reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeśli kilka dni po porodzie kończy mi się umowa na czas określony?

Marciaaa55

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2017
Postów
111
Drogie Mamusie ! Czy jeśli mam termin porodu na 20 pażdziernika a umowę do końca października czyli 31 października to przysługuje mi urlop macierzyński na tak krótki czas (11dni) ? I zasiłek macierzyński? Czy dokumenty składać do pracodawcy czy już do ZUSu? Jakie są to dokumenty? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi ! :)
 
reklama
Drogie Mamusie ! Czy jeśli mam termin porodu na 20 pażdziernika a umowę do końca października czyli 31 października to przysługuje mi urlop macierzyński na tak krótki czas (11dni) ? I zasiłek macierzyński? Czy dokumenty składać do pracodawcy czy już do ZUSu? Jakie są to dokumenty? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi ! :)
Mi pracodawca wypłacił za ten okres do końca umowy, ponadto zaplacil za zalegly urlop, a dalej przesłał do zusu i zus wypłacal mi świadczenia.
 
Nalezy bo oplacalas skladki :)
Zadzwon do pracy zeby wyslali Ci wnioski o macierzynski :)
A pozniej dowieziesz akt urodzenia
Najlepiej zloz wnisoek przed porodem zebys nie musiala czekac na pieniazki.
Oni to wysylaja do Zusu i zus wypłaca pieniazki mi listonosz przynosi pod koniec miesiaca
Ja mialam umowe do konca grudnia 2016 urodzilam 11 grudnia i normalnie dostaje wyplate:)
 
Ostatnia edycja:
Bez Pani;)
Z tego co pamiętam, mąż zawiózl akt urodzenia dziecka do pracodawcy i dalej poszlo samo.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz :) Trochę mnie uspokoiłaś, myślałam że będzie z tym więcej zachodu. Jest to moja pierwsza pociecha dlatego bardzo się boję tej papierologi :D chyba bardziej jak samego porodu hi hi
 
Nalezy bo oplacalas skladki :)
Zadzwon do pracy zeby wyslali Ci wnioski o macierzynski :)
A pozniej dowieziesz akt urodzenia
Najlepiej zloz wnisoek przed porodem zebys nie musiala czekac na pieniazki.
Oni to wysylaja do Zusu i zus wypłaca pieniazki mi listonosz przynosi pod koniec miesiaca
Ja mialam umowe do konca grudnia 2016 urodzilam 11 grudnia i normalnie dostaje wyplate:)
A czy wnioski można pobrać z internetu? Czyli muszę złożyć wniosek o "urlop macierzyński"? czy "zasiłek macierzyński" ? W Pani przypadku też pracodawca przekazywał papiery do ZUSu? Serdecznie dziękuję za odpowiedzi :) Bardzo się martwię jak to będzie, jestem kompletnie zielona w tym temacie.
 
reklama
Do góry