reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Lucalew
obejrzałam filmik z usg i to były zakłócenia jednak :) a zaczęłam się martwić.
Dziewczyny co to oznacza że glukometr jeden mierzy z pełnej krwi a drugi z osocza?
 
reklama
Dzień dobry :)

Sylwia Ty się nie przejmuj, gdyby coś było nie tak to lekarz musiałby Ci o tym powiedzieć :) dobrze, że już wiesz że to zakłócenia i się uspokoiłaś. Co do glukometru to ja nie pomogę bo nie wiem :) wiem tylko, że właśnie coś takiego jest i dlatego najlepiej mierzyć zawsze jednym glukometrem.

Margo ja wczoraj się tak objadłam i w końcu pierwszy raz przez cały dzień cukry w normie :p bo ostatnio ciągle lekko przekraczałam ;)
 
A ja dziś totalną wtopę zaliczyłam. Kocham jeść sushi więc od początku ciąży jem je w wersji wegetariańskiej dość często. I jak zjem sushi w restauracji to 1h pochodzę jeszcze po galerii (wiadomo, zawsze trzeba coś kupić do domu czy do jedzenia). To cukier mam po godzinie okey bo 90-100. Więc nie mierzyłam cukrów po sushi. Dziś zjadłam w domu i po godzinie 120 a po dwóch godzinach 140. Dodam, że zjadłam naprawdę dużo bo byłam głodna. W sumie nie jem aż tyle w knajpce jak jestem. I teraz się zastanawiam czy może wcześniej jak nie chodziłam po galerii to też tak wysoki cukier miałam....no i się zaczęłam stresować przyszłym badaniem bo nie wiem czy sama dziecku nie zaszkodziłam:(

I mam jeszcze do Was pytanie gdzie się kupuje te paski ketonowe?
 
Klaudixxon pewnie zjadlas za dużo a w ogóle to można sushi w ciąży? Paski w aptece:-)

Chyba mam juz to dziadostwo za sobą nawet z insulina nie miałam takich dobrych cukrów jak teraz dzis rano 68 wczoraj 80 nigdy wcześniej się mi to nie zdarzyło po obiedzie 95 po kolacji 87:-) uff kamień spadł mi z serca:-) tylko każdy posiłek muszę dzielić na dwa czy trzy razy nie daje rady tyle zjeść wciazy jadło się jak wróbelek a teraz jak mogę to mnie brzuch boli z przejedzenia .

Także dziewczyny glowa do góry bedzie dobrze a dzieciaki muszą być zdrowe!:-)
 
Dzien dobry.
U mnie 89 :) Dawno nie rozstawalam sie z 9 na poczatku :D

Klaudi
Paski kupisz w aptece. U mnie bez recepty ok 17zl, ale mozesz na recepte. Nie martw sie wynikiem po sushi. 140 to jeszcze nie tragedia :)


Cornellka
Ale masz faaajnie :) a powiedz mi, Ty w I ciazy tez mialas cukrzyce?
 
Jak tam majowka dziewczyny ? My na spokojnie w domku lub na spacerku, dziś koleżanka nas odwiedza wczoraj też jedna była, mala wczoraj skończyła już miesiac :)

Cornelka super se cukry już ok

Ja to korzystam z tego że mogę jesc, często teraz wcinam drozdzowki albo buleczki jak robilismy w domu, więc mi ochota na słodkie nie przeszła a co do porcji to też jem większe normalnie i nie mam z tym problemu :) a i tak jem z 5 posiłków dziennie ;)
 
Klaudixxon też obstawiałabym że zjadłaś pp prostu za dużo. Ale ponawiam też pytanie cornellki-to w ciąży można sushi? Zawsze wydawało mi się, że nie.

Cornellka super, oby tak już zostało :)

Margo no to ładnie, wynik super :)

U nas majówka leniwie, wczoraj byliśmy na lodach i zgrzeszyłam bo nawet trochę bitej śmietany zjadłam ;) ale o dziwo po tylko 94 także byłam w szoku bo nawet po obiedzie mam więcej ;) nic już z tego wszystkiego nie rozumiem :)
 
Dziewczyny w ciąży nie można jeść sushi ze względu na surowe ryby i bakterie które mogą mieć. Czytałam, że w dobrych restauracjach nie powinno być z tym problemu ale ja nie chce ryzykować i jem sushi w wersji WEGETARIAŃSKIEJ. Takie sushi ma surowe warzywa w sobie, plasterki awokado, papryki inne surowizny. I wegetariańskie jeść można bo nie ma surowych ryb:)

Dobra to jutro polece i kupie te paski, chociaż cukry mam 75-88 rano no ale sprawdzę czy się nic innego nie dzieje;)
 
Klaudi
Ale dobre cukry na czczo to nie za bardzo maja cos wspolnego z ketonami. Ja w I ciazy mialam na czczo super cukry a wiecznie mialam rano ketony tzn.ze moj organizm sie w nocy glodzil.

Ja dzis zgrzeszylam Grycanowym sorbetem mango. Slodki jak porun, chociaz sprawdzalam na pudelku,ze lepszy mango niz malinowy pod wzgledem cukrow ;) Wynik nawet nawet bo prawie 120, ale chyba wole sprobowac te lody lidlowo-biedronkowe, ktore polecalyscie. W tej ciazy wydaje mi sie intuicyjnie,ze BigMilk nie przejdzie.
 
reklama
Margo a ja wczoraj sorbet truskawka i kiwi ;-)

Dziewczyny jak to jest-jak po jakimś posiłku przekroczę normę cukru i po 2 h nadal jest wysoko to powinnam odpuścić kolejny posiłek (II śniadanie albo podwieczorek)?
 
Do góry