reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z tym okresem??

Szczerze mówiąc jedyne plastry jakie są dostępne na polskim rynku(o ile się nie mylę) to EVRA i za nie płaciłam w Warszawie najwięcej 47 zł. Ale jak zdarzały się inne partie to potrafiły być po 10 zł mniej. Co do mojej oceny(brałam je około roku):
+ Nie obciążają wątroby(ja nie mogę przyjmować antykoncepcji doustnej)
+ przyklejasz raz w tygodniu
- na pewno cena nie jest niska
-+przy normalnym użytkowaniu nigdy mi się plaster nie odkleił ale jak ktoś jest zapaleńcem sportów wodnych to moim zdaniem się nie sprawdzi, mi się nad jeziorem zaczął w wodzie odklejać
- jest mało estetyczny, zwłaszcza w lato,potrafi się zbierać w okół niego ciemna otoczka od nitek z ubrań
- są to jednak hormony
każdy musi sam zadecydować, ja chyba już się więcej na anty. hormonalną nie zdecyduję...
 
reklama
Witam, 17 sierpnia odstawiłam tableki Diane 35. Od 8 lat stosowałam różną antykoncepcję hormonalną: Diane 35, Regulon, plastry Evra. 21 sierpnia dostałam @ z odstawienia, @ się skończyła a po 14 dniach pojawiło się plamienie. Potem długo długo @ nie nadchodziła, testy ciążowe negatywne. Poszłam do ginekologa i dostałam Luteinę na wywołanie. @ przyszła w 6 dniu brania Luteiny. Kolejny cykl też w cały świat, testy ciążowe negatywne a @ znów nie było. Poszłam do lekarza i to samo, w 37dc zaczęłam brać Luteinę. Brałam przez 7 dni, 3 dni po odstawieniu wystapiło plamienie, nie bardzo mogę to nazwać prawdziwą @ bo jest bardzo skąpa nie muszę stosować tamponów, zwykła wkładka wystarcza. Owulacji nie mam bo jajnikom nie chce się pracować. :baffled:

od 3 miesięcy staramy się o dziecko i nic :-( przez tabletki anty mam cykle w cały świat, trwają nawet 45 dni, co miesiąc muszę mieć wywoływaną bo sama nie chce przyjść. Z perspektywy czasu żałuję, że brałam tak długo tabletki.
 
Witam
Mam podobną sytuację. Brałam ponad 2 lata antykoncepcję z powodu problemów z okresem a dokładnie bolesności i nieregularność cyklów. Na początku brałam Yasmin a potem przeszłam na plastry Evra. Zmiana była spowodowana tym, że zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i nie chciałam obciążać przewodu pokarmowego. O tyle jak po Yasmin nie miałam problemów po Evra przytyłam 10kg. Nigdy więcej już antykoncepcji. Plastrów tych nie polecam ponieważ są one nie sprawdzonym nowym produktem na rynku i nie wiadomo jakie jeszcze mogą być skutki. Teraz czekam już ponad miesiąc na krwawienie. Spodziewam się, że bez wizyty u ginekologa się nie obejdzie. Kiedyś nie miałam okresu pół roku spuchłam jak balon(zatrzymanie wody) wtedy dostałam Duphaston. Pozdrawiam
 
ja mam podobną sytuację, brałam tabletki tak ok.2lat, odstawiłam je 12grudnia 2012r i tu normalnie okres mialam , w styczniu spoznil mi sie o 5dni tylko, w lutym dobrze, no i teraz spóźnia mi się już 18dni;/...
 
Witam
Mam podobną sytuację. Brałam ponad 2 lata antykoncepcję z powodu problemów z okresem a dokładnie bolesności i nieregularność cyklów. Na początku brałam Yasmin a potem przeszłam na plastry Evra. Zmiana była spowodowana tym, że zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i nie chciałam obciążać przewodu pokarmowego. O tyle jak po Yasmin nie miałam problemów po Evra przytyłam 10kg. Nigdy więcej już antykoncepcji. Plastrów tych nie polecam ponieważ są one nie sprawdzonym nowym produktem na rynku i nie wiadomo jakie jeszcze mogą być skutki. Teraz czekam już ponad miesiąc na krwawienie. Spodziewam się, że bez wizyty u ginekologa się nie obejdzie. Kiedyś nie miałam okresu pół roku spuchłam jak balon(zatrzymanie wody) wtedy dostałam Duphaston. Pozdrawiam

Plastry Evra niesprawdzone? kochane, ja je brałam jakieś 6 lat temu już, to chyba dość długo żeby sprawdzić produkt ... osobiście jak używałam nie miałam żadnych skutków ubocznych a jestem bardzo wrażliwa na wszelkie wahania wagi, odstawiłam z tego powodu że mam wrażliwą skórę i po dłuższym stosowaniu pojawiała mi się wysypka w miejscu naklejania (od kleju) więc zmieniłam na wkładki NuvaRing i polecam każdemu kto nie lubi łykać tabletek ... oczywiście po porodzie musiałam używać Azalia i te jeśli się bierze zawsze o tej samej godzinie (bardzo punktualnie, co do minuty wręcz) to nie powinno być skutków ubocznych (typu plamienia), a teraz ze względu na brak kasy biorę jakieś tabletki które są refundowane i po nich faktycznie przytyłam, ale ostatnio waga mi się stabilizuje, biorę je od pięciu miesięcy a nazywają się Microgynon
 
Do góry