reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czas trwania porodu

ile czasu rodzilas?


  • Wszystkich głosujących
    148
wydaje mi sie ta ankieta troszke nie dokladna...zalezy od czego liczyc...od pierwszych skurczy czy od momentu odejscia wod a moze od kiedy sie parlo?
u mnie od momentu pierwszych skurczy do urodzenia 6 godz, od odejscia wod 5,5 godz, a od skurczy partych jakies 15 min choc wpisano mi w karte 30 min... (maz po wszystkim mnie uswiadomil ze to bylo 15 min ale dla mnie to byla cala wiecznosc)
 
reklama
Ja nie mialam odwagi czekac na pekniecie wod itp.
termin mialam na 28 listopada - do szpitala zglosilam sie 26 listopada o 6 rano, oksytocyna o 7 rano, zzo o 10 rano o 12 przebicie pecherza a mala urodzila sie o 16. ZERO cierpienia a mala wazyla prawie 4 kilo.Samo parcie trwalo okolo 45 minut- czyli chyba niezle jak na pierwsze dziecko. Pamietam tylko ciecie i szycie.... reszta to pogaduszki z pielegniarkami i znajomymi.
 
Witam:-) Moj pierwszy porod trwal ok 12 godzin,ale zakonczyl sie cieciem cesarskim,pniewaz moj dzidzius byl duzy(4200g i 59cm) i niestety w 2 fazie porodu ustaly mi skurcze i dzidzius mi sie obrocił. Drugi porod zlecial mi bardzo szybko trwal tylko 1 godzinke i 35 minutek,ale dzidzius byl troszke mniejszy(3500g i 57cm) bylo o wiele latwiej:-)
 
Do góry