reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

Luczka, tak tylko ja wczoraj o 16-tej jak odbieralam Patryka z przedszkola to pani powiedziala, ze wszystko normalnie, ze nie ma zadnych zalecen, rozporzadzen, po prostu szkoly beda funkcjonowac. Decyzja zapadla wczoraj wieczorem, sindaco, widzac previsioni del tempo, zarzadzil, ze szkoly beda zamkniete. Mnie to akurat nie zmienilo wiele, teraz siedze w domu, wiec przynajmniej maly pospal dluzej (i mama tez;-)), ale gdybym tak miala jechac do pracy to taka info poprzewracalaby dzien do gory nogami.
W kazdym razie nic sie nie stalo, juz przywyklam:-).

Przyklad podany przez ciebie Luczka, nie jest pierwszym, jedynym i ostatnim, niestety, delinquenti si trovano dappertutto.

Anja dokladnie, zalezy od ludzi, niestety zadarzaja sie i zli nauczyciele, jak i zli lekarze itp. Patryk w kazdym razie ma wspaniale wspomnienia z tamtego przedszkola, zaczal go jak mial 2 latka i 1 miesiac, do dzisiaj wspomina suore Giuseppine (filipinka), pomogla mi bardzo, jestem jej wdzieczna do dzisiaj, niestety odeslali ja na sycylie i zmienila sie kadra.
 
Ostatnia edycja:
reklama
a ja tam na Maji przedszkole zlego slowa nie moge powiedziec , no moze poza sciopero ,ktore mnie drazni (Maja chodzi do comunalnego) , ale cos za cos. insegnante sa bardzo mile i Maja je wrecz uwielbia.przez 2 lata nic zlego mi nie powiedzila na temat przedszkola.jedyna rzecz to to , ze kilka 2-3 razy przeklnela po wlosku, ale to juz nauczyla sie od dzieci.na szczescie wytlumaczylisy jej , ze tak mowic nie mozna i wiecej przeklenstw nie slyszalam. tez uwazam , ze nie mozna dziecka chowac pod kloszem ,bo wczesniej czy pozniej , czy to w domu , czy na podworku spotka sie z roznymi typami ludzi , uslyszy przeklenstwa nawet jak my nie klniemy, wystarczy tlumaczyc co mozna a co nie, co dobre a co zle.to moje zdanie i jak na razie na Maji dziala.w zeszlym roku jak byla w Polsce u moich rodzicow strasznie sie balam , aby moje mlodsze siorki , ktore klna strasznie, nie nauczyly ja nic zlego.Na szczescie maz trzymal reke na pulsie, tlumaczyl i nawet jednego przeklenstwa nie powiedziala.
 
czesc Dziewczyny, jestem i ja :-)
z powodu tego sniegu, ktorego praktycznie nie ma ;-) nasze przedszkole dzis zamkniete, poinformowali nas o tym wczoraj jak dzieci maz odbieral, uniwerek tez zamkniety, ale o tym z kolei dowiedzialam sie przypadkiem, tylko dlatego, ze wczoraj siedzialam tam do 19 z kawalkiem i przybiegl ktos z takim newsem, jakbym wyszla o normalnej porze, to dzis rano pocalowalabym tylko klamke, bo oczywiscie zadnego info nikt nie wyslal, ech, tez mnie to dziwi...

jesli chodzi o szpitalna wyprawke, to ja tez jestem za pizamkami, nigdy w zyciu nie mialam koszuli, wiec chyba bym sie czula w niej jak nie ja ;-) do porodu mialam zwykla luzna bluzke, jesli chodzi o ubranka dla dzieci, to tez jestem za pajacykami i body, a z proszkiem to u nas podobnie bylo jak u aniki ;-) moje dzieciaki tez nigdy nie mialy zadnych uczulen, a nie raz Antos mial, jak mial jakis tydzien z kawalkiem wysmarowalismy go calego oliwka Johnson&Johnson i na drugi dzien zamienil sie w czerwonego potworka, a mielismy akurat wizyte poloznej ;-) balam sie ze nam dziecko zabiora jak go zobaczy ;-) a ona zerknela na oliwke i mowi, ze to wiele dzieci uczula... samo przeszlo na szczescie i juz nigdy wiecej zadnej oliwki nie uzywalismy ;-)

anja oj nieciekawie w tym Waszym przedszkolu, moze rzeczywiscie trzeba im zwrocic uwage, chociaz wlasnie jak u eve babka moze sie nie przyznac, moze tez sprobuj pogadac z innymi rodzicami... ech a my to nawet nie jestesmy w stanie zweryfikowac co te nasze dzieci mowia :rofl2:

ale zgadzam sie z anika, ze jeszcze rozne rzeczy uslysza, my niedawno spotkalismy na przystanku dwoch pijaczkow Polakow i oni w ciagu 5 minut tyle nakur... , ze ja chyba w zyciu tyle nie zdaze powiedziec, a nasze dzieci chcac nie chcac sluchaly, powiedzielismy Antosiowi, ze to nieladnie tak mowic, ale oczywiscie podlapal i tamtego wieczoru co jakis czas mowil, ale nie zwracalismy zupelnie uwagi i nastepnego dnia juz zapomnial i nie zdarza mu sie...
tyle ze jednak nauczycielka powinna jednak byc wzorem, a nie wyrazac sie tak, jak mama mowi, ze nie mozna mowic...

uciekam, zupka wlasnie skonczyla sie gotowac, mamy dzis ogorkowa, bo zrobilismy sobie wycieczke do sklepu polskiego
milego weekendu!!!
 
Hej dziewczynki;-)co do przedszkol czy zlobkow to macie racje na calym swiecei moze sie przydazyc ,ale ja jakos osobiscie mam uraz do tych przedszkol tu w okolicy np.w mojej miejscowosci jest przedszkole gdzie 2 lata temu 3 letnia dziewczynka zachorowala bo ponoc Pani jej nie ubrala mala byla zgrzana i wyleciala na dwor zima ,rozchorowala sie bidulka i po jakichs 2 tyg.mala zmarla,zaniedbanie przedszkolanki(ok nie mozna za smierc obwiniac jej rozumiem)ale nie pierwszy raz tu sie zdarza ,ze nie dopilnuja dziecka:-(po drugie w okolicy opodal jest inne przedszkole czesto z mala jezdzimy tam na spacery ostatnio przechodzac opodal slyszalam jak to panie przedszkolanki traktuja te maluszki to az mi sie zle zrobilo na sercu dziecko plakalo a ta je wyzywala od roznych:no:nie wiem jakos mam obawy ??!!moze przewrazliwiona jestem:confused:
 
Witajcie :)
Melduje sie i ja :tak:
Wczoraj mnie cos dopadlo i dzien mialam taki sobie :no:
Tzn. niby nic takiego, tylko katar, ale meczacy niestety, miejmy nadzieje, ze nie przejdzie w cos wiejszego :(
Dziekuje Wam za informacje, ja tez mysle, by nie przesadzac z delikatnoscia detergentow, by jednak hartowac skore od samego poczatku :tak:, zakupie na poczatek ten delikatniejszy proszek, ale potem bede juz chyba normalnie probowac prac i obserwowac czy cos sie nie dzieje.
Dziekuje Wam za pomocne opinie dot. pidzamek, kurczak, w zyciu bym sama na to nie wpadla!
Eve- a wiesz, gdzie te siostre przeniesli? :) Moze przypadkiem gdzies w moje okolice? :tak:;-)
Mam w pralce jakis program na tkaniny delikatne, ale 40stopni, nie wiem czy to bylby odpowiednik programu baby care?
Strega- ja tylko chcialam sie zapytac o jeden model zmywarki da incasso, ale to w pndz, nie bede Ci tylka trula w weekend i z gory dziekuje, bo ja sie pogubilam zupelnie w ofercie :dry:

Dziewczyny, zycze Wam przyjemnej soboty!
 
sobotnie dzien dobry..
u nas nadal snieg,e bastaaaa..
plany na weekend?
moje chlopaki jak pisalam wczoraj ida na stadion,a ja z giulio popoludniu jedziemy na zakupy,po drodze musimy wstapc do agencji turystycznej zapytac sie o bilety...
mamy setki lekcji do odrobienia,na sama mysl niedobrze mi sie robi,chyba tylko ptynia jest w mojej sytuacji ,inne was to jeszcze czeka...
sil,kochanie,trzymaj sie i nie daj sie chorobska..jak giulietto?rusza sie mocno?
dziewuszki ,milego dnia zycze..
 
Buon di !
u nas napadalo troche sniegu ale juz sie topi a zapowiadali 60 cm sniegu:-D
My znowu w wkeend siedzimy w domu nawet na basen nie mozemy isc bo Lorenzo jeszcze kaszle a szkoda no ale zdrowie najwazniejsze.
Milego Łikendu dziewczyny:-)
 
Witam weekendowo:biggrin2:,
u nas teraz lekko posypuje, wczoraj praktycznie cale popoludnie sypalo, na szczescie plugi od razu ruszyly do pracy i drogi sa czarne, gorzej z chodnikami:szok:. Wlasnie wrocilam z zakupow i malo co orla nie wywinelam:baffled:, oj odzwyczailam sie od sliskich nawierzchni zima:biggrin2:.
Eve- a wiesz, gdzie te siostre przeniesli? :) Moze przypadkiem gdzies w moje okolice? :tak:;-)
Mam w pralce jakis program na tkaniny delikatne, ale 40stopni, nie wiem czy to bylby odpowiednik programu baby care?
Sicilpol, niestety nie wiem gdzie Giuseppine przeniesli, jedyne co wiem, ze sa to suore degli angeli, tak sie nazywaja. Dowiadywalismy sie gdzie jest, ale oczywiscie tajemnica zakonna:confused:, w kazdym razie byla(jest) super, kochana i taka spiritosa, Patryk ja uwielbial, ja z reszta wszystkie dzieci.
Milego weekendu wszystkim, my pewnie jakis shopping po poludniu zaliczymy, mial byc wyjazd do Rzymu dzisiaj, ale pogoda pokrzyzowala plany...zdrowka chorowitkom.
 
reklama
Do góry