reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co czytają czerwcówki

kinga uwielbiam - ostatnio dallas 63 - świetne "co by było gdyby" - po tej ksiażce poluję na jakąś biografię jacqueline kennedy, bo chciałąbym o niej poczytac, chociaż w samej dallas 63 nic nie ma o niej ;-)
po tym obejrzałam film jfk kennedy [stone'a] super

igrzyska śmierci też przeczytałam w ekspresowym tempie - 3 dni, na całość, ale nie omijałam opisów ;-)

z fantasy to jeszcze jest fajny cykl toma lloyda "królestwo zmierzchu" i sorry nie mylić z sagą o grzecznych wampirach ;-)
5. tom własnie się pisze/tłumaczy - nie mogę się doczekać

ja lubię też twarde science-fiction, ale ostatnio to tylko do lema wróciłam, a to ciężka lektura

polecam też z dzieciowo-ciążowych "zła matka" - super książka, ale raczej po ciąży, bo ja nie będąc w ciąży się konkretnie zryczałam, a jeszcze tam są dylematy aborcyjne, więc zdecydowanie po ciąży
 
reklama
Ja kochane uwielbiam książki japończyka Haruki Marakami i obecnie tym się zaczytuję. Moim ukochanym autorem ale też "mentorem" i wzorem jeżeli chodzi o psychoterapię jest Irvin Yalom - przeczytałam wszystko co pojawiło się w przekładzie polskim.
 
dorzucę swoje kolejne 5 groszy - książki Terakowskiej, zwłaszcza "Poczwarka" i "ono", Poczwarka mną i Łukaszem wstrząsnęła, oboje na niej płakaliśmy, porusza trudny temat chorego dziecka. Ono - temat ciąży i aborcji, ale też wstrząsająca.
 
anula ja własnie takich książek nie ruszam w ciąży ;-)
nie na moje nerwy

ostatnio też czytałam gretkowską "agent" bardzo fajna i "trans", trochę berdziej zakręcona
ale na ciążę to polecam "polka" i :europejka" gretkowskiej
 
Po doświadczeniach z poprzedniej ciąży wiem, że nie mogę czytać nic smutnego, bo nie mogę się pozbierać potem ;) Z lubiących klimat fantasy to polecam gorąco Mgły Avalonu Marion Zimmer Bradley. Sprawa dzieje się oczywiście w świecie króla artura, ale wszystko pokazane jest w innym świetle, od strony kobiet. Kolejna pozycja to bardziej męska książka (ale ja się zachwyciłam tym światem) Malowany Człowiek Peter V. Brett - z niecierpliwością czekamy z mężem na dalszą część.
Polkę i europejkę Gretkowskiej czytałam i też polecam :)
Z kryminałów bardzo odpowiada mi Alex Kava
 
Super wątek! Ja w 1 ciaży pożerałam książki jedna za drugą, kocham czytać! Teraz niestety czasu mniej, jedynie wieczorami bo popołudniu kiedy synek śpi to mam milion innych rzeczy do zrobienia...
 
Ja ostatnio czytam klasykę, którą zawsze chciałam i powinnam przeczytać, a jakoś zawsze inne rzeczy były na rzeczy ;)
Oststnio przeczytałam np. Komu bije dzwon Hemingwaya, Rok 1984 Orwella, a teraz podchodzę do Nędzników Hugo ;) Może mam nadzieję, ża zaszczepię miłość do dobrej literatury małemu :p A tak naprawdę ostatnio miewam często tak zwany weltschmertz, a te książki choć niełatwe, są takie prawdziwe.. :tak:
ale chętnie zajrzę i do pozycju przez Was sugerowanych dziewczyny!!
Jullix..wiem dokładnie co masz na myśli, ja też beczę przy każdym smutnym fragmencie.. a już zwłaszcza jeśli dotyczy dzieci.. W Rok 1984 jest taki smutny fragment o siostrzyczce główngo bohatera.. wpadłam wtedy w taką rozpacz, że mąż musiał mnie pół godziny uspokajać i tulić ;) W sumie SE zabrania mi już oglądać wiadomości, a ostatnio jak naoglądałam się zdjęć dzieci z Afryki w necie, stwierdził, że i tego powinien mi zabronić :p To tylko książki do wzruszeń mi zostały.. :)
 
ostatnio przypadła mi do gustu "Monika Szwaja" wszystko co było w bibliotece jej autorstwa już przeczytałam :)
teraz z nudów po raz 4 chyba zaczynam sagę Zmierzchu :)
 
reklama
Do góry