reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Werci - jezeli chodzi o weglowodany to ja sie trzymam tego co jest na Słodkie Mamy: Specjalna dieta dla kobiet w ciąży w tej tabelce. Stosuje sie tylko do weglowodanow - do reszty nie bo nie mam glowy sily ani ochoty, a cukry i tak (oprocz tych po sniadaniu) sa ok. Srednio wychodzi na sniadanie i kolacje po ok 2 kromki chleba to tak jakos ok 60 g plus jakies tam inne rzeczy.

W ogole to nie wiem czy to pogoda czy nadchodzacy 3 trymestr ale od paru dni ledwo zyje. Dretwieja nogi, boli glowa, ciagle zgaga i nie moge spac... Wypijam w nocy litr wody, w dzien ok 3-4 ! Masakra, co ? I ciagle latam siku...

Ja sie boje momentu, kiedy zacznie mi lecieć hemoglobina, bo ja bardzo zle reaguje na żelazo i w ogole na witaminy w ciązy - do 5 miesiaca wymiotowalam i mdlalam wwlasnie przez witaminy...

Ehh. Dziewczyny ja chce już wrzesień :p
 
Pesq tez chce wrzesień .... Pierwszy raz w życiu marzę by wakacje przeleciały bardzo szybko :)

U mnie dzis na czczo 87 ale na śniadanie zamiast zwykłego chudego twarogu ktory zawsze super na mnie działał zjadłam chudy twaróg typu włoskiego .... I wywaliło do 140 ://

Juz mam zepsuty humor na cały dzień :(
 
Anulka - ktory u Ciebie tydzien? Ja za chwile mierze i pewnie tez bedzie kolo 140 jak codziennie zreszta po sniadniu... a zwiekszylam sobie sama jednostki z 2 na 6, zadzwonie po 10 do diabetologa pewnie na mnie nakrzyczy za to, ale kurcze nie mialam z nia kontaktu od piatku a cukry szalaly wiec sama zwiekszylam.. boje sie :p

Edit. Oj dzis laskawy cukier. 2 kromki male z drobiowa + 6j insuliny i raptem 125! Najnizszy wynik od tygodnia.. ehhh. Miesiac temu po takim sniadaniu + owocu mialam 105-115... No coz, tak jak mowilyscie - coooraz trudniej.

eh, diabetolog powiedziala 'sloneczko zwiększ jednostki do 8'. I po co sie bac? :p
 
Ostatnia edycja:
Margo oj faktycznie niska ta hb Twoja. A bierzesz jakieś witaminy dla ciężarówek które w składzie mają żelazo? Przy takim wyniku to pewnie tak czy siak dodatkowo coś dostaniesz na wizycie.
hehe 11 byś chciała?:D ja zawsze marzyłam o trójce :) ale po tych wszystkich problemach i przejściach jakie miałam to ciąża jest dla mnie na tyle stresująca, że nie wiem czy się odważę...

Gosik jak spadła to może warto spróbować i jechać. Albo zadzwoń do pediatry się zapytać co radzi w tej sytuacji.

Cornellka super, że cukrzyca poszła w niepamięć :)

Pesq no widzisz, a tak się stresowałaś :) dobrze, że zwiększyłaś sama nie czekając na kontakt ze strony diabetolog :)

A ja ostatnio jestem w szoku. Co bym nie zjadła to cukry w normie (odpukać:p) czwarty dzień z rzędu po żadnym posiłku nie dochodzę nawet do 100. Naprawdę w szoku jestem. Tym bardziej, że dziś na obiad zjadłam 4 ziemniaki (co prawda małe, no ale jednak 4...), prawie pół kilo fasolki szparagowej (nie mogłam przestać jeść:p) i dwa filety z kurczaka gotowane :) spodziewałam się przekroczenia a tylko 91. Chyba upały dobrze na moje cukry wpływają :)
 
A ja właśnie zawsze po ziemniakach wysoko miałam, często przekraczałam nawet po dwóch małych sztukach. Także dziś szok :) a taką miałam już ochotę na fasolkę że masakra jakaś :D a ciągle taka droga jeszcze była i żal mi było tyle wydawać hehe ;)
 
reklama
Czesc dziewczyny!
Przyszedl czas i na mnie, zeby sie przywitac :-)
Jestem mama sierpniowa, razem z Werci i Lucalew. Od polowy maja na diecie po slabszym wyniku, 154 po 2h, jak to powiedziala moja lekarka, rzutem na tasme. To moj 3ci synek bedzie.

Od pon mierze dopiero cukry, czekalam na termin w poradni. Na razie nie jest zle, tylko jedno sniadanie 138 mi wyskoczylo, dzis sprawdzilam i to chyba kwestia wielkosci porcji, bo zjadlam to samo tylko mniej i 95.

Pytanie techniczne - czas do mierzenia odliczacie od zakonczenia posilku czy rozpoczecia? Ja dosc wolno jem i to robi roznice...
 
Do góry