reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci pija mleko??

wasze dzieci najadaja sie butlą samego mleka??
ja daje krowie bo mala je tylko rano zupke mleczną, lub manna z cynamonem... mleczna jest z płatkami sniedaniowymi tymi z Nestle(cornflakes, cini mini,cheerios itp.) i to o 9 rano o 12 owoc a potem obiad a na samym mleku nie dała by rady.....
 
reklama
Nasza doktor kazała się jeszcze wstrzymać z mlekiem krowim. Mam spróbować za jakieś 2 miesiące. Niby wszystko je z nabiału ale czasami pojawiają się "wypryski" przy brodzie i mamy czekać..
 
Mowiw sie,ze do 3 roku zycia ma byc mleko modyfikowane ale oczywiscie kazdy robi jak uwaza.Jak dzieciaczkowi nic nie jest po krowim to mamy podaja.
Wszystko zalezy od kraju w ktorym mieszkasz, moje kolezanki z Anglii podaja mleko krowie jak dziecko skonczy rok zycia, rowniez w Norwegii zaleca sie podawac od roku. Bardzo ciezko z kolei dostac mleko modyfikowane dla starszych dzieci, wiec raczej i tak nie ma wyboru
 
Ja mieszkam w Austrii i jest tego pod dostatkiem :-) ale zgodze sie co kraj to obyczaj.Tu przestaja gotowac dziecku wode jak skonczy rok,pieczywo juz od 5 miesiaca wiec sa roznice.
 
U Dawidka podejrzewamy skaze bialkowa wiec nie podaje mu raczej zwykleg mleka (bardzo rzadko) a nawet z serkami i jogurtami musimy uwazac...Tu w Szkocji podaje mu mleko HIPP-pije je 3 razy dziennie:jak wstanie rano, w dzien prze drzemka i wieczorem przed spaniem... poza tytm w ciagu dnia zjada jogutr lub serek i platki na mleku(najczesciej jest to wlasnie mleko modyfikowane). Jak jedziemy do Polski to pije mleczko Nestle junior i dodatkowo je Danio lub Danonki (byle nie za duzo bo zaraz ma sucha skore i wysypke....)
 
Moja Laura ma 2 latka i trochę i pije mleko modyfikowane ale też daje jej mleko kozie i sojowe. nie moż epić zwykłego bo dostaje alergii. tylko pamietajcie o jedny że dla dzieci im tłustsze mleko tym lepsze! Ja mam problem ze znalezieniem tłustszego niż 3,2... niestety. Ale chyba przychodzi taki czas ,że dzieci same chca coś innego. tak jak Laura teraz coraz chetniej pije mleko kozie lub sojowe prosto z lodówki z kubka! tylko trzeba czasem trochę dłużej poczekać aż się upodobania zmienią...
 
WItam, jestem mamą Kamila (1,4m-ce).
Jeśli chodzi o mleko krowie to podobno nie tyle chodzi o to co może stać się po wypiciu przez dziecko takiego mleka, bo zazwyczaj nic się nie dzieje, ale o to, że mleko krowie jest przez dziecko gorzej przyswajane. Nie dostarcza ono tyle substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju co mleko modyfikowane. Jak sama nazwa wskazuje mleko to jest specjalnie modyfikowane alby wartości z niego wchłaniały się lepiej do organizmu.
Synuś mój wypija 230ml mleczka rano i tyle samo wieczorem. Koło 11 podaję mu jeszcze kaszkę mleczno ryżową.
 
Jasne dziewczyny ze co kraj to obyczaj,ale ja np mialam problem ...
karmilam Besia 14mies piersia i za chiny nie chcial potem modyfikowanego,plul jak trutka!Chodzilam do lekarza i powiedzial ze to wczesnie ale jak nie chce to musze sprubowac zwykle,krowie :sorry2: i tak jest juz na nim od tego czasu-nic mu nie jest,i pije go tak duzo ze musze mu ograniczac bo dla niego inne jedzenie nie musi istniec:baffled: tak wiec zasad nie ma. Pozdrawiam
 
Witam,
ja tez uważam, że należy do każdego maluszka z tematem mleka podejść indywidualnie. Moi chłopcy od kilku miesięcy pija mleko krowie z odrobiną cukru i w ogóle nie zauważyli różnicy. Jeden kończy wlasnie 3-latka, drugi w lipcu 2-latka. Zgodzę się z jedną z mam, że im tłuściejsze, tym lepsze, bo dzieci potrzebują go do prawidłowego rozwoju. Ale niestety na rynku znajduję tylko krowie 3,2%. Uważam, że należy spróbować, bo skoro maluszki jedzą jogurty, deserki i nic im nie jest to uważam, że można już przejść na mleko krowie.
 
reklama
Hej!
Ja swojej córci daje do picia dwa razy dziennie po około 150ml Bebiko 3, a poza tym mała je jogurciki, serki topione i twarożkowe czyli wszystko na mleku krowim. I jest wszystko oki. :-)Nawet naleśniki i gofry robię dla niej tak jak dla nas czyli na zwykłym mleku i mała nie ma żadnych dolegliwości. Mleko krowie podam jej do picia dopiero za kilka miesięcy, żeby mała przyswajała je dobrze i żeby obyło się bez żadnych rewelacji:tak:
 
Do góry