reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wybudzać noworodka ze snu?

OhKrysiu

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
65
Hej!
Zostałam chwilę temu mamą ślicznej dziewczynki:) w szpitalu i położna mówili o tym że ważne jest żeby wybudzać noworodka ze snu co trzy godziny. Mój noworodek jednak lubi sobie pospać i te przebudzenia na zmianę pieluchy i karmienie piersią wywołują u niej intensywny płacz i potem długo nie może się uspokoić. Finalnie kończą się takie sesje tym że ona cały czas płacze, wisi na piersi, i ogólnie jest rozdrażniona, cały okres gdy nie śpi potrafi przepłakać (ja też)
Ja zastanawiam się czy gdybym jej pozwoliła pospać do czasu samodzielnego rozbudzenia to coś by się stało? Z drugiej strony musi przecież jeść i mieć wymianę pampersa. Jakie jest Wasze zdanie, budzicie/budziliscie swoje dzieci? To moje pierwsze dziecko i jestem bardzo zestresowana;/
 
reklama
Nie stresuj się. Gdy będą Cię pytać mów, że wybudzasz co 3-4 godziny. Naprawdę nie wybudzaj dziecka na karmienie. To nie jest dobre, dziecko wtedy nie najada się dobrze bo jest stres, wtedy nawet może nie czuć potrzeby jedzenia a cyc lub butelka tylko będą stresować Ciebie a przede wszystkim Twoje dziecko. Jeśli dziecko nie je dłużej niż 8 godzin wtedy się martw. Zaufaj sobie, jesteś świetna mamą i daj czas Wam do nauki siebie nawzajem 🥰 Trzymam kciuki 🤞
 
Ja nie budzilam corki. Budzila sie, kiedy potrzebowala, ale byla tez zdrowa i nic jej nie dolegalo. Ponoc przerwa powyzej 6h sa niedobre dla samej laktacji.
 
Ja na poczatku wybudzalam bo mala malo jadla i potrafila przesypiac pory karmienia. Ale w sumie jakby jadla duzo to bym jej pozwalala pospac tak do tych 6 h. Teraz jak juzma 3 miesiace to bym chciala zeyprzespala te 6 h a nie budzila sie co 2-3h :)
 
Nie budziłam od urodzenia i nadal nie wybudzam, leci nam 4 miesiac.. Sam się wybudzał. Z tego co słyszałam ważne wybudzanie dziecka jest jak źle przybiera na wadze i że względu na spadki cukru. Natomiast mi położna mówiła że jak śpi to niech spi.
 
U mnie był pierwszy hipotrofik, a drugi wcześniak. Nie pamiętam już z jakich względów, ale miałam wybudzać (zwłaszcza jeśli dziecko miało żółtaczkę fizjologiczną, może nie chcieć się budzić) - na pewno chodziło o poziom glukozy i na pewno o coś jeszcze.
Zdrowego malucha bym nie budziła.
 
My wybudzaliśmy Synka przez 2 miesiące. Jest wcześniakiem więc w dniu wypisu dostaliśmy wytyczne. Dopiero po przekroczeniu 3kg, w porozumieniu z neonatologiem, przestaliśmy wybudzać Młodego;)
 
reklama
Nie budź. Moja mała też jest śpiochem i często przesypiała jedno jedzenie nocne, teraz ma pół roku i nic się nie zmieniło 😁 no chyba że Twój maluch jest wcześniakiem. Wtedy to inna bajka. Ale jeśli nie to ja bym nie budziła, będzie głodna, sama się obudzi
 
Do góry