reklama

Co i ile jedzą Wasze dzieci???

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2005' rozpoczęty przez elwis_m, 13 Styczeń 2006.

1. elwis_m

elwis_m IV/V 2005, II 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiem, że ten temat jest maglowany co chwilę, ale chciałabym aby informacje na ten temat były w jednym miejscu. łatwo tu zajrzeć bez szukania w głównym wątku.

Chciałabym zapytać jakie mleko (poza naturalnym ;)) jedzą wasze maluszki. Czy zagęszczacie mleko, czy dajecie maluszkom mleko z kleikiem itp. Jak często i ile ml dzieci zjadają? Czy dajecie jakieś kaszki? Jakie dajecie owoce? Ile dziennie dzieciaczki zjadają zupki?

Kuba poza mlekiem wcina dziennie:
    - ok 190 ml zupki (przeważnie gotowanej w domu). czasami zjada gerbera albo bobovitę.
    - ok 150 ml gęstej kaszki mleczno-ryżowej albo ryżowej zrobionej na mleku bebiko2
    - 1 deserek bobovita skarby z ogrodu (jabłko+banan lub jabłko+gruszka)
    lub
    1 deserek nestle (jabłka+wanilia+mleko)
    lub
    1/2 jabłka startego na tarce lub skrobanego łyżeczką
    - ok 100-200 ml herbatki hipp (różne smaki)
    - czasami (nie codziennie) chrupaczki 1 lub 2 sztuki, chrupki kukurydziane 2-3 sztuki.

Ostatnio pediatra poradziła dawać Kubie mniej mleka, a w zamian za to jeszcze jedną porcję warzywek gotowanych (czyli zupki). I zastanawiam się jak to zrobić? Czy gotować dodatkowo inną zupkę bez mięsa? Czy dawać dziennie 1 gotowaną z mięsem i 1 kupną bez mięsa???

Czy coś jeszcze??? ........... nie pamiętam :laugh:

z góry dziękuję za odpowiedzi ;D

2. kornelia

kornelia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dobry pomysł ;D Piszcie dziewczyny, bo ja mam ciągle wątpliwości.

Ida do 7 ma już 3-4 cycusie za sobą, potem o 9 znowu cycuś, 10-10.30 kaszka, góra 50 ml i z wielkim bólem, 11.30 cycuś, po spacerze ok. 14. cycuś, ok.15 deser (przedwczoraj zjadła cały słoik jabłek),potem oczywiście musi popić mlekiem i to czasem ze dwa razy ;), ok 18 zupka, pół dużego słoika, po kąpieli ok. 20 cycuś, no i często przed północą następny. Wszystkie godziny są umowne ;D.
    Oprócz tego wypija przez cały dzień minimum 140 ml herbatki, czasem parę łyków soku, ale nie bardzo lubi i zjada kilka chrupek kukurydzianych.
    Wczoraj dałam jej prawdziwe jabłko starte na tarce, o matko, krzywiła się jak na cytrynę i tak "otrząchała", że niby takie kwaśne ::) 8). Dziś spróbuję znowu ;D No i dziś wprowadzę chyba nareszcie gruszki, a potem za 3 dni zupa z mięsem (w Dziecku pisali, żeby dać mięso nie później niż miesiąc po wprowadzeniu zupki).

3. reklama
  4. zuch

zuch Wiosna '05 i '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hmmm, to moja tu pionierką chyba będzie, więc Małgonia zjada dziennie:
    2-3 razy cycusia (ale co to za jedzenie, co chwila przerywa i się rozgląda)
    190 g zupki albo innego obiadku bobovity czy czegoś tam innego dozwolonego dl ajej wieku (czyli najpóżniej od 8 miesiąca)
    mniejszy słoiczek deserku (dozwolonego najpóźniej od 8 miesiąca)
    2 butle po 200-210 ml mleka bebiko ha 2 (1 butla opcjonalnie z cycusiem popołudniowym, druga przy pierwszej pobudce w nocy)

Oprócz tego 2-5 chrupków kukurydzianych i wypija buteleczkę soczku (nie dajemy marchewkowych soczków przecierowych bo po pierwsze są słodkie i oblepiają ząbki a po 2 i tak dostaje marchewkę w obiadku i nie chcę żeby potem wyglądała jak chor ana żółtaczkę. To się zresztą nazywa żółtaczka karotenowa a wygląda jak znikający siniak taki w fazie żółtej na nosie i pysiu, makabra) i jeszcze tak ze 120 ml herbatki (głównie nad ranem)

Generalnie nie stresuję się co kiedy wprowadzać, po prostu daję słoiczki dozwolone od któregoś tam miesiąca i już. A, no i pilnuję żeby nie miały białka mleka krowiego, bo jak coś takiego zjem ja albo ona to potem mamy szorstkiego pysia i czerwone kropki.

5. Dorin

Dorin mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nicolka to chyba tu najwieksy niejadek bedzie z tego widze ( anie widać po niej zeby głodowala ;D)

ok 9-10 cycuś
    ok11.30 1/2 sloiczka deserku
    ok 12.00 cycus
    ok 14.30 1/2 słoiczka obiadku

ok 16 cycus
    ok 19.30 cycus
    cycus przez cala noc

miedzy tymi godzinami 100 ml soczku marchwiowo- jablkowego + 100 ml herbatki

soczkow klarowych nie chce, kaszki nie ma mowy zeby zjadla, ledwie wciskam w nią 1/2 sloiczka zupki :( :( :(

6. Isska

Isska Majowa mamusia 2005 :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A u nas wyglada to tak:
    5 godz. cycus
    8-9 godz. cycus
    10..30 godz. 1/2 banana
    12 godz. 250 ml zupki (domowej roboty)
    15 godz. cycus
    17 godz. całe jabuszko starte na tarce
    19-19.30 godz. kaszka
    22-23 czasem cycus
    w miedzy czasie 200-300ml herbatki, soczku

7. Gwiazdka

Gwiazdka Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A u mnie chyba najbardziej podobnie do elwis_m!

6-7 rano cycuś,

9-9.30 kaszka ryżowa, robię na mleku bebilon2 (lub kukurydziana, czy ryżowo-mleczna)

potem około 11.00 spanie, a przed nim cycuś,

potem różnie jeśli obudzi się po 1 godz. - 1/2 słoiczka deserka (więcej nie zje) i spacerek, a jeśli śpi dłużej to wtedy obiadek - najczęściej gotuję sama (ziemniaczek, marchewka, brokuł, żółtko, mięsko - różnie mixuję) bo słoiczkami z reguły gardzi! ::) i spacerek po obiadku.

Około 16.00 spanko, z reguły max. 1 godz.- potem deserek (nestle, bobovita - skarby ogrodu)

18-18.30 kaszka na kolację

o 19.00 kąpanko, a potem na zaśnięcie cycuś.

No i w ciągu dnia soczek pół na pół z wodą (bo są dość słodkie) max 100 ml. A kaszki jak zje 120 ml na raz, to sukces!

Generalnie nowości nie są mile widziane u naszej córci :p

8. amlet

amlet kwiatuszek majowy

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A u nas wygląda to tak:

W nocy tak ze 2-3 razy cycuś
    7-8 120-150ml mleka Nutramigen (zależy o której się obudzi, choć nie pije od razu po przebudzeniu)
    11-12 deser kupiony lub jabłuszko z biszkoptem
    ok 15 Nutramigen 170 ml
    17 - 18 zupka110ml
    20.30 Nutramigen -170-210ml .Ale często mniej
    W ciągu dnia raz lub dwa cycuś (np. zamiast deserku i często zamiast herbatki, gdyż nie specjalnie je preferuje tak samo jak soczki).I tak tym sposobem Juleńka waży już ok.12 kilo.

9. amlet

amlet kwiatuszek majowy

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    acha....i często do zasypiania jest cycuś.....a śpi 3 razy dziennie w ciągu dnia od 1,5 do 2,5-3 h.

10. reklama
  11. Gabi

Gabi maj'05 kwiecień '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej,a u nas jest tak:
    rano czyli róznie ale powiedzmy koło 7 cycuś
    zabawa
    ok.10 cycuś i drzemka
    ok.12 zupka z mięskiem słoiczkowa,albo jakieś warzywka i mięsko też słoiczkowe,razem ok.130-150g
    spacerek
    cycuś
    drzemka
    deserek 100g-skarby z ogrodu jabłuszko,samo albo z bananem,inne deserki odpadają,a czasem gruszki willamsa z kaszką kukurydzianą,zresztą do skarbów z ogrodu czasem też 1-2 łyżeczki kaszki kuk.daję
    kąpanko
    cycuś,w nocy do 12 tak 3 razy cycus i do rana jeszcze 2 czyli ok.5 razy (w tym ten poranny)
    w międzyczasie kilka chrupek kukurydzianych,biszkopcik bezglutenowy,kilka lyków soczku (ale nie lubi)albo herbatki,najczęściej do popicia zupki

Tak patrzę,że w miarę podobnie te nasze dzieci jedzą,ja rozmyślam nad 3 posiłkiem,nie chcę dawać sztucznego mleka,więc albo kaszka na soczku,albo deserek albo zupka bez mięska,a może po prostu na zmianę.Sama nie wiem.Na razie zostawiamy tak jak jest.

12. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Ja po przeanalizowaniu tego co powiedziała Elwis o dodatkowej zupce warzywnej nieco zmodyfikowałam menu i dzisiaj Krystian jadł tak:
    w nocy cycuś: 3 albo 4 razy od 19 do 6.30 (nie pamiętam dokładnie)
    8.30 deserek owocowy 100ml
    9.30 cycuś i spanko
    11.40 zupka mięsna 150ml
    14.30 zupka warzywna zjadł ok. 110ml
    15.30 cycuś i spanko
    18.30 kaszka owocowa na mleczku ok.140ml
    19.30 cycuś
    W między czasie zjadł ze 3-4 chrupki kukurydziane i wypił trochę kompotu z jabłek (coś może koło 60ml przez cały dzień), soczków pić nie chce wogóle, herbatki niechętnie.

Poleć forum