reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drugi poród po pierwszej cesarce

Ja jestem w drugiej ciąży, będzie różnica ponad 4 lata od pierwszego cięcia. Wybrałam lekarza, który pracuje w szpitalu najbardziej pro porody naturalne po cc 🥴 rozmawiałam już z nim na temat rozwiazania ciąży i powiedzial bardzo prosto - nikt pani nie zmusi do porody naturalnego, bo po cieciu cesarskim musi pani wyrazic na niego zgodę. Nie oszukujmy się, poród siłami natury po cieciu też jest pewnym ryzykiem. Dziwi mnie podejscie twojego lekarza 🤨 wybrałam lekarza pracującego w szpitalu i już z nim ustaliłam, że to on zrobi mi cięcie I to będzie 38-39 tc zależy jak wypadnie jego grafik. Na twoim miejscu poczytałam bym fora czy przeszukała grupy na fejsie z twojego miasta I znalazła lekarza, który pracuje w szpitalu i może zrobić cięcie.
Najgorsze i najlepsze jest to że to właśnie mój lekarz prowadzący miał być tym który te cesarki robi... I stąd też mój wybór i wybór szpitala. I rozmowa przed staraniami z nim. Jak widać nie ma na nic reguły
 
reklama
Niestety zmieniły się bodajże w 2018 roku przepisy i o sposobie porodu decyduje lekarz go przyjmujący. 4 lata po cc nie jest już traktowane jako poród po cc.
Ale życzę Ci byś nie musiała się o tym przekonywać :*
 
wtedy już będę mieć skierowanie na cc 😉 tak jak napisałam, nikt nie ma prawa mnie zmusić do porodu naturalnego po cieciu. Ufam mojemu lekarzowi.
Zaufanie do lekarza jest najważniejsze i bardzo Ci zazdroszczę że udało ci się na takiego trafić. Nie oszukujmy się ale tak powinno być zawsze tymbardziej że większość z nas płaci za wizyty prywatnie
 
Najgorsze i najlepsze jest to że to właśnie mój lekarz prowadzący miał być tym który te cesarki robi... I stąd też mój wybór i wybór szpitala. I rozmowa przed staraniami z nim. Jak widać nie ma na nic reguły
do porodu naturalnego po cieciu też jest kwalifikacja, to nie jest takie hop siup. Dużo rzeczy ma znaczenie, waga dziecka, stan blizny po cieciu, ogólny stan twój itd ja bym się tak czy tak udała do innego lekarza.
 
Niestety zmieniły się bodajże w 2018 roku przepisy i o sposobie porodu decyduje lekarz go przyjmujący. 4 lata po cc nie jest już traktowane jako poród po cc.
Ale życzę Ci byś nie musiała się o tym przekonywać :*
złośliwości nie są konieczne 😉 przepisy są takie, że trzeba wyrazić zgodę na poród siłami natury po cieciu i przejść kwalifikacje. Polecam grupę naturalnie po cesarce na fb 🙂
 
Niestety zmieniły się bodajże w 2018 roku przepisy i o sposobie porodu decyduje lekarz go przyjmujący. 4 lata po cc nie jest już traktowane jako poród po cc.
Ale życzę Ci byś nie musiała się o tym przekonywać :*
Tak tłumaczę sobie zachowania mojego lekarza, jednak szkoda że zachował się tak na koniec ciąży a nie uświadamiał mnie od początku. Wcześniej chociaż mogłam próbować że szkołą rodzenia bądź jakimkolwiek pozytywn nastawieniu się na sn. Teraz mam leżeć i unikać wysiłku żeby dotrzymać do 34tc.. wiec juz nawet nie mam o czym myśleć
 
do porodu naturalnego po cieciu też jest kwalifikacja, to nie jest takie hop siup. Dużo rzeczy ma znaczenie, waga dziecka, stan blizny po cieciu, ogólny stan twój itd ja bym się tak czy tak udała do innego lekarza.
Przemyśle to na pewno na dniach. Aczkolwiek coś czuję że każdy lekarz mnie przegoni i nikt nie będzie kwestionował decyzji mojego prowadzącego 😔 nie twierdzę że nie ma on racji, bo pewnie ma i to on bierze odpowiedzialność za to na co kieruje ale mimo wszystko mam żal nie ukrywam.. 😔
 
To nie było złośliwe. I niestety kiedyś tak było, że trzeba było wyrazić zgodę na sn po porodzie cc. Teraz już tak nie jest. I co zrobisz jak Ci powie, że nie zrobi cc, a Tobie już odeszły wody i masz skurcze?

Sama byłam w podobnej sytuacji, bo mi się poród zaczął w 35tc... Na przełomie 37/38tc miałam mieć cc u swojego lekarza.
 
To nie było złośliwe. I niestety kiedyś tak było, że trzeba było wyrazić zgodę na sn po porodzie cc. Teraz już tak nie jest. I co zrobisz jak Ci powie, że nie zrobi cc, a Tobie już odeszły wody i masz skurcze?

Sama byłam w podobnej sytuacji, bo mi się poród zaczął w 35tc... Na przełomie 37/38tc miałam mieć cc u swojego lekarza.
A opowiedz w skrócie jak wyglądał twój poród po przebytej cesarce ?
 
reklama
Witajcie
Mam takie pytanie do Was odnośnie drugiego porodu po pierwszym zakończonym CC.
Wiem , że nie ma obowiązku jeśli minęło wystarczająco dużo czasu i nie ma większych przeciwwskazań, aby drugi poród mógł odbyć się sn, ale co w wypadku jeśli się woli CC mimo wszystko?
Czy lekarz może zmusić do próby porodu sn?
Czy miałyście takie doświadczenie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
A ile minęło od pierwszego cięcia?
 
Do góry