reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hej dziewczyny. Jak u Was kolki? U nas sie skonczyły. Tak po prostu. Daje jeszcze kropelki na wzdecia ale juz mniej niz wczesniej. Czasem jeezcze jest chwila pisku przed kupka. Dziecko zaczelo spac w dzien. Zasypia samo bez bujania czy noszenia. No rewelacja 💕
U nas raz są, raz ich nie ma. Zazwyczaj jeśli już są to trwają o wiele krocej. Hania za 3 dni skończy 2 miesiące. Dzisiaj jest nasz wielki dzień, a właściwie była wielka noc. Dlaczego? Bo od 22 spala do 6 rano! Nie pamiętam kiedy byłam tak wyspana😍 Podejrzewam, że to jednorazowy "wybryk" ale i tak jestem wdzięczna i życzę Wam wszystkim i sobie też, żeby nasze dzieciaczki przesypiały całe noce! ❤️❤️❤️
 
reklama
U nas raz są, raz ich nie ma. Zazwyczaj jeśli już są to trwają o wiele krocej. Hania za 3 dni skończy 2 miesiące. Dzisiaj jest nasz wielki dzień, a właściwie była wielka noc. Dlaczego? Bo od 22 spala do 6 rano! Nie pamiętam kiedy byłam tak wyspana😍 Podejrzewam, że to jednorazowy "wybryk" ale i tak jestem wdzięczna i życzę Wam wszystkim i sobie też, żeby nasze dzieciaczki przesypiały całe noce! ❤️❤️❤️
wooo! Super! Brawo Hania! 🥳

Moje bambaryłki jutro kończą 8 tyg i muszę przyznać, że nocami nie jest źle. Córa dziś spała 5,5 godziny! Ale synek mniej :dry: Co i tak mnie nie tyczy, bo mąż bierze noce ;-) Od dziś, on pierwszy dzień w pracy, więc ja śpię od 22:00 do 4:00, on śpi od 4:00 do 8:00 i wstaje pracować. Dobrze, że z domu - nie traci czasu na dojazdy a przy okazji w razie kryzysu jest w pobliżu.

Mam wrażenie, że takie typowe kolki to miały może przez trzy dni i to seriami. W pierwszy, najgorszy dzień, trwały może w sumie1,5h u jednego. Ale po trzech dniach, gdzie wyraźnie było widać, że to kolka, wyciszyło się wszystko. Dalej mają nieuprzejmości brzuszkowe, ale bez kolek. Espumisan i delicol działają 😁

Gorzej, że one w dzień mają nawet 4h aktywności!!! :eek: Jakby jedno miało - luz. Fajnie. Ale z obojgiem mi ciężko. Jeszcze jeśli są aktywne w różnych godzinach, to dam radę, ale o jednej jest ciężko. Czekam aż będą miały etap pełnego zainteresowania drugą osobą i na raczkowanie. Będą mogły zająć się sobą. Obecnie córka już mega interesuje się drugą osobą, nawet zaczęła odpowiadać uśmiechem na uśmiech! Ale synek jeszcze nie. Owszem, zatrzyma wzrok na buzi czyjejś, poogląda, ale nie jest to jeszcze takie wielkie zainteresowanie. Za to on z większą chęcią i zaangażowaniem podnosi główkę i obraca :)

Jestem już bliższa chusty. Kółkowa bardzo mnie zainteresowała. One mają już ponad 4h i zaczyna to ciążyć. Większość i tak robimy na siedząco/leżąco (znaczy, ja siedzę lub leżę z nimi przy sobie), ale są momenty, kiedy lepiej reagują jak się jednak przejdę z nimi na rękach.
 
Napiszę ze swojego doświadczenia.
A przerabiam już 3 kolkowe dziecko, przede wszystkim dużo spokoju i cierpliwości.
Starszy kolki miał do 6 msc, przeszło z dnia na dzień. Średniak męczył się prawie do 8 msc, najmłodsza - dzisiah równo 2 miesiące, mogę powiedzieć, że praktycznie już nie ma.
Fakt męczył ją brzuch, popłakuje, czasami tak jak wczoraj przez 2h ciężko mi ją było uspokoić, ale … powiem tak: dla mnie to przede wszystkim na przestrzeni lat i obserwacji własnych dzieci - bóle brzuszkowe, prężenie- to dla mnie niedojrzały układ trawienny, z tygodnia na tydzień u każdego było coraz lepiej… Sabsimplex espumisan moim zdaniem pomaga tylko chwilowo.. później wszystko wraca do tego samego punktu..
Najlepsze rurki windi- dziecko się wypierdzi i z reguły przy tym zrobi kupkę i jest praktycznie od razu spokojniejsze.
Przede wszystkim dużo spokoju i miłości !!❤️ i będzie dobrze - w końcu ninie, najgorsze zawsze są pierwsze 3 miesiące.
Dzieci Wam później wynagrodzą usmiechami, zdolnościami itd..

Dodatkowo ulgę przyniosą: termofon z pestek wiśni, leżenie na brzuszku, cieplejsze kąpiele, tulenie… żeby zwolnić ręce chociaż na chwile - polecam huśtawkę hybrydową, wczoraj kupiłam i zawsze te 20 min spokoju mam.

Pozdrawiam Was serdecznie 😊 i dużo wytrwałości ❤️
Co to huśtawka hybrydowa? Te rurki nie zrobią krzywdy w odbycie?
Ja mam drugą córkę kółkowa. Zaraz 8 tydzień zaczniemy. Ale na tą nic nie działa, a jak działa, to chwilę. Jeszcze ostatnio to najbardziej skakanie na piłce, co z fizjoterapii mam.
 
Dziewczyny. Ja juz chyba znalazlam swoj sposob na kolki. Zaczely sie jakis miesiac temu. Codziennie przez cale dnie placz w nieboglosy. Nie do uspokojenia. Ja jako matka wariatka pierwsze dziecko i wgl przebadalam je w zdluz i wszerz... Dziecko zdrowe. Pisalam o spiworkach antykolkowych. Super sprawa dziecko przesypia cala noc z budzeniem sie na karmienie. I teraz sluchajcie wykupilam pol apteki kropelek. Nic nie pomoglo. Dziecko bylo rozdraznione plakalo caly czas. Jeden pediatra przepisal mi debridat chwilowo dalo ulge. Wkurzylam sie w koncu i zamowilam baby calm. Dwa dni i dziecko smieje sie od rana do wieczora. Wiadomo, ze placze i marudzi ale wszystko w granicach normy. U nas pomoglo mam nadzieje ze nic sie nie zmieni. Kupulam jeszcze probiotyk biogaia podobno ma dobre bakterie. Moze ktoras z Was sie zainspiruje. Nikt mi nie placi za reklame wiec kupujcie smialo hehe baby calm 35 zl i biogaia ok 40 zl.
Biogaia nie pomaga i nas. Co to baby calm?
 
reklama
Wiktor kończy jutro 6 tygodni i póki co pięknie bez kolek :) - oby tak zostało! Ładnie głowę podnosi, obserwuje otoczenie, przygląda się ludziom ale jeszcze nie odpowiada na uśmiech, jeszcze chwilę muszę na to poczekać :p smoczek jak był wrogiem tak jest i nie daje się oszukać, na wadze przybiera bo teraz 5,3 kg i zaczynam się nad chusta zastanawiać bo czasem go dłużej nosić to już jednak ciezko🙃 w nocy pierwsza pobudka po ok 4 godzinach później co dwie więc powoli zaczynam sypiać a jak tam u was?
 
Do góry