reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej dziewczyny ! :) wybaczcie moja nie obecność ostatnio ale miałam trochę ns głowie wiadomo załatwianie tych spraw papierkowych goście przychodzili mala zobaczyc no i musiałam się ogarnąć z nowym trybem życia przy maluszku ;) czas leci codziennie bardzo szybko a jak mala zasnie to zawsze coś do zrobienia jeszcze. Choć przyznam się ze parę razy to z moim po prostu korzystaliśmy z tych chwil żeby coś razem obejrzeć lub odespać trochę nocke ;)

Sylwia ja zawsze obiad z jednego

Verna ja ruchy też codziennie czułam ale były dni ze szalała co chwilę a były takie ze tylko lekko ja czułam

Margo ja watrobke drobiowa jadlam i było ok ;)

Aylin jak tam mierzysz jeszcze czasem cukier ? ;)

Ja już ostatnio trochę odpuscilam jak po takich rzeczach jak sernik czy drozdzowki było ok to raczej mam to za sobą ;)
 
reklama
Verna nie czujesz wcale czy słabo? Jak słabo to moze leniuszek a jak wcale to lepiej sprawdzić. Moja to jest szalona ale w pierwszej ciąży to jakby dziecka nie bylo:-)

Aga ahh zazdroszczę ja czekam i czekam i nic się nie dzieje. Fajnie ze masz juz za sobą ta cukrzyce nie mogę się doczekać kiedy będę mogła zjeść normalnie:-)
 
Ja dzis na obiad udko z kurczaka plus marchewka gotowana plus ziemniaki gotowane, pokrojone i posmarowane maslem i cukier 94 wiec ja nie ogarniam...raz mam po ziemniakach 140 a dzis ponizej 100. Moze cos sie jeszcze w tej kwestii reguluje.


Sylwia
Ja mialam podobnie w I ciazy z ruchami. Wage mialam na tym etapie ok 55 kg. I brzuch tez nisko! Wszyscy mi mowili,ze mam uwazac, bo jak nisko to sie rodzi...no a po 36 jeszcze bardziej sie obnizyl i w 38 urodzilam :) spokojnie. U Ciebie na pewno jest ok :)


Aga
Ech...juz wyjedli mi te watrobke. Moze jeszcze zrobie ja w przyszlym tyg.bo strasznie mi sie chce! :D
 
Dzis bylam u diabetologa i chciala mi wcisnac insuline ale powiedzialam ze jeszcze nie chce ze diete poprawie ...bo wieczorem mam wyskoki a jem to samo co na sniadanie ... Na sniadanie 98 a kolacja juz 134 ... Moze za puzno jem nie wiem ...a jem swie kanapki chleba zytniego maselko i miesko chude cienoutkie
 
Margo
Mi ginekolog 2 tyg temu na wizycie powiedział ze bardzo nisko mam ciążę i ze jakbym pracowała to by mi zwolnienie dal w pracy. Żebym odpoczywala i nogi miała trochę wyżej jak leżę.
Zobaczę co mi jutro powie. Najbardziej się boje żeby Mały się prawidłowo rozwijał. Dzisiaj cały czas czuje się najedzona aż za bardzo. I jak przed kolacja sprawdziłam cukier to miałam 85-duzo. Zjadlam kolacje 1.5 kromki chleba z maslem, szynka, serem zoltym,sałata i pomidorem i było 108 po h. Ta druga kolacje sobie odpuścilam. Mam nadzieje ze dobrze zrobiłam?
Jutro musze to jakoś lepiej zrobić.
Ale dziwnie bo jak jadłam o 8 a później o 11 i o 14 to byłam przed głodna a jak zmieniłam na 8 10.30 i 13.30 to znowu za dużo.
i jak tu być mądrym. Aj :)
 
Sylwia
108 to dobry wynik po wieczornej kolacji. Ja jem ostatnia kolacje o 21:30, bo widze,ze to mi najlepiej sluzy. No ja z tym brzuchem tez tak mialam,ze musialam miec zwolnienie i uwazac na siebie, wiecej lezec, mniej lazic, ale mimo wszystko po 36 opadl jeszcze bardzo bardzo :)


Ewczis
A o ktorej jesz te kolacje? Ja w I ciazy mialam tak,ze rano moglam chleb orkiszowy a wieczorem nie moglam zadnego, no moze tylko Wasa. Staralam sie wtedy jakies salatki jesc z dorzuceniem weglowodana.


Jutro mam wizyte. Ciekawe jak doktorka oceni moje cukry???

Dobrej nocy! :)
 
Ostatnia edycja:
Aaa jeszcze Wam powiem,ze zanim mialam cukrzyce to jadlam u szwagierki taka salatke z kasza gryczana, feta, cebula, natka pieteuszki i suszonymi pomidorami i to zalane jakims sosem. Wtedy bylo nawet dobre a jak teraz mysle to w sumie jest to dla nas chyba dozwolony rarytas. Tylko ciekawe jak z tymi suszonymi pomidorami??? No i pamietam,ze mierzylam po tej salatce cukier i byl super....ale zakladam,ze jeszcze wtedy dziada nie mialam. Musze dopytac jej o ten przepis.
 
Dziewczyny mierzycie czasami cukier w nocy sobie? Jakie są normy? Bo ja się przebudzilam około 3.30 i miałam 81.

A i ostatnio w sklepie ze zdrową żywnością widziałam błonnik. Taki jakby proszek nie wiem do rozpuszczania na wodzie czy tak ogólnie do dodania do potraw. I mnie zastanawia czy można go używać?
A tymczasem idę jeszcze spać :) do 8.
 
reklama
Ewczis moze zjedz jedna kromkę a następna za godzinę albo parówki? Dziwne ze dala się wyprosić mi od razu na pierwszej wizycie tydzień po stosowaniu diety także jeszcze nie zdarzylam się zorientować co mogę a co nie i jak prosiłam by dala czas to powiedziała ze to dla dobra dziecka nie ma na co czekać.

Sylwia przecież 81 przed posiłkiem to dobry wynik i 108 po również ile byś chciała mieć skoro uważasz ze to zle?

Margo można suszone pomidory a ten przepis ma wszystkie dozwolone składniki wiec śmiało jedz:-)
 
Do góry