reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co szkodzi faskolkom??

ja wlosy w ciązy farbowalam :)
lekarz nie wyrazil sprzeciwu
bylam wtedy jasną blondynką i trza bylo farbowac coby z odrostami do ucha nie biegac :p

u dentysty bylam ale znieczulenia nie bralam :)

a jesli chodzi o kosmetyczke to nie wiem jak to jest z oczyszczaniem
bo jest jakas grupa zabiegow nie wskazana w ciazy
ale nie wiem dokladnie jakie to zabiegi
 
reklama
Farbować się można w ciąży tylko trzeba powiedzieć fryzjerce, że się będzie mamusią(użyje lżejszych kosmetyków)

Do dentysty też można iść i znieczulenie miejscowe też można wziąść, ale tak samo lepiej dentystę poinformować o ciąży.

Co do kosmetyczki to się nie orientuję jakie to zabiegi są zabronione.
Wiem natomiast, że nie powinno się używać depilatora gdyż może wywołać skurcze macicy. Na wszelki wypadek używałam golarek.

 
Cześć, dziewczyny.Mam pytanie, na czym polega niebezpieczeństwo jeśli będąc w ciąży poddamy się prześwietleniu?
Staramy się z mężem o drugiego maluszka, ale ostatnio nasz pierworodny miał złamanie rączki i musiałam w ciągu trzech tygodni czterokrotnie asystować przy prześwietlaniu jego rączki. Nikt mnie nie zapytał czy jestem w ciąży, nie otrzymałam ubrania ochronnego. Zanim pomyślałam, że przecież się staramy i że mogłabym być już w ciąży mogło być już za późno. A teraz jak zwykle martwię się jak nie wiem co. Czy przy samym poczęciu promienie rtg są szkodliwe?
 
No pewnie bez rewalacji takie naświetlanie - ale nie martwiłabym się na Twoim miejscu. W tak wczesnej ciąży ponoć nic nie może zaszkodzić fasolkom. Poza tym pewnie promienie nie były skierowane bezpośrednio na Twój brzuszek.
A wogole USG to też jest naświetlanie zresztą też i jest wykonywane przeciez w ciazy.
A pierworodny jest superancki, śliczności :-)
 
A wogole USG to też jest naświetlanie zresztą też i jest wykonywane przeciez w ciazy.

hm... a mi się wydaje ze usg to są ultradźwięki.

promienie rtg są niebezpieczne dla młodych, niedojrzałych jeszcze komórek. ale w takiej baaardzo wczesnej, kilkudniowej ciązy, nawet jesli dojdzie do uszkodzenia jakis komóreczek dzidzi, to te uszkodozne komórki umierają i zostają szybko zastąpione nowymi, zdrowymi. tak się prawdopodobnie dzieje do około 2-3 tygodni po zapłodnieniu.
 
Witam, czytam to forum od dawna jest bardzo fajne.

tak się zastanawiam: co z farbowaniem wlosow - balejage?
wizyty u kosmetyczki- oczyszczanie twarzy?
znieczulenie miejscowe u dentysty?

moze macie jakas wiedze w tym wzgledzie?

pozdrawiam was serdecznie

Farbowac wlosy mozna jest tylko problem w tym ze farba moze nie zlapac lub wyjdzie nie ten kolor to za sprawa hormonow..... mojej kolezance nie zlapal a ja robilam balejage i OK
Jezeli chodzi o oczyszczanie to raczej tradycyjne a zamykanie porow maseczka i inne zabiegi raczej nie wskazane(szczegolnie z uzyciem pradow)
(PaulaC) A co do depilacji to nie slyszalam zeby powodowala skurcze tylko naczynia krwionosne w ciazy sa kruche i moga sie pojawic pajaczki
Znieczulenie u dentysty jak musisz...ja sie balam ale moja ciotka musiala wyrywac tylko to bylo w 7 m-cu
 
Hej dziwczyny,pomozcie bo chyba zaraz osiwieje z niewiedzy:baffled:
Chodze po necie i szukam,a i znalezc nie moge.
Od kilku tygodni staramy sie z mezem o siostrzyczke dla Antka.
Wczoraj zaczal pobolewac mnie brzuch,a raczej podbrzusze.
Pomyslalam,ze to przed okresem,a ,ze na stanie w domu mialam aspirynke to sobie ja lyklam.
Dzis okres nie przyszedl,przestalo bolec i sobie pomyslalam.
Jaka ja glupia,przeciez moge byc w ciazy:eek:
I moje pytanie:
Moglam sobie lub dziecku (Gdybym faktycznie byla w ciazy) zaszkodzic?
To byla jedna,malutenka tabletka,a jaka tragedia:dry:

Tak sobie licze,glowkuje,ze jak juz to moze byc 2-3 tydzien.
Powiedzcie co wiecie.Prosze:tak:
 
Witajcie mamusie i przyszłe mamusie :-):-):-)
Jestem tu nowa ale mam nadzieję że przyjmiecie mnie do siebie ;-)
i mam na dzień dobry pytanko - jakich kosmetyków do pielęgnacji ciała można używać w czasie ciąży - chodzi mi głównie o biust i brzuszek ale również i o inne partie ciała. Wczoraj mój doktorek poinformował mnie że jestem w 5 tygodniu ciąży i mimo że oczywiście domyślałam się tego to i tak zaskoczenie było niemałe :laugh2: dlatego zapomniałam zapytać...
pozdrawiam cieplutko;-)
 
reklama
Do góry