reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Dziewczyny a jakie szczepienie wybieracie ?
Dzisiaj byłam z małą właśnie na szczepieniu , rozważałam za i przeciw szczepionce 6w1...mimo wszystko zdecydowałam się na dwa ukucia niż 4...
Mała płakała tak bardzo , że samej chciało mi się wyć..teraz klasycznie śpi , narazie nic się nie dzieje i oby tak zostało 🙏🙏 miałam wielki stres przed tym szczepieniem...
 
reklama
Wiesz co, mysle ze w raju musi być specjalne miejsce dla mam dzieci z kolkami ;) Bo serio, to jest rozpacz, jak kolejna godzinę uspokajam i w kółko zmieniam pozycje, nic nie odpowiada i nic nie uspokaja a mnie ręce odpadają, pot się leje strumieniami, rana po nacięciu nie przemyta, a żołądek marsza gra 😢 mam wtedy ochotę wyjść z domu i zamknąć za sobą drzwi…ale wtedy wkładam Małą do samochodu i jeździmy. Ojciec dziecka pomaga rano i późnym wieczorem, ale ktoś musi chodzić do pracy.
Rodzicami się nie przejmuj -łatwo się mówi, wiem, ale powinni wiedzieć lepiej. Moja mama (pediatra) mówi ze tak to jest i trzeba to przeżyć choć sama nie ma takich doświadczeń, bo myśmy kołek nie mieli. Ale przychodzą do niej wymordowane mamy i proszą o pomoc…także ona zaleca espumisan (on się nie wchłania, wiec bez obaw, swojej wnuczce tez zaleciła) a położna delicol wiec to daję. Zauważyłam tez ze temperatura bardzo dziecku przeszkadza, wiec staram się wietrzyć i włączam wentylator żeby był jakiś ruch powietrza w domu.
Nikt nie zrozumie matki jak druga matka. Na początku nie jest łatwo ale musimy być silne i dać radę.
Moja też placze- i uwazam że małe dzieci tak poprostu czasami maja - placza bo sa w nowej rzeczywistości. Po 9 miesiacach w warunkach idealnych, świat zewnętrzny jest straszny..
Zazdroszczę mamy pediatry😅 ja jestem panikara generalnie, myślałam że przy drugim dziecku będę bardziej wyluzowana ale jednak do końca tak nie jest😅
Macie tylko jedno dziecko? Pomyslcie że macie jeszcze 3latka który też Was potrzebuje. Wiec czas kiedy male spi, najczesciej przeznaczam na zabawę ze starszym🙈 i gdzie tu czas dla siebie🤷🏻‍♀️
 
Dziewczyny a jakie szczepienie wybieracie ?
Dzisiaj byłam z małą właśnie na szczepieniu , rozważałam za i przeciw szczepionce 6w1...mimo wszystko zdecydowałam się na dwa ukucia niż 4...
Mała płakała tak bardzo , że samej chciało mi się wyć..teraz klasycznie śpi , narazie nic się nie dzieje i oby tak zostało 🙏🙏 miałam wielki stres przed tym szczepieniem...
Syna szczepiłam 5w1, teraz będę córkę szczepic 6w1. Z doswiadczenia z takim maluszkiem jest latwiej na szczepieniach niz ze swiadomym 2,3 czy 4 latkiem. Serio😀
 
To fakt. Ja cieszę się , że zaszczepiłam 6w1 ...mała i tak strasznie tam płakała , a tylko dwa ukłucia ..po szczepieniu była senna , dużo spala , dzisiaj wróciło wszystko do normy ❤️
 
Dziewczyny poradźcie - jak "zajmujecie" swoje maluchy podczas fazy czuwania. U nas wszystko zle -lezenie w koszu mojzesza zle, na lozku zle, na brzuchu zle, w bujaczku zle. Najlepiej na rekach wysoko i chodzic. Ale ile mozna dziecko nosic. Po dzisiejszym dniu mam dosyc😭
 
Hej dziewczyny, mam pytanko, jesli gdzies o tym rozmawialyscie juz to przepraszam ale nie przychodzily mi powiadomienia i myslalam ze bie ma nowych postow w temacie.. zastanawiam sie, czy po cesarce powinnam jakos mobilizowac blizne/cwiczyc, co robic zeby nie bylo zrostow, czy trzeba to kontrolowac u gina? Troche sie boje bo slyszalam wiele historii i zrostach endometriozach i innych komplikacjach po cc. Ile czasu po cc mozna zajsc w druga ciaze, bo jedni mowia ze np rok inni ze 3 lata o_O
 
Dziewczyny poradźcie - jak "zajmujecie" swoje maluchy podczas fazy czuwania. U nas wszystko zle -lezenie w koszu mojzesza zle, na lozku zle, na brzuchu zle, w bujaczku zle. Najlepiej na rekach wysoko i chodzic. Ale ile mozna dziecko nosic. Po dzisiejszym dniu mam dosyc😭
Ja mam majowe dziecko wiec troszke wieksze niz czerwcowe wiec tez zainteresowania troszke inne na tym etapie. Kupilam mate do zabawy. Wieszam mu zabawki nad glowa i mam ok 40 min spokoju. Niby nic ale po maratonie kolkowym to jak wiecznosc. Az sie boje jutra bo dzisiaj w miare spokojnie.
 
Ja mam majowe dziecko wiec troszke wieksze niz czerwcowe wiec tez zainteresowania troszke inne na tym etapie. Kupilam mate do zabawy. Wieszam mu zabawki nad glowa i mam ok 40 min spokoju. Niby nic ale po maratonie kolkowym to jak wiecznosc. Az sie boje jutra bo dzisiaj w miare spokojnie.
To jeszcze nie ten etap u nas, na takie starsze mam patenty a takie małe to tylko nosić na rękach albo chusta.
Trzymam kciuki żeby u Was to już był koniec kolek😊
 
reklama
Do góry