reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cos pysznego zjadla(by)m.....

Ja w temacie gotowania jestem LEWA :-) uczciwie sie przyznaje..umiem zrobic kilka rzeczy i robie je WSPANIALE...ale...no..nie da sie lansowac majac tak slaby repertuar ;-) Takze w kwestii pasztetu niestety nie jestem Ci w stanie pomoc...
ewa - tego sie wlasnie obawialam hehehe....jedyne rzeczy jakie mi przychodza do glowy sa NIEWSKAZANE...hehehe pewnei dlatego caly czas oczyma wyobrazni widze sushi...heheheheh
 
reklama
Hehe a ja mam jakieś proste smaczki:)
nie mogę się doczekać truskawek i kukurydzy w kolbach, będę się nią obżerała jak zwykle jak sie tylko pojawi kupa masła i soli o rany już mi ślinka cieknie.
Moja siostra robi pasztety jak zawodowiec ale moja magiczna księga ciąży rzecze, że nie wolno jeść niczego co zawiera wątrobę ze względu na zawartość renitolu, więc chociaż kocham je jeść to się wstrzymuję siłą woli :-)ale jak nadal potrzebny Ida to mogę jej zapytać o przepis:)
 
CHILLI CON CARNE:
Składniki:
0,5 kg mielonego
1 cebula
3 pomidory
1 papryka żółta
1 papryka czerwona
0,5-1 kg.pieczarek
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasoli
olej
koncentrat pomidorowy
przyprawa do chilli lub potraw meksykańskich

Na dużą patelnię wlewamy olej,wrzucamy mięsko mielone ,solimy i smażymy.Póżniej dodajemy pokrojoną cebulę i pieczarki.Smażymy,dodajemy pokrojone w cząstki pomidory,kukurydzę,papryki,i fasolę.Podsypujemy przyprawą,podlewamy wodą i dodajemy 4 łyżeczki koncentratu.Dosalamy do smaku(można wegetki dodać)Dusimy ok 1 godzinki i gotowe!

SMACZNEGO!
Zobacz załącznik 73784
 
Ja do chili dodaję fasolkę czerwoną z kukurydzą i musi być takie ostre żeby paliło
Ale majeczki smacznie brzmi:)
szkoda ,że dietka obowiązuje, ale kiedys mi to wytną :-)
 
Anik - za mną to nieszczęsne sushi łazi już z tydzień, powstrzymuję się jak mogę, ale nie wiem czy nie ulegnę. Agata pisała, że można z rybą grillowaną, ale jak ja substytutów nie uznaję, to co poradzę?????????????

Laseczki ja do chilli con carne nie dodaję pieczarek, kukurydza i fasola oraz papryka oczywiście obowiązkowo i zawsze dwa garnuszki jeden dla Kaja, wersja soft i drugi ze świeżutką chilli drobno pokrojoną dla nas. Do tego kupuję tacos albo nachos gotowe w sklepie, albo tortillę, zawijam, posypuję serem i zapiekam. Tak najbardziej lubi Kaj. Wychodzi taki wielki zapiekany naleśnik:-))
 
ana- też nie dodaję pieczarek i też robię w tortilli z serem :) do tego sałatka z lodowej cienko poszatkowanej z sosem czosnkowo-jogurtowym... Potem już tylko można iśc spać broń boże nie wychodzić do ludzi :-D:-D
To może zamiast sashimi zjedz maki albo nigiri i wtedy nie grozi ci zatrucie rybką czy krewetką:-)

Ja to bym sobie pojechała do wujka Y. na świątecznego grilla. Żeberka jagnięce, steki wołowe, wszystko super doprawione plus masa sałatek typu bakłażan grillowany z majonezem i czosnkiem, "gezer maroccai" czyli marchewka na superostro, sałatka z owocu granatu... mmm.
Po ostatnim wybryku Y. pytam co mi dają do buzi bo ostatnio zjadłam jajeczko barana :baffled::baffled::baffled: bardzo, bardzo nie polecam. :dry:
 
reklama
Do góry