reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

witajcie po majówce :)

ja zrobiłam małe podsumowanie na koniec 10 miesiąca miałam zacząć pisać bloga ale jakoś czasu brakuje ;)

* mamy 5 zębów idzie 6


* mniej więcej unormowało nam się spanie - 1 lub 2 drzemki w ciągu dnia zależy o której wstaniemy ;) ale teraz max 22-23 i Gabi śpi już na noc i budzi się koło 4 na małe jedzonko i śpi albo do 6 albo do 8 :)

* Gabi wstaje przy wszystkim wliczając firankę co skutkuje jej zerwaniem

* wspina się po meblach ostatnio próbowała wejść na fotel!!

* żadna szafka i szulada nie jest bezpieczna!!

* Gabi nauczyła się rzucać piłką - tz przedmiotami bo rzuca wszystkim bardzo lubi sobie rzucać piłkę z mamą lub tatą

* potrafi mniejsze przedmioty włożyć do większych - ale największa frajda to wywypywanie wszystkiego najlepiej jak robi dużo hałasu

* umie mówić "am" pogania mnie przy karmieniu

* nieśmiało robi "pap" ale tylko w niektórych sytuacjach ;)

* naśladuje dzwięki

* potrafi cmokać - przesyłać buziaczki, potrafi być brawo jak coś dobrze zrobi np rzuci piłką :)

* reaguje na słowa "gdzie jest mama? gdzie jest tata? gdzie jest cici (kotek) ?

* potrafi ładnie głaskać kotka :)

* udaje kaszel by zwrócić na siebie uwagę ;)



Waga Gabi to coś koło 11kg wzrost ok 82 cm :)
 
reklama
drogie mamusie, Wiktorek jest naszym pierwszy dzieckiem, więc jeszcze wiele musimy się nuczyc np o co chodzi z tą trzydniówką, to na ząbki??? Bo nasz synek prawie od trzech dni gorączkuje ( od góry przebijają mu się trzy ząbki naraz, ale lekarz twierdzi,że gorączka nie ma z tym nic wspólnego) Lekarz mówi, że to jakiś wirus. podajemy mu na zbicie gorączki paracetamol w czobkach (pierwsze dwa dni gorączkował około co 5-6 godzin 39,4 od wczoraj było 12 godz przerwy i znów gorączka ) do tego dostaliśmy mocny antybiotyk Cefpodoxim dwa razy dziennie. Ach i wczoraj wieczorem raz wymiotował. czy talie obiawy są przy tej trzydniówce ?????
 
Ajunia przy trzydniówce nie podaje się antybiotyku tylko syropek na zbicie temperatury, po 3-4 dniach wyskakuje wysypka i nic poza temperatura sie nie dzieje. Mój synuś jadł normalnie tylko gorączkował.
 
Dziewczyny jestem w ciąży. Jak zobaczyłam test byłam przerażona. Teraz jest juz lepiej, chociaz perspektywa posiadania dwójki dzieci i mama będaca bez pracy skutecznie mnie załamują. Ale najwazniejsze żeby dzidzia była zdrowa, to 5 tydzień. Termin mam na 9 stycznia 2011.
 
Zielona-Napewno dacie sobie radę. Piotruś juz nie będzie taki mały. No a potem kontakt będzie dobry miedzy dziecmi.No i z wyprawką lepiej-jeśli się rzeczy nie pozbyłaś.
A ja dzis jade po test,bo też jakiegoś stracha mam. Ostatnio dziwnie się czułam.
 
Cześć:)
Dłuuuuuuuuuuuugo mnie tu nie było, ale tak jakoś wyszło. Powrót do pracy, przeprowadzka, mały remont i wieczny brak czasu :)
U nas dobrze, Ninka już ładnie chodzi sama, ma troszkę jeszcze stracha czasem, ale ogólnie jest dobrze :) Ząbki ma nadal dwa ale ostatnio ślina leci litrami więc myślę, że niedługo już będzie ich więcej :) Śpi mi nadal po 12 godzin w nocy (od urodzenia tak miała, budziła się tylko raz około 3 na mleczko i tyle). Teraz jak jej ciepło, albo coś to wstaje w nocy w łózeczku, woła: mama, dostaje butlę z herbatką i kładzie się spać :) i śpi do rana :)Zasypia ładnie, albo przy butli z kaszką albo kładę ją na boczek i mówię,że trzeba iść spać to zamyka oczka i śpi :) W ciągu dnia mi mało śpi, ale nie narzekam :) Poza tym dużo mówi, uwielbia oglądać książeczki i o zgrozo uwielbia teletubisie, na które ja patrzec nie mogę....no ale cóż :)
To chyba tyle, pozdrawiam wszystkie mamusie i małe i większe bąble :)
 
No Regina ale masz utalentowana Ninusię. Mój w nocy budzi się kilka razy i musi zawsze dostac butlę z piciem. Jak sie przebudzi to siada i ryczy i koniecznie ja musze do niego przyjść. Piotrus ma juz 8 ząbków (4 na dole i 4 u góry). Na razie tylko raczkuje i wyrzuca wszzystko z szuflad.
 
Hej.
Zielona, ale wiadomość! Gratulacje... Dałaś mi do myślenia. Wprawdzie jestem na wychowawczym, ale dziewczyny donoszą mi co się dzieje w pracy. U nas z kolei wypłacają pensje w ratach. Nawet nie chce mi się iść podbić ubezpieczenia, taki ponoć "humor" wisi w powietrzu.
W Poznaniu sezon szparagowy, wypróbowujemy różne smaki gotowane na parze. I czekamy na prawdziwe lato. Bez burz i niskiego ciśnienia. Doszłam do wniosku, że młody jest meteopatą. Spi w takie deszczowe dni więcej niż zwykle i jest okrutnie marudny.
 
Witam dziewczyny...


My juz po przeprowadzce ale na razie wesolo nie jest:-(...wiadomo dwojka maluchow a maz od rana do wieczora w pracy ale powoli wszystko sie zrobi...Zielona serdeczne gratulacje...wszystko bedzie dobrze ja mam prawie taka sama roznice miedzy moimi corciami i male swiata za soba nie widza.:-)
 
reklama
Dziewczyny jestem w ciąży. Jak zobaczyłam test byłam przerażona. Teraz jest juz lepiej, chociaz perspektywa posiadania dwójki dzieci i mama będaca bez pracy skutecznie mnie załamują. Ale najwazniejsze żeby dzidzia była zdrowa, to 5 tydzień. Termin mam na 9 stycznia 2011.
zielona wielkie gratulacje :))))))))))))), ale super. My się staraliśmy i nic :(((, a teraz przez ten brak pracy musimy odłożyć plany, strasznie mi przykro z tego powodu bo bardzo chciałam, żeby była mała różnica wieku.

Co do spania Piotrka on po prostu od początku sypiał u siebie w łóżeczku, a zasypianie samemu jakoś samo mu przyszło prosto bardzo. Po prostu jest taki padnięty wieczorem, że zasypia w mig. :))

Ale chciałam się pochwali, że moje dziecko pięknie chodzi :))
 
Do góry