazać braki w edukacji przedporodowej.

Ankieta - Ocena efektywności edukacji przedporodowej
 
My zaczeliśmy czytac bajki od miesiąca,dostał maluszek na chrzciny bajki z Empiku jakieś takie w dużej książce:-)tak jest 365 bajek na dobranoc.Bardzo fajne:)Polecam
 
Dziewczyny a czytałyście swoim dzieciom jak były jeszcze w brzuszku? Słyszałam, że takie mówienie do dziecka czasie ciąży je rozwija.
 
Znajoma czytała, chodziła również na koncerty dla mam z brzuszkiem, organizowane przez filharmonię. Maleństwo dopiero niedawno się urodziło, trudno więc zaobserwować jakiekolwiek efekty. Obecnie czyta dziecku wierszyki, krótkie bajki rymowane. Jak dziecko podrośnie, to będzie zapewne Andersen, bracia Grimm, La Fontaine.
 
Podobno niemowlaki najbardziej lubią rymowane wierszyki. Mój Ksawery pokazuje cudownie swój bezzębny uśmiech, jak mu czytam wierszyki Brzechwy :) Dzieci uwielbiają rymowanki (w jakimś poradniku przeczytałam), ja czytam praktycznie od samych narodzin... Polecam czytanie zmieniając głos. :)
 
reklama
chyba zawsze sprawdzą się rymowane wierszyki. A dla trochę starszych dzieci mogę polecić książeczki Mamoko, bardzo fajne
 
Do góry