reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś ma dziecko, które rzadko choruje?

uodparniam wiec go teraz Esberitoksem i tranem - zobaczymy co z tego wyjdzie


Ja mojego Jasia tez uodparniam tranem i Esberitoxem od jakis 2 miesiecy regularnie i odpukac - teraz ma wprawdzie katar, ale nie jakis tragiczny wiec mam nadzieje ze sie wygrzebie z tego sam :-) No - z pomoca Calcium, witaminy C i Clemastinum (nasz zelazny zestaw na katar...)

Jedna babka mi mowila ze ona z kolei podawala swojej corce przez CALY rok witamine C i w ogole jej nie hcorowala. Teraz tak samo robi z druga corka:tak:
 
reklama
Mój synek ma 12 miesięcy i dotknął go tylko mały katarek, gdzie my z mężem w tym czasie mieliśmy konkretne przeziębienie. Od 6 miesiąca mały dostaje tran, raz w tygodniu chodzimy na basen, spacery są oczywiście obowiązkowe. W mieszkaniu mamy maksymalnie 20 stopni, a nocą nawet mniej. Mały buty ma zakładane tylko na dwór. W domu biega w skarpetkach, z racji, że zima, sądzę, że latem będzie biegał boso. Śpi z bosymi nóżkami.
Oczywiście dieta też ma swój wpływ. Obowiązkowo owoce i warzywa no i urozmaicone jedzenie. Do 10 miesiąca karmiłam małego piersią.
Jak tylko ktoś z rodziny zaczyna kichać, daje małemu profilaktycznie wit C i calcium. Sól morska w sprayu tez jest przydatna.
I tak jak pisała jedna z Was, nie dbam o sterylność. Mały nigdy nie pił z butelek, więc nie miałam co sterylizować, ale jeżeli chodzi o zabawki to nigdy nie dbałam specjalnie o to, żeby były stale prane czy czyszczone. No i nie biegałam nigdy ze szmatką, żeby przesadnie wycierać kurze.
Na razie te metody działają, oby jak najdłużej.
Pozdrawiam i życzę zdrówka :-):-):-)
 
madzik - dawałaś tran od pół roku - czy to jakiś specjalny tran? bo słyszałam, że daje się od 3 roku zycia
 
Dawał od 6 miesiąca i cały czas daje tran Mollers. Podaje pół łyżeczki małemu. :-):-)
Rzeczywiście na butelce napisane jest dawkowanie dla trzylatka, ale nasza Pani doktor powiedziała, ze spokojnie możemy podawać pół porcji. Upewniałam się jeszcze w aptece i też mi potwierdziła farmaceutka, że można podawać od 6 miesiąca.
 
Ostatnia edycja:
Madzik, to ja nie wiem , jakiego Ty Moller'sa używasz, że masz inną etykiete od naszego:tak:
Cytuje za etykietką z tranem pod ręką- o aromacie naturalnym" sposób użycia:zalecana dzienna dawka dla dzieci i dorosłych: 5 ml( 1 mała łyżeczka). Dla niemowląt zaleca się 2,5 ml ze stopniowym zwiększaniem dawki do 5 ml od 6-go miesiąca życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia".


Zarówno wg. etykiety producenta, jak i zapewnień mojego lekarza, oraz relacji wielu mieszkanek Norwegii tran można podawać maleńkim niemowlętom, a po ukończeniu pół roku zwiększyć dawkę.
Więc któraś z nas powinna poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem i nie wprowadzać w błąd forumowiczki:tak:

Hania pije tran odkąd ukończyła 3 tyg. zamiast wit. D. O tym czy działa nie będę pisać, bo już ze dwa razy pisałam na niemowlakach (TAK, ISTNIEJE JUŻ IDENTYCZNY WĄTEK I NAWET WIĘCEJ MAM DZIELIŁO SIĘ TAM DOŚWIADCZENIAMI:angry::angry::angry:)
 
kurcze, muszę spytać pediatrę o ten tran, bo poprzednio zapomniałam
sama trochę się boję podawać, postaram się odnaleźć ten wątek
zastanawia mnie czy jak się karmi piersią to czy jest sens podawać tran
 
Saly cytuje moja etykietę: " Zalecana dzienna dawka dla dzieci powyżej trzeciego roku życia i dorosłych:5 ml (1 mała łyżeczka). Dalsze informacje dotyczą środków ostrożności (można przyjmować w czasie ciąży i podczas karmienia piersią), oraz sposób przechowywania. Nie mam na butelce takich informacji jak Ty. Jestem przekonana, ze potrafię czytać ze zrozumieniem. :tak:
Widocznie mamy różne etykiety.

mamusia 2008 jestem przekonana, że jest sens dawać dziecku tran, nawet jeżeli karmisz piersią
 
mój syn ma teraz 7 miesięcy, nigdy nie miał gorączki kataru kaszlu biegunki itd tydzień temu wróciliśmy ze szpitala ( rutynowy zabieg usunięcia przetoki ) jasio dostal w szpitalu gorączki, biegunki i wymiotów :-(do tej pory robi jeszcze luźne kupy SZPITAL to jedno wielkie siedlisko bakterii i wirusów ODRADZAM jeśli nie ma koniecznej potrzeby!
 
madzik, zaintrygowałaś mnie tymi etykietami, więc porobiłam foty.
Czy taki masz tran?






Mam też ten sam , tylko cytrynowy ( dla siebie, nie Hani:tak:) i dawkowanie jest identyczne z zielonym.
Przejrzalam też dawkowanie na www.doz.pl- nie znalazłam tranu w płynie od 3 roku z Mollersa....i teraz sie zastanawiam o co tu kaman? Przeciez ta sama firma, ten sam - jak piszesz produkt, a różne etykiety???:confused::confused::confused:
 
reklama
eli1125 czyżby się zaraził rotawirusem? ja moją zaszczepiłam na to świństwo
a co do tego tranu, to problematyczna jest witamina D, którą zawiera
 
Do góry