reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Sylwia
Wpisz w google: cukrzyca ciazowa szpital karowa. Tam jest taki pdf, ktory mysle,ze duzo Ci pomoze. Jest napisane co i jak i tabele z WW plus przykladowe posilki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No powiem Wam,ze ja zawsze dbalam o zeby. I w ciazy tez kontrolowalam u dentysty...a po ciazy tak mi polecialy,ze wydalam ponad 2tys.na leczenie. Ale tu obstawiam bardziej rzyganie przez 9 miesiecy i ciezka anemie chociaz pewnie ta cukrzyca tez nie byla obojetna.


Diuska
Dziex! O ten link mi chodzilo ;)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny.
Dzisiaj spróbuję zjeść z tej strony słodkie mamy. I przsetawie sobie godziny. I dodam kolacje. Bo skoro jem za mało kalorii to i biała bułka z serem żółtym o 22 nie zadziałała rano.Ketony mam, śladowe ilości.
a Wy obiad jecie z dwóch dań? Bo ja prawie nigdy.Wczoraj tak zjadlam i może kiedyś jeszcze.
I na probody wyczytałam ze 1WW to 200g tego chleba. A cały ma 300 g.

Troche ogarnelam to wszystko.Pozno, ale lepiej pozno niz wcale. Mam nadzieje ze nie zaszkodzilam dziecku :(te ketony pojawily mi sie od niedawna,dwa czy 3 dni.Ale wczoraj sprawdzalam przed ta ostatnia kolacja i nie bylo ani troszeczke a rano sladowe ilosci.Kupilam poradnik o cukrzycy ciazowej i od 7 rano go studiuje :) zmienilam tez odstepy i ilosc posilkow.bede jadla czesciej. o 8 sniadanie o 10 drugie sniadanie albo 10.30, o 13 obiad, o 16 podwieczorek, o 18 I kolacje,o 20 jakas przekaske, i o 22.30 ta ostatnia kolacje. I bede liczyc kalorie.Zobaczymy. Mam nadzieje ze mi sie wszystko poprawi.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny wczoraj robiłam badania dla diabetologa. Mocz, ALT i hemoglobinę glikowaną. Hba1c wyszła 4,9, szacowany średni poziom glukozy 93,93 i hemoglobina IFCC wyszła 29,87. To samo badanie robiłam 2 mce temu. No i ta średni poziom glukozy wzrósł o 8 jednostek.
No i mierzyłam na czczo najpierw z jednego palca 97 a z drugiego 91. Przy wyniku na czczo to duża roznica. Zapytam się w pt diabetolog jak to jest. Chociaż ona za każdym razem jak ja jej marudzę to mówi że mam się nie stresować bo jej sie moje wyniki podobają. I ma mnie chyba za wariatkę :D
 
Ewczis ja miałam rano 110 w ciąży mimo insuliny. I tragedii nie bylo.
Teraz po porodzie mam 73 i kazali juz calkiem odstawić insulinę bo zdecydowanie za niski
 
ja na czczo 73 a po sniadaniu 123. Ale jak wstalam rano wczesniej niz zwykle bo bylam glodna a chcialam zaczekac do 8 do sniadania i zjadalam sobie pieczywo chrupkie a godzine pozniej sniadanie. Moze przez to mi tak podskoczylo. A zjadlam dwie kanapki z maslem,szynka,3 plastry, ogorek i pomidor i herbata do tego.
A co Wy przykladowo jecie na sniadanie?Np. dzisiaj.
Zobacze jak bedzie dalej.
 
reklama
Do góry