reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa?

ibag0311

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2022
Postów
62
Hejka
Odebrałam wyniki z krzywej cukru, lekarz dopiero we wtorek.
Moje wyniki to 86/177/158
Czyli mam cukrzyce ciążową? Zgłosić się wcześniej do lekarza czy zaczekać? Jakieś rady?
 
reklama
Hejka
Odebrałam wyniki z krzywej cukru, lekarz dopiero we wtorek.
Moje wyniki to 86/177/158
Czyli mam cukrzyce ciążową? Zgłosić się wcześniej do lekarza czy zaczekać? Jakieś rady?
Cukrzyca ciążowa
Dostaniesz wytyczne i skierowanie do diabetologa- generalnie możesz sobie już umówić wizytę i spróbować zastosować dietę
 
Cukrzyca ciążowa
Dostaniesz wytyczne i skierowanie do diabetologa- generalnie możesz sobie już umówić wizytę i spróbować zastosować dietę
A co jeśli chodzę do ginekologa prywatnie? Nie wystawi mi skierowania na NFZ, a wolałabym iść na NFZ, gdyż nie stać mnie na drugiego prywatnego lekarza. Czy lekarz pierwszego kontaktu wystawi mi takie skierowanie?
 
Hejka
Odebrałam wyniki z krzywej cukru, lekarz dopiero we wtorek.
Moje wyniki to 86/177/158
Czyli mam cukrzyce ciążową? Zgłosić się wcześniej do lekarza czy zaczekać? Jakieś rady?
Cukrzyca. Miałam bardzo podobne wyniki.
Diabetolog zalecił dietę. Niekoniecznie się sprawdziło gdyż na początku ciąży nic nie mogłam jeść, dodatkowo "zdrowe odzywianie" to dla mnie samo zło. Nigdy nie byłam na diecie. Warzyw nie lubie, lubię zjeść "po polsku".
Zamieniłam chleb na zytni, makarony na ciemne. Jem mniej ale częściej.
Mierze cukier ciągle. Mam insulinę na noc i do posiłków.
Możesz poczekać na lekarza ale już możesz zacząć od diety bo to będzie pierwsze zalecenie diabetologa. A w którym jesteś tygodniu? Ja miałam bardzo wcześnie rozpoznana a Ty w którym tygodniu jesteś?
 

Załączniki

  • Screenshot_20221005_204530_Messages.jpg
    Screenshot_20221005_204530_Messages.jpg
    197,1 KB · Wyświetleń: 61
A co jeśli chodzę do ginekologa prywatnie? Nie wystawi mi skierowania na NFZ, a wolałabym iść na NFZ, gdyż nie stać mnie na drugiego prywatnego lekarza. Czy lekarz pierwszego kontaktu wystawi mi takie skierowanie?
Pierwszego Ci wystawi. Ja miałam problem umówić się do diabetologa bez skierowania :/. Nie martw się dieta cukrzycowa nie jest zła. Będziesz musiała jeść częściej i badać cukier po 1 h. Najważniejszy poniekąd jest ostatni posiłek w okolicach 22:00 - 22:30(to przeważnie brak tego posiłku lub zbyt lekki podnosi cukier rano).
 
Pierwszego Ci wystawi. Ja miałam problem umówić się do diabetologa bez skierowania :/. Nie martw się dieta cukrzycowa nie jest zła. Będziesz musiała jeść częściej i badać cukier po 1 h. Najważniejszy poniekąd jest ostatni posiłek w okolicach 22:00 - 22:30(to przeważnie brak tego posiłku lub zbyt lekki podnosi cukier rano).
Zgadza się ale autorka postu ma tez wysoki cukier po 1h i po 2h.
W ciąży po 1h po posiłku ma być mniej niż 140
 
reklama
Do góry