reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
Dmychawcu - a z tego kubeczka to tak nic nie kapie?? mam TT ale inny dla wiekszych dzieci i tam trposzke leci, ale wlasnie jesli z tego by nie kapalo to kupie :tak:

Kingusia - -moj tez za bardzo nie pije, ale nalewam my do butelecki troszke wody i czasem wezmie kilka lykow. Dzis mu dalam ja do raczki to radoche mial jak nie wiem. Kombinowalam z soczkami, herbatkami, wodami smakowymi (oczywiescie odp do wieku) i wiekszosc wylewalam wiec na razie bede wode dawac. Moze i Laura w kubeczku pare lyczkow wezmie "sama", My mamy takie miseczki jak Dmuchawiec

Korba - ja nalesniki ze szpinakiem robie tak....podsmazam cebulke, potem dorzucam szpinak (moze byc mrozony) i to sie dusi, potem dorzucam pokrojonego w kostlke pomidorka i czekam az odparuje, aby farsz nie byl wodnisty...a na koniec wrzucam w kosteczke pokrojona fete :D Tak teraz pomyslalam , ze byly by pyszne jakby je zapiec w piekarniku i posypac zoltym serem...aaaaa i jeszcze czosnek do farszu

Anula - teraz nadrabiam, wieszyki rewelacja i za "moj " takze dziekuje raz jeszcze

Alez nadrabiania..super !!!!
 
Gosiu- ja mam ten i takie kubeczki 9+ i bidoniki dla pszczół i nic z nich nie kapie. Jeden tylko kubek 9+ trafił się felerny bo ciężko bardzo z niegio leci. Reszta jest rewelacyjna!
 
Dziewczyny ale z Was poetki:)Zdolniachy jak się patrzy:) Znowu musze Was o coś zapytac-czy zdarza się Waszym dzieciom pochrapywac w nocy?Czyszcze małej nos przed snem a i tak mam wrażenie jakby jej sie zatykał trochę.Wiem,ze przeważnie to wina ciepła,ale u mnie jest 21st i pilnuje tego,nie przegrzewam jej w nocy.Byłam u laryngologa ,niby wszystko jest ok (choć wizyta i badanie trwało z minutkę,brak słów),skoro pani doktor mówi,ze dziecko leżac na wznak moze pochrapywać,to dlaczego tylko moje tak ma jak pytam inne mamy?
Dziekuje Wam z góry za odp. Pozdrawiam:)))
 
Robaczku - Jasio już chyba przekroczył 9 kg - tak na oko ;-). 13 idziemy na szczepienie to się doprecyzuje waga. Duży jest - ciuchy ubieram na 74 , 80 :szok:. No i jesteśmy w trakcie oduczania spania na rączkach :-) - idzie nieźle:tak:. Fajnie , ze u Was cycanie wróciło :tak:. Cieszę się i myślę , ze Hubi szybko nadrobi straty na wadze ;-). Z czasem kiepsko ostatnio u mnie - trzeba z dzieckami pracować ( szkoła ) . Dziękuję na pamięć kochana :tak:.
emka - mój synek nie chrapie .
 
Kochane ja dopiero teraz moge coś naskrobać

Byliśmy u okulisty, zbadała oczka i jest wszystko dobrze, oprócz tego ropienia, mamy 3 razy dziennie masować i przemywać solą fizjologiczną, jak nie pomoże do 6 m-ce to wtedy musimy udać się na zabieg udrożnienia kanalików.
Zaliczyłam IKEA w ekspresowym tempie - zakupy w 30min, co prawda nie kupiłam wszystkiego z listy ale najważniejsze rzeczy są, były już ozdoby świątecznie i nie mogłam się oprzeć, musiałam coś kupić SNÖMYS Dekoracja wisząca - IKEA
RobaczekII fajnie, że jesteś na bb, to super, że możesz karmić tylko cycem. U nas też zębów nie widać ale ma jakieś bruzki u góry no i trze tymi dziąsłami a przy okazji robi fajne minki.

Palindromea _anula dmuchawiec mikoto świetne rymowanki, macie talent

mikoto mam tez gazetke o szydełkowaniu, co prawda nie fizycznie bo szwagierka kupiła i jeszcze tego nie odebrałam

dmuchawiec ja gryzak już też zamówiłam a i na kubek pewnie się skuszę

Kingusia91 wrzuć przepis na krokiety w odpowiednim wątku

MatkaEwa jak oduczasz Jasia spania na rączkach?
 
Justa - dobrze , ze oczka w porządku :tak:. A Jasia poprostu konsekwentnie odkładam do łóżeczka w ciągu dnia ;-). Burzy się trochę ale w końcu kapituluje i zasypia :tak:. Śpi trochę krócej niż na rączkach ale chyba wystarczająco , bo nie jest marudny . Rośnie chłopisko więc stwierdziłam , ze trzeba się powolutku pozbywać nawyków noworodkowych ;-).

A to nasz Jasio z dedykacją dla Robaczka:-)
20131102299.jpg
 

Załączniki

  • 20131102299.jpg
    20131102299.jpg
    39,4 KB · Wyświetleń: 75
A ku ku!

Witam się z kawusią:tak:
Dziś śniadanko razem z mężolem zjadłam.

Justa- dobrze, że oczka zdrowe, oby przestały ropiec.

MatkaEwa- wierze, że nie masz czasu, bidulko. A Jasio jest sliczny!:tak:

Palin- co do kubka 360st to tez go mam i drugi raz bym nie kupiła:no: Po pierwsze nie jest to niekapek, Wylewa sie z niego normalnie, z tym, że wolniej bo ma przykrywkę i uszczelkę. U szczelka jednak służy do tego, zeby dziecko mogło sobie regulowac jakby objętość łyczka:tak:Czyli to kubek dla ciut starszego dziecka. Poza tym wszpomniana uszczelka bardzo szybko sie zabarwia i wygląda obleśnie. Czyli to kubek do wody bo z herbatki, czy tym bardziej soku juz jej nie domyjesz. Można ją dokuić co prawda, ale nie przesadzajac trzeba by to robic co miesiac. No chyba ze komus nie przeszkadza to, ze ta uszczelka jest brązowa- mnie przeszkadza;-):cool2:

O, nie...koniec laby, pszczoły wstały...:confused2::sorry:
 
Dzień dobry

Ja tylko na chwilkę bo zaraz musze Laurę ubrać i nakarmić a potem do przychodni po receptę. Cholera deszcz leje a ja muszę ją ciągać :-( wkurza mnie to strasznie...
Moja mysiula obudziła się dzisiaj już o 5 jak tatuś wychodził. Miałam ochotę nakryć sobie głowę poduszką :sorry: byłam u niej tylko raz bo zsunęła się tak nisko w łóżeczku że waliła nogami o przewijak :sorry: poprawiłam ją i dalej nawijała sobie aż do 6:10 i w końcu padła. Teraz już się obudziła na dobre. Trzeba się ogarnąć...

MatkaEwa
jaki Jaś jest śliczny i duży :-)
 
reklama
witam z kawusią :)
Nocka liczna, jedno jedzonko , jak zwykle, i ślicznie zasnął - po butli tak ładnie nie zasypiał.

Ale żeby nie było kolorowo, kupy częste i rzadkie wróciły, wczoraj były 4 luźne ale pachniały normalnie a po mm to aż mnie cofało...
Natomiast przestał ulewać, po mm non stop ulewał, okropnie !

Dmuchawcu, dzień doberek :)

Emka
, co do chrapania to mój nie chrapie i wydaje mi się, że chrapanie nie jest prawidłowe. Coś może zalegać w gardle. Spróbuj małej wyżej wziąć główkę, Jak to nie pomoże to ciśnij lekarza. Może ma wiotkość krtani ? Albo coś z migdałem ?

MatkaEwa,
dziękuję za fotkę ! Jasio jest śliczny, taki okrąglutki, jak ja uwielbiam takie pucie ! Mój już ich nie ma :( Trzymam kciuki za samodzielne zasypianie, wiem, że to trochę wysiłku kosztuje ale faktycznie 9 kg bujać i trzymać to już ciężko :)
Chciałam jeszcze zapytać o Wojtusia, jak sobie radzi w I kl ? Zadowolony ?

Justa,
kurczę, mam nadzieję, że zabieg nie będzie potrzebny. Masuj i przemywaj a ja zaciskam kciuki ! Pewnie obok mnie przejeżdżałaś, mogłaś trąbnąć :) Fajnie , że pobuszowałaś o Ikea :)

Kingusia, mi nawet w deszczu wyprawy na dwór nie są straszne, chusta, gruba podwójna kurtka i ew parasol. Polecam takie rozwiązanie ! A pobudki o 5 współczuję, ja o 7 ledwo wstałam..

Ok, idę wycałować Sewrka bo już w butach gotowy do pójścia do szkoły :)

edit :)
jeszcze napisze co mi sie śniło :)
Calą noc chodziłam po Warszawie i szukałam by kupić chustę taką jaką ma anusiakanusia - tak mi się spodobała :):)

A propos Warszawy, chyba w sobotę pojedziemy do stolicy :) Co Wy na to Warszawianki ? Będzie miała, któraś czas i ochotę na kawkę ? Będziemy koło południa, może ciut po południu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry