reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mamy w Cz-wie stosują BLW?

bloodbrothers

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2012
Postów
41
Hej, czekam na odpowiedzi;-) Dla niewtajemniczonych - chodzi o wprowadzanie do menu dziecka stałych pokarmów z pominięciem etapu papek.
 
reklama
O widzisz. Ja też nie zamierzam traktować BLW doktrynalnie (wkrótce pewnie zaczniemy z córą). Pamiętasz, od czego zaczynałaś? Jaki posiłek (obiad,śniadanie, czy inaczej jeszcze?), co podawałaś na początku? Jak z tym nieszczęsnym żelazem?
 
Dzięki za odpowiedź. Dokładnie tak, młoda skończy 6 miesięcy za chwilę. Ale zupełnie się nam nie spieszy, ona nawet nie siedzi więc to nie ma sensu. Zastanawiam się tylko, czy Twoja pociecha miała jakieś zęby kiedy zaczynałyście? Czy kiedykolwiek się krztusiła/dławiła tak,żeby to był jakiś problem?
 
Tak myślałam, że zęby nie są konieczne na początek bo przecież mogą dość późno się wyrzynać. Chciałam jeszcze zapytać, w jakim wieku córa zaczęła jeść samodzielnie "pełny" posiłek zamiast mlecznego, do jakiego wieku karmiłaś piersią, czy sama zdecydowała że już jej wystarczy, czy Ty odstawiałaś? I czy rzeczywiście dziecko po BLW szybciej uczy się jeść sztućcami i je jak "dorosły", w porównaniu do rówieśników na papkach, miałaś jakieś obserwacje? Tak, książkę czytałam, pierwszą pomoc również trenowałam, chciałam jednak zapytać jak to w praktyce wyglądało u Was:-) Generalnie to o BLW myślę, że to nie jest jakaś "metoda", zresztą chyba sama autorka tak twierdzi i rodzice, że to po prostu wychodzi naturalnie, ktoś to robił bo np. dziecko nie chciało jeść będąc karmionym itd. Dla mnie to jest zupełnie naturalne i nie wyobrażam sobie podawania papek np. 4 miesięcznemu bobasowi, gdzie moja ma prawie 6 i też wydaje mi się sporo za mała na normalne jedzenie.
 
Jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje, chociaż to pewnie też indywidualna sprawa i od dziecka zależy - ale czy kiedy było ząbkowanie jakoś się zmieniło jej podejście do jedzenia, były jakieś problemy? Z piersią i ze stałymi? U nas się chyba zaczyna i jestem pełna obaw:-) A jakich używałaś śliniaków? Bo ja kupiłam na razie jeden plastikowy z kieszonką na spadające papu. Chociaż to też pewnie kwestia indywidualnych testów. Co jeszcze możesz polecić? Dzięki za obszerne wypowiedzi, bo jednak książka książką a ważniejsze są dla mnie te informacje z praktyki:-)) Osobiście skłaniam się ku blw chyba przede wszystkim dlatego, że sama lubię jeść, gotować, to jest dla mnie ważne i nie wyobrażam sobie odbierania dziecku tej przyjemności zabawy jedzeniem, poznawania kolorów, faktur, kształtów. Szkoda tego na papki. Oczywiście, jakieś tam kaszki czy kremy też będziemy jeść bo też lubię, ale w momencie kiedy sama tą łyżką będzie trafiać do buzi:-)No, przynajmniej raz na parę prób hehe. Nigdzie się nam nie spieszy, nie jestem pedantką, pracy na razie poszukuję więc mam pełen komfort i swobodę bo tak jak Ty piszesz, jedzenie przed wyjściem do pracy też inaczej wygląda.
 
reklama
Do góry