reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ehhh dziewczyny dopadł mnie jakiś kryzys :/ mam czasami serię przekroczeń porannego cukru, np 3 dni podrząd 91, mialam teraz na początku września wizytę u swojego diabetologa. Z racji tego że mam dobre cukry po posiłkach i brak ketonów umówiliśmy się że dopiero jak zacznę przekraczać 95 to wdrażamy insuline. Szukaliśmy w moim jadłospisie przyczyny tych rannych przekroczeń no j zasugerował mi żebym na podwieczorek nie jadła już owoców (bo jadlam zawsze na 2 śniadanie i podwieczorek) j faktycznie jak ręką odjął elegancko co rano 84...ale żeby nie było zbyt pięknie zaczęły pojawiać się ketony w moczu...sladowe/niewielkie ilości no ale są...pilnuje weglowodanow, nie jest ich za mało- nie mam już pomysłu na to i płakać mi się chce :( zostało mi 5 tyg tylko ;(
 
@Alkaa Jak dorzucisz węgli dzisiaj w ciągu dnia, to pewnie jutro rano nie będzie ketonów. Zresztą, podejrzewam, że nie wyszło Ci ich dużo?

A ja zrobiłam dzisiaj bzdurę niewyobrażalną. Zjadłam na śniadanie sporo całkiem nowego pieczywa. A przeciez pierwsze śniadanie muszę ostrożnie, od daaaawna nie miałam przekroczeń. I wyszło mi 156 na glukometrze. Słodko...
 
@Alkaa Jak dorzucisz węgli dzisiaj w ciągu dnia, to pewnie jutro rano nie będzie ketonów. Zresztą, podejrzewam, że nie wyszło Ci ich dużo?

A ja zrobiłam dzisiaj bzdurę niewyobrażalną. Zjadłam na śniadanie sporo całkiem nowego pieczywa. A przeciez pierwsze śniadanie muszę ostrożnie, od daaaawna nie miałam przekroczeń. I wyszło mi 156 na glukometrze. Słodko...
Nie, niewielkie ilości według koloru :) ale no jest to 3 dzień i to mnie martwi. Właśnie wczoraj miałam taki dzień że bardzo patrzyłam żeby tych węgli było sporo a i tak wyszły dziady. To nic dorzucę dziś jeszcze więcej:D ale jak wychodzą niewielkie ilości to nie ma tragedii prawda??

A odnośnie Twojego śniadanka to przecież nic się nie dzieje ;p raz na czas się zdarzy tym bardziej testując nowa rzecz, jak mi się tak zdarzy to się absolutnie nie przejmuje, wiadomo od czego to się stało no i trzeba,rba próbować przecież. Ja też ostatnio tak zrobiłam tylko z kolacja, bo już miałam dość chleba IG który jem nie przerwanie od 2 miesięcy ;p
 
Wg mojej diabetolog do + lub ++ jest OK z ketonami.

U mnie zmienili sklad, wypiekli z innej mąki, nie zauważyłam, zamówiłam i taki przywieźli
 
Ja dzisiaj pierwszy raz cukier poniżej normy. Czułam się ok. A w szpitalu jestem i nie miałam nic słodkiego żeby wciągnąć. Poszłam zrobić herbatę z cukrem (od lat pije gorzką) ledwo co przełknęłam. Zapomniałam nawet, że 2min wcześniej wzięłam letrox
 
Nie, niewielkie ilości według koloru :) ale no jest to 3 dzień i to mnie martwi. Właśnie wczoraj miałam taki dzień że bardzo patrzyłam żeby tych węgli było sporo a i tak wyszły dziady. To nic dorzucę dziś jeszcze więcej:D ale jak wychodzą niewielkie ilości to nie ma tragedii prawda??

A odnośnie Twojego śniadanka to przecież nic się nie dzieje ;p raz na czas się zdarzy tym bardziej testując nowa rzecz, jak mi się tak zdarzy to się absolutnie nie przejmuje, wiadomo od czego to się stało no i trzeba,rba próbować przecież. Ja też ostatnio tak zrobiłam tylko z kolacja, bo już miałam dość chleba IG który jem nie przerwanie od 2 miesięcy ;p
U mnie diabetolog twierdzi że ketony się pojawiają jak w tej później kolacji jest za mało węgli.. 🤔 Ale nie wiem, ja nigdy nie miałam z ketonami problemu. Gorzej z kolei u mnie z cukrem na czczo, zmniejszam i zmniejszam insulinę i dziś znowu cukier niski.... Nie wiem co się dzieje, głupia wczoraj nie zapytałam o przepływy na wizycie teraz sobie pluje w brodę 😑 a nie wiem czy sprawdzał...
 
U mnie diabetolog twierdzi że ketony się pojawiają jak w tej później kolacji jest za mało węgli.. 🤔 Ale nie wiem, ja nigdy nie miałam z ketonami problemu. Gorzej z kolei u mnie z cukrem na czczo, zmniejszam i zmniejszam insulinę i dziś znowu cukier niski.... Nie wiem co się dzieje, głupia wczoraj nie zapytałam o przepływy na wizycie teraz sobie pluje w brodę 😑 a nie wiem czy sprawdzał...
No będę coś kombinować dziś, może dorzucę jakąś paprykę do tej mojej biednej kanapki z serem :p a nie masz kontaktu z lekarzem? Zapisuj sobie pytania na telefonie, ja na każdej wyżycie na końcu wyciągam telefon z pytaniami bo inaczej ich nie zadam i potem też przeżywam. A w którym tc jesteś?? Przy końcówce to już chyba zawsze sprawdzają, więc może i Ci sprawdził a że było ok to nic nie mówił:)
 
reklama
Ja dzisiaj pierwszy raz cukier poniżej normy. Czułam się ok. A w szpitalu jestem i nie miałam nic słodkiego żeby wciągnąć. Poszłam zrobić herbatę z cukrem (od lat pije gorzką) ledwo co przełknęłam. Zapomniałam nawet, że 2min wcześniej wzięłam letrox
A czemu jesteś w szpitalu?:( słyszałam że w szpitalu kobiety z cukrzycą to lekko nie mają pod względem posiłków:/
 
Do góry