reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być ciąża?

Monia22

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2021
Postów
15
24 grudnia powinnam dostać miesiączki ,jednak nie nadeszła ,25 grudnia doszło do stosunku bez zabezpieczenia ,partner skończył we mnie ,lecz 31 grudnia nadszedł okres ,który spóźnił się o tydzień .Chciałam zapytać czy możliwa jest sytuacja ,że do zapłodnienia doszło po krwawieniu i dlatego ono wystąpiło ?
 
reklama
Nie chodzi mi o to ,chodzi o to czy do zagnieżdżenia zarodka mogło dojść po okresie,w końcu ten etap może trwać do 12 dni
 
Nie chodzi mi o to ,chodzi o to czy do zagnieżdżenia zarodka mogło dojść po okresie,w końcu ten etap może trwać do 12 dni
Jeżeli nadeszła @ to nie ma ciąży, nie dojdzie też do zagnieżdżenia. Owszem implantacja ma miejsce 6-12 dni, ale od owulacji, nie od stosunku. Owulacja ma miejsce ok 14 dnia cyklu przy cyklach 28 dyniowych. Tak więc dla uproszczenia ok 14 dnia przed miesiączką. Jeżeli zaczyna się krwawienie jest to znak, że do zapłodnienia nie doszło bądź wystąpiły jakieś inne problemy np. ciąża biochemiczna. Spada poziom progesteronu, endometrium zaczyna się złuszczać.
Tak jak koleżanka wyżej napisała, jeżeli staracie się o dziecko najlepiej poczytać o cyklu lub poradzić się ginekologa, aby wiedzieć kiedy są dni płodne i niepłodne.
 
Nie staram się o dziecko ,pytam bo obawiam się ciąży , ponieważ byłoby to dziecko mojego byłego a on nie chce mieć ze mną dzieci
 
Oczywiście, że owulacja może wystąpić po okresie. Ale jeżeli współżyliście było 25.12. a miesiączka 31.12 jest już 6 dni. A plemniki żyją w sprzyjających warunkach maksymalnie 5 dni. Zazwyczaj ok 72h.
 
reklama
Nie staram się o dziecko ,pytam bo obawiam się ciąży , ponieważ byłoby to dziecko mojego byłego a on nie chce mieć ze mną dzieci
Jeżeli nie staracie się o dziecko to tym bardziej polecam zapoznanie się z cyklem, a przede wszystkim używanie antykoncepcji. Zwłaszcza przy nieregularnych miesiączkach. To pomaga uniknąć niechcianej ciąży 🙂
 
Do góry