reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co już umiem - mamy dzielą się swoimi radościami

Amadeuszek dodał kolejne wyrazy do swojego repertuału...
Dostał od swojej mamy chrzestnej na mikołaja muzyczny pociąg który wydaje dzwięki zwierzątek jednym z nich jest kaczka i kurai tak się uparł na kure tak sie osłuchał tego wyrazu że od wczoraj gdy tylko ja widzi woła woła najczęsciej koka bywa też kuka dziś nawet udało mu się powiedzieć kurka i kakoka :-) a najlepsze jest to ze Oliwierek majac prawie 3 latka nie potrafi powiedzieć kura :baffled:
 
reklama
Amelcia:
- gada jak najęta,
- zasuwa za 1 rączke w sumie to sama sie trzyma tylko palca,
- raczkuje,
- chce jeśc tylko to co my,
- robi halo,
i sama nie wiem co tu jeszcze pisac bo uimie tyle nowych rzeczy:tak:
 
Dominek daje cześć, pokazuje w książeczce gdzie jest auto a gdzie motor, powtarza mama mama - wydaje mi się ,że już wie co mówi:-D i am am . Gdy czegoś nie chce kręci głową. Chodzi tylko przy meblach i uwielbia robić bałagan;-)
 
No to teraz ja się pochwalę:-) Majak mówi:
- mama
- tata
- baba
- papa
- ne (na nie)
- aaa (do spania)
- ta (na tak)
- lala
- co to
- be (co jest czasem strasnie śmieszne, bo gdy czasem bierze coś czego nie powinna i ktoś jej zabiera to się srasznie denerwuje i wyzywa go od be:-))
- ba (jak coś upadnie albo się wywróci)

Oczywiście mówi dużo więcej ale resza wyrazów jest dla mnie totalnie niezrozumiała.
Swoją drogą śmiesznie byłoby zobaczyć jak nasze dzieciaki ze sobą gadają:-D
 
Majeczka nareszcie przestała gryść słomkę i śicznie już pije z kubeczka ze słomką.
Pokazuje paluszkiem gdzie są dzwoneczki, światełko, tata, lala i kilka innych rzeczy.
Jak bierze telefon to przystawia go do ucha.
Robi brawo, papa.
Jak nie chce już jeść albo pić to kręi głową i mówi ne.
Daje buzi lali, makotką, nam.
Schodzi sama z łóżka ale jeszcze nie zawsze jej wychodzi więc pracujemy nad tym (tym bardziej, że w nowym domu będę miała w 2 miejscach stopnie więc musi opanować schodzenie, żeby sobie ząbków nie wybiła)
Dużo gada, buzia jej się praktycznie nie zamyka.
Chodzi przy meblach, ale do samodzielnego chodzenie to jeszcze dłuuuugo nawet przy takim chodziku-pchaczu nie chce chodzić!

No i codziennie jest coś nowego:-)
 
aha zapomnialam dodac o tym ze moj synus jest samodzielny i juz od niecalego miesiaca czasu sam sobie trzyma buteleczke z piciem :-D
 
no to popatrzcie, Ixi kasuje wszystkich:-)
W chwili obecnej duzo juz słów wymawia, mama, tata, bałan (na grającego bałwanka),baba, dziadzia, pa pa, bach, ma opanowane, a do tego dochodzą juz realne stwierdzenia takie jak "daj to" czy "nie ma" :) ostatnio pokazuje i mowi "koko" i "kaka"...poza tym raczkowac zaczeła 2 grudnia i jednoczesnie chodzic przy meblach, w tej chwili chodzi za rączke , no i puszcza sie na trzy kroki :O poza tym, mam wrażenie ze wszystko rozumie, co sie do niej mówi, bo wykonuje juz proste polecenia, typu "rzuc piłeczke", albo "powiedz mama" i mówi to, "pokaż konika" albo "gdzie jest Bozia" ;))
 
reklama
A moja Paulinka ogólnie gada bardzo dużo ale w swoim języku. To co rozumiemy to:
-najczęściej tata
-czasem mama
-da (daj)
-tat (tak)
-ba (jak coś upadnie)
-be (gdy czegoś nie wolno)
-czasem powie ceść (w odpowiedzi na cześć)
-baba
-niam
-brum
-miś lub dziś jak jej wyjdzie
- i mówi jeszcze si jak sadzamy ją na nocnik
-i jeszcze cyk na zegarek
Poza tym wiem że rozumie bardzo dużo jak się do niej mówi bo wykonuje proste polecenia i pokazuje paluszkiem na przedmioty o które pytamy. Potrafi również zaprowadzić nas do pomieszczenia o którym właśnie mówimy.
 
Do góry