reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

oki mam chwileke


Zdrowka dla chorowitkow duzych i malych

Pranie dzidziusiowych ubranek
.... ja pralam wlasnie w tym Bio Presto Baby...ale Mati ma bardzo sucha skore po mnie...wiec wolalm nie eksperymentowac. takze przerzucilismy sie ogolnie na ten plyn do prania wszyscy.
W maju/czerwcu zeszlego roku trafilam na jaks promocje Bio Presto ale tych normalnych nie baby..wzielam dwa wielkie jedno normalne a drugie jakies Agrumi czy cos. No sie sie zaczelo...Mateusza tak wysypalo...tzn byl caly w czerwone plamy. Wypralam tym agrumi tez jego przescieradelko do zlobka ..i po drzemce obudzil sie jak burak wiec prosto do lekarz pojechalam. dostal leki przeciwhistaminowe i na szcescie po paru dniach mu przeszlo. bio presto agrumi wyslalam w cholere i wypralam na nowo wszytkie jego ubranka. musilam wrocic do bio presto baby..teraz powolutku..powolutku piore w bio presto normalnymale nie zadne agrumi.

Mleko zastepcze.... w szpitalu Mati dostal aggiunte z humany1. I w drodze powrotnej ze szpitala...zatrzymalismy sie w aptece po Humane 1...iiiiiii...za 400g zaplacilismy 18€!!!!. Nietety udalo mise karmic tnz odciagac tylko 6 tyg wiec zmienilam Humane na Mellin1..zdecydowanie tansze. mateusz na szcescie nie mial probemow z brzuszkiem.
Na Mellinie lecimy do dzisiaj tzn teraz to Mellin latte di crescita i ono kosztuje ok 10€ w promocji ok 9€ (800g)
w Polsce pil zawsze Bebilon..i to chyba dokladnie to samo melko co wloski Aptamil ..bo misiu na opakowaniu ejst identyczny....wiec to tylko inna komercyjna nazwa.

co to mialam pisac dalej ...hmmmmmmm zapomnialam
 
Ostatnia edycja:
reklama
No i dlugo nie potrwalo....sypie i to na calego, zakupy w przyspieszonym tempie zrobilismy. Najgorsze, ze moj P w pracy, ale juz wyjechal z biura, bo jak tak dalej bedzie sypalo to kto wie co sie bedzie dzialo na drogach.
Zapomnialam wam napisac,pamietacie akcje mojego dziecka z oslami,ze niby pani tak mowi?wczoraj wieczorm opowiada o zlobku co robila i takie tam i nagle opowiada,ze jest dziewczynka,ktora ma 2,5roku i nie mowi tylko robi uuu jak tarzan i to prawda,bo rozmawialam z mamaa...ale chiara mowi,ze pani powiedziala,ze ona jest stronzetta...no ja zamarlam R wywalil oczy,ale udalismy,ze nic sie nie stalo,ja nie wiem ale nie mogla tego slyszec od nas....coraz mniej mi sie to podoba,porozmawiac z pania czy nie?slownictwo uzywane przez pania coraz mniej mi sie podoba,od oslow minelo dwa tyg.nie sadze,zeby az tak zmyslala a moze?
Anja wiesz co, u nas tez byla podobna sytuacja, Patryk chodzil do prywatnego przedszkola prowadzonego przez siostry zakonne, super opieka, dziecko zadowolone, my tez, naprawde ekstra. Mial chyba 4 latka, jak ktoregos dnia wrocil, i wiadomo, opowiadamy, rozmawiamy, i on powiedzial, ze suora X ha dato una sculacciata jednemu z chlopcow. Nie wzielam tego na powaznie, dzieci maja bujna wyobraznie, powiedzialam oczywiscie o tym P, ale oboje stwierdzilismy, ze moze cos wyolbrzymia, zmysla. W kazdym razie przemilczelismy sprawe. Po jakims czasie rozmawialam z kolezanka, ktora tez ma dzieci w tej amej grupie, i jej sie zdarzylo to samo, z tym ze chodzilo o jej corke, ze ponoc dostala klapsa od siostry. Ona oczywiscie poszla porozmawiac, zostalo wszystko zanegowane ze strony siostry. Dziecko otrzymalo jakas tam kare....W kazdym razie wszyscy stalismy sie coraz bardziej wrazliwi na to co mowia dzieci...niestety prawda wyszla na jaw, bo kolejne dziecko tez sie poskazrzylo, mamy przeniosly dzieci do innych przedszkoli, siostrom grozilo zamkniecie..."zlosliwa" po cichu przeniesiono. Zatem nie zawsze to co mowia dzieci jest bajka i wymyslonymi historiami....wiec moze wybadaj i ty sytuacje, porozmawiaj z nauczycielka.
 
no w koncu chwilka spokoju i mozna kawke wypic;-)
co do ciuszkow malej ja piore wChanteclair + napisan
anika
zdrowiej nam tu kochana!!!
sicildziekuje za przepis
:-D
anjaco do zlobkow czy przedszkoli tu w Italii to prawde mowiac mam wielkie obawy wyslac dziecko po tym co sie tu wyprawia:baffled:
 
tez myslalam , ze to chodzi o biustonosz do karmienia , ale chcialam sie upewnic.raczej wstrzyma sie z zakupem , bo to nigdy nie wiadomo , np. Maje karmilam tylko 5 dni.dobrze , ze napisalyscie o tym pakowaniu w woreczki, tak sobie wszystko przygotuje. dobrze , ze wczoraj sie domyslilam i zrobilam zakupy bo dzisiaj z domu nie mam zamiaru sie ruszac tak zimno.no chyba , ze na kawe do znajomej :-)
 
tez myslalam , ze to chodzi o biustonosz do karmienia , ale chcialam sie upewnic.raczej wstrzyma sie z zakupem , bo to nigdy nie wiadomo , np. Maje karmilam tylko 5 dni.dobrze , ze napisalyscie o tym pakowaniu w woreczki, tak sobie wszystko przygotuje. dobrze , ze wczoraj sie domyslilam i zrobilam zakupy bo dzisiaj z domu nie mam zamiaru sie ruszac tak zimno.no chyba , ze na kawe do znajomej :-)

ja kupilam 3 na zmiane i przydaly sie do dzis karmie ps.tylko wkladek nie kupuj do biustonosza bo naciagaja a nie sa potrzebna oczywiscie jezeli bys karmila piersia
 
cucciola,ja wcale tak tragicznie sytuacji zlobkowo-przedszkolnej we wloszech nie widze...
mysle ze panie nauczycielki zle zyja na calym swiecie,ty slyszysz przypadki szkolnictwa wloskiego,bo zyjesz we wloszech,ale zdazaja sie one na calym swiecie,ja ciagu 20 lat zycia we wloszech slyszalam naprawde nie duzo afer,praktycznie 2 czy 3 ,wiec jako srednia na 60 milionow mieszkancow..
oczywiscie jak kazdza matka nie chcialabym aby w takim przedszkolu znalazlo sie moje dziecko,ale po przedszkolu jest potem szkola,potem jakis spotr,koledzy itd,wiec nasze dzieci beda zawsze narazone na kontakt z ludzmi tymi zlymi i tymi dobrymi
 
no w koncu chwilka spokoju i mozna kawke wypic;-)
co do ciuszkow malej ja piore wChanteclair + napisan
anika
zdrowiej nam tu kochana!!!
sicildziekuje za przepis
:-D
anjaco do zlobkow czy przedszkoli tu w Italii to prawde mowiac mam wielkie obawy wyslac dziecko po tym co sie tu wyprawia:baffled:
Cucciola, wracajac do dyskusji o zlobkach i przedszkolach, niestety sa to sytuacje spotykane nie tylko we Wloszech, ale i w Polsce i na calym swiecie. Kazdy rodzic zostawiajac wlasne dziecko pod opieka obcych mu ludzi przez 8 godzn dziennie liczy, ze dana osoba zajmie sie we wlasciwy sposob dzieckiem, a przede wszystkim, ze nie zrobi mu krzywdy. Nauczyciel, tak jak lekarz czy kierowca, wykonuje swoja prace, jesli sie do niej nie nadaje, to powinien ja zostawic, czesto sie tego nie robi. Na szczescie w dzisiejszych czasach my rodzice posiadamy wybor...Ja tez nie pozwolilabym by jakas obca osoba podniosla reke na moje dziecko, by uzywalo wulgarnego slownictwa przy dzieciach, najwazniejsze w pore zareagowac.

Mnie osobiscie tez wiele sytuacji w szkolnictwie wloskim sie nie podoba, ale to dlatego, ze wychowalam sie w innej rzeczywistosci. Dzisiaj np szkoly u nas byly zamkniete....kiedy nas poinformowano?? dzisiaj o 7.30!!! normalne?? nie sadze:szok:. Inne realia, inna kultura, inne szkolnictwo, ale widzac, ze przyszlo nam tu mieszkac z wlasnego wyboru (mowie za siebie)staram sie uczyc i akceptowac ich system szkolny, nie dotyczy to przemocy oczywiscie, tego nie zaakceptuje nigdy i NIGDZIE!
 
Ostatnia edycja:
cucciola,ja wcale tak tragicznie sytuacji zlobkowo-przedszkolnej we wloszech nie widze...
mysle ze panie nauczycielki zle zyja na calym swiecie,ty slyszysz przypadki szkolnictwa wloskiego,bo zyjesz we wloszech,ale zdazaja sie one na calym swiecie,ja ciagu 20 lat zycia we wloszech slyszalam naprawde nie duzo afer,praktycznie 2 czy 3 ,wiec jako srednia na 60 milionow mieszkancow..
oczywiscie jak kazdza matka nie chcialabym aby w takim przedszkolu znalazlo sie moje dziecko,ale po przedszkolu jest potem szkola,potem jakis spotr,koledzy itd,wiec nasze dzieci beda zawsze narazone na kontakt z ludzmi tymi zlymi i tymi dobrymi

Anika to samo chcialam napisac:tak: Lorenzo chodzi do zlobka i nie narzekam a wrecz przeciwnie panie sa naprawde fajne i jak narazie krzywdy mojemu dziecku nie zrobily i mam nadzieje ze tak zostanie mowia na siebie "tata" Lorenzo ma swoja ulubiona tate i jak go prowadze rano tuli sie do niej i daje bacietti a ona jemu i widac ze w zlobku czuje sie jak w domu. Mam kilka kolezanek ktorych dzieci chodza do przedszkoli lu zlobkow i tez nie narzekaja. Ostatnio w Polsce bla afera ze pani w przedszkolu postawil naga dziewczynke 3 letnia przed dziecmi i wysmiewala sie z niej ze nie umie sama sie ubrac:wściekła/y:Przedszkolanka upokorzyła dziewczynkę - Telewizja Polska SA
 
reklama
eve widzisz to tez zalezy od ludzi bo mnie poinfomowano wczoraj o 14 i powiedzieli zeby sie poiformowac jak bedzie w poniedzialek albo wtele giornale albo dzwoniac na numer 060606
 
Do góry