reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Mi ketony przez te dwa miesiące wyszły może że 3/4 razy i wiem dlaczego, u mnie ma to związek z małą ilością weglowaodanow złożonych, tego dnia co mi wyszły ketony zwracam większą uwagę na ilość weglowodanow złożonych i następnego dnia znowu ich nie mam. I dziś zrobię tak samo :) a jak u Was z cukrami po posiłku? Spacerujecie po tych głównych?? Ja np widzę u siebie że jak zjem obiad i siądę na dupie to cukier wysoki albo przekroczony, a jak posprzątam w domu albo pójdę na spacer z psem to jest około 100 wiem że to tego kwestia bo jem np 3 dni z rzędu to samo na obiad
Ja chodzę na spacerki tylko po obiedzie, po śniadaniu to mam aktywność w domu bo jest co ogarnąć zawsze... 😃 A po kolacji to ja się już idę kąpać i potem leniuchuje, ale cukier zawsze w normie po kolacji...
 
Hymm.. Dziś na czczo 71, szok.. Zmniejszę dziś dawkę insuliny, ja jestem chyba jakimś odmieńcem (dziś 34+0) 😳.. Ostatnio miałam niżej cukry w granicy 80.. 78.. 81... Wizyta u ginekologa w środę to zgłoszę.. Bo mnie zmartwił ten dzisiejszy spadek. Chodź nie czułam się źle przy takim cukrze, jedynie lekki głód.
 
Hej dziewczyny! Polecacie jakiś konkretny model glukometru domowego ?
A masz diagnozę cukrzycy? Ja jak odebrałam zły wynik to kupiłam sobie glukometr po czym diabetolog powiedziała, że ona pasków do tego modelu nie wypisze i wypisała mi receptę na paski innej firmy + bezpłatny glukometr. Dlatego, z perspektywy czasu, kupowanie samodzielne było strata pieniędzy. Ale też to wina mojego internisty, który wprost mi powiedział, że nie dostanę glukometru i refundacji na paski w poradni diabetologicznej - co było nieprawda.
 
A masz diagnozę cukrzycy? Ja jak odebrałam zły wynik to kupiłam sobie glukometr po czym diabetolog powiedziała, że ona pasków do tego modelu nie wypisze i wypisała mi receptę na paski innej firmy + bezpłatny glukometr. Dlatego, z perspektywy czasu, kupowanie samodzielne było strata pieniędzy. Ale też to wina mojego internisty, który wprost mi powiedział, że nie dostanę glukometru i refundacji na paski w poradni diabetologicznej - co było nieprawda.
Ja nie mieszkam w PL wiec raczej nic za darmo nie dostanę 😁 w środę mam wizytę ale Glukoza na czczo 102 nie napawa optymizmem 😔 chciałabym już coś zacząć działać i myslalam właśnie o glukometrze
 
reklama
Ja dostałam od swojej ginekolog Contour Plus One, ale nie wiem, czy Ci drania polecać, bo zawyża wyniki pomiędzy krwią żylną a włośniczkową o dobre 10-12 jednostek (czyli np przy Twojej 102 na czczo ta łajza by Ci pokazała z palca jakieś 112, a to już prosta droga do skoku ciśnienia i nerwów), więc absolutnie nie należy go traktować diagnostycznie, raczej jako śledzenie trendu z własną glikemią. Ale z dobrych stron to jest mały i poręczny, prosty w obsłudze plus ma aplikację na telefon, więc nie trzeba spisywać wyników ręcznie, bo wszystko się ładnie synchronizuje.
 
Do góry