reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Lunera
Moja dr mowi, ze od zakonczenia posilku i tak mierze. Ja jem baaaardzo wolno (jak maz bawi dziecko i mam chwile dla siebie ;) ). Juz mialysmy tu dyskusje na ten temat i rzeczywiscie co lekarz to inne zalecenia.
 
Witajcie kobietki, podczytuje Was od dawna ale jakos dopiero teraz odwazylam sie napisac ;-) . Mam cukrzyce od 28tc, czyli juz kilka tygodni, po posilkach przy diecie jest ok tylko na czczo praktycznie zawsze pow normy, przez co biore insuline na noc. Mam pytanie do brzuchatek i juz mamusiek ktore tez biora/braly insuline, czy przez to ustrojstwo MUSICIE/MUSIALYSCIE miec CC ?? Bo przyznam sie ze nastawilam sie na SN i nie chcialabym miec cesaki :-(
Pozdrawiam serdecznie :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ile po posiłku teraz powinnam mierzyc cukier? Godzinę czy dwie? Mi już nie kazali wcale, czasami na czczo ale ja chcę sprawdzić a nie wiem jak :) a pani która pytałam o dietę i tak dalej powiedziała ze cukrzycy juz nie ma i mam nie mierzyc no ale.

Mój Mały trochę za wcześnie się urodził, cały czas śpi i nie chce jeść :(Dokarmiaja go. Dzisiaj dopiero 2 doba minęła ale martwi mnie to. Szkoda mi go jest taki malutki :(
 
Sylwia
Co to znaczy, ze za wczesnie sie urodzil? Jakbys urodzila w 40tyg.to tez by caly czas spal :) Ja bylam tragicznie przejeta tym dokarmianiem, ale jako doswiadczona matka polka mowie Ci-NIE MARTW SIE TYM!!! Wszystko sie unormuje. Druga doba to jeszcze meeeeeeega wczesnie. W domu na spokojnie bedziesz z synkiem nad tym pracowac i do wszystkiego dojdziecie. Mleko sztuczne to NIE jest zlo!!! Wiadomo, musisz mu podawac nawet troche tej siary, ale spokojnie...jeszcze jest bardzo wczesnie. Moja byla dokarmiana od pierwszego dnia, pozniej pol na pol przez miesiac a pozniej juz tylko na sztucznym, no ale ja pokarmu nie mialam. U Was to jest kwestia pracy i uregulowania. Zawsze mozesz odciagnac i podawac mu troszke z butelki...ale jak koniecznie chcesz karmic z cyca to go chociaz przystawiaj aby sie bardziej przyzwyczail do cycka niz smoka :) Jak cos to pisz, przerabialam to baaaardzo dokladnie :)
 
reklama
Lunera witaj :) kolejna sierpniowa mama ;) coraz więcej nas tutaj! Moja diabetolog powiedziała, że aż takiego znaczenia nie ma czy mierzysz po godz od rozpoczęcia czy zakończenia posiłku byle by zawsze robić tak samo. Z tym, że ja jem dosyć szybko także u mnie to jest dosłownie kwestia 7-10 minut i według niej nie wpływa to znacząco na wyniki cukrów. Ja mierzę godzinę od rozpoczęcia.

Beata witaj :) Margo dobrze pisze, wszystko zależy od wagi i ułożenia dziecka. Sama cukrzyca wskazaniem do cc nie jest.

Sylwia ja nie pomogę bo nie wiem.. spokojnie, mały na pewno szybko się przyzwyczai i zacznie więcej jeść i przybierać :)

Dziewczyny a u mnie ostatnio corsz niższe cukry. Czy przy wyniku po posiłku poniżej 90 powinnam czymś dojeść? Ostatnio zdarza mi się coraz częściej wynik w granicach 80, nawet po obiedzie. Z jednej strony cieszę się, bo lepsze to niż za wysokie cukry. Ale czy dobrze robię, że przy takim wyniku jeszcze sobie dodatkowo coś przekąszę?
 
Do góry