reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja uczę się narazie mierzyć i w sumie w pare dni straciłam ze 25 pasków zostało mi 26 dokładnie wiec w tygodniu będę musiałam do doktora o receptę. Mam takie żółte paski z takim G jakby do trzymania i trochę mnie one irytują. Czasami dam za mało krwi i wynik jest przekłamany dlatego wiem, ze muszę się ukłuć i więcej krwi tylko czasami coś mi słabo chce lecieć. Dziś po kolacji znowu miałam problem.
Ja też mam czasem problem, to najlepiej pomasuj sobie dłonie, ugniataj ten palec do mierzenia tak z minutkę i wtedy poprawisz ukrwienie i będzie lepiej leciało. Czasem fakt nie chce iść. Wyciskać nie wolno, ale jak tak 1cm obok sobie lekko naciśniesz palcem innym to popłynie więcej, chwilkę sobie na to daj by nie było wyciśnięte.
 
reklama
Ewcia a jaki masz glukometr? Ja accu-check performa, ponoć jeden z lepszych dlatego tymbardziej nie rozumiem, czemu z żyły mam tak niski a w domu wysoki... W poniedziałek się tym zajmę.
 
Nie pozostaje mi nic jak mu wierzyć wcześniej mierzylam na taty do póki nie dostałam on ma chyba Contur plus i wyniki porównywalne wydaje mi się, ze były nawet niższe. Ten dostałam od mojej położnej myśle, ze dostanę tez od diabetologa zobaczymy wtedy, który mi bardziej podejdzie :)
 
Nie pozostaje mi nic jak mu wierzyć wcześniej mierzylam na taty do póki nie dostałam on ma chyba Contur plus i wyniki porównywalne wydaje mi się, ze były nawet niższe. Ten dostałam od mojej położnej myśle, ze dostanę tez od diabetologa zobaczymy wtedy, który mi bardziej podejdzie :)
Ja mam contour plus i nie mam żadnego porównania z innym sprzętem używam go niecały miesiąc. Ale nie zawracam sobie głowy czy dobrze chodzi czy nie bo podejrzewam ze jak miałybyśmy bo 4 glukometry na każdym byłby inny wynik Ala ze jest margines błędu to wszystkie byłyby w normie heh
 
Ja mam contour plus i nie mam żadnego porównania z innym sprzętem używam go niecały miesiąc. Ale nie zawracam sobie głowy czy dobrze chodzi czy nie bo podejrzewam ze jak miałybyśmy bo 4 glukometry na każdym byłby inny wynik Ala ze jest margines błędu to wszystkie byłyby w normie heh

Dokładnie taka prawda trzeba mierzyć tym co się ma i tyle :)
 
Jak tak wasze cukry dziewczyny po Sylwestrze?🙂

U mnie wczoraj były przyzwoite na czczo 85, po śniadaniu 118, po obiedzie 90, i po kolacji 115 :)
Oby się tylko utrzymywały :) 🙏🏻
Pozwoliłam sobie wczoraj nawet na mały kawałeczek Grześka bez czekolady na spacerze :)

Mam tez pytanie jakie najczęściej jecie owoce ? Ja wczoraj zjadłam melona do jogurtu i płatków owsianych na podwieczorek był pyszny, ale chyba melon ma wysoki indeks.
 
reklama
Niby trzeba mierzyć tym co się ma, ale jak w laboratorium z żyły robisz i masz super niskie a z palca wysokie to już głupiejesz. Byłam w ośrodku o tym pogadać i oni nie wiedzą. 24j różnicy? To jest sporo. Czekam tylko jeszcze na konsultacje z diabetologiem.
Co do owocow to za bardzo nie wiem, jem na razie głównie jabłka i cytrusy. Nie podnoszą mi cukru nawet.
A w sylwestra pozwoliłam sobie na cin cina alkohol free 😅😅 bez cukru. I nawet też za bardzo mi nie podniosło 😏
 
Do góry