reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzidzia czerwiec 2006

Cześć dziewczyny postanowiłam stworzyć liste mam, które spodziewają się dzidziusia w czerwcu 2006 roku. Wkrótce idę do lekarza i dowiem się przewidywaną datę porodu...wówczas natychmiast się wpisuję...
Buziaczki :)
 
reklama
A Twoje wyliczenia???

Ja jutro się dowiem w jaki miesiączek chce zawitać do nas na świat nasza dzidzia.

Pozdrawiam :)
 
Gratulację Ola!!! Fajnie nareszcie ktoś z młodszą ciążą niż nasza :p 3maj się ciepluchno razem ze swoim bobase lub bobasami ;D
 
witajcie:) Ja właściwie to nie wiem na którym wątku powinnam być, na maju czy na czerwcu bo według wyliczeń to właśnie na przełomie tych miesięcy ma się urodzić mi dzidzia. Teoretycznie jest 26 maja 2006 r. no ale w praktyce wiadomo, dlatego ten wątek też obstawiam :)
 
Cześc Madziujka a co jutro wybierasz się do lekarza czy czekasz na @?

Gosiex też chciałaby aby maleństwo się urodziło w maju ,ale z wyliczeń to nie ma szans...wypada 06-06-2006 ( same 666) no ale moja córcia urodziła się dwa tygodnie przed terminem.. to może i ti maleństwo szybciej się pojawi na świecie..pozdrawiam

Ps. Gdzie można znaleźż kalkulator narodzin dzidziusia?

:) :) :)
 
Termin porodu na podstawie daty zapłodnienia
Wyliczenie terminu porodu jeżeli ciężarna dokładnie zna datę poczęcia jest bardzo łatwe. Wiedząc że ciąża trwa 266 dni od chwili zapłodnienia wystarczy dodać do podanej daty odjąc 3 miesiące i 7 dni.

Termin porodu=data zapłodnienia - 7 dni - 3 miesiące + 1 rok

To jedno źródło, ale to dla tych, którzy naprawdę wiedzą kiedy to się stało ;D.Obliczając termin porodu posługujemy się regułą Naegelego, która uwzglednia pierwszy dzień ostatniej miesiączki oraz długość cyklu.
A oto następna metoda:
Termin porodu=pierwszy dzień ostaniej miesiączki + 7dni - 3miesiące + 1rok +/- X dni

X dni= rożnica dni cyklu kobiety od cyklu wzorcowego 28 dniowego
. Wiem,że są gotowe kalendarze, ale coś ich znaleźć nie mogę
 
Jesteśmy z mężulkiem sami, ale to przecież rodzinka ;D. Oboje pracujemy. Z mamą rozmwaiam na tlenie i przez telefon. Właśnie minął rok jak tu jesteśmy. Jest znacznie lepiej finansowo. W Polsce często prosiłam o jakąś skromną pomoc finansową, bo jeszcze oboje studiowaliśmy. Teraz mamy taki luz w glowach :)
 
Gosiex ale tęsknota zapewne bywa czasami ogromna...wiem,że pienądze sa ważne ale ja nie potrafiłabym tak nadłuższą metę lub na zawsze wyjechać..no ale to każedego indywidualna sprawa....
Pozdraw :)iam
 
reklama
Powiem Ci (w sensie napiszę), dla mnie było bardzo wazne żebyśmy mieli dzidzię. Jeśli byśmy zostali w Polsce to nie było by nas stać wcale, i o wszystko dla dziecka musiałabym prosić mamę nawet o kasę na pieluchę. Kochana nie wiem czy to jest kwestia wyboru czy chęci bycia niezależnym i o poprostu przetrwanie, bo proszenie rodziców żeby Ci dali pieniądze na jedzenie kiedy masz 25 lat to lekkie upokorzenie. Kwestia wyboru jest wtedy kiedy jest ten wybór :) Tęskniłam przez pierwsze pół roku ryczałam jak bóbr, ale kiedyś ryczałam jak musiałam o wszystko prosić. teraz rycześ z tęsknoty przestałam, poprostu jestem twardsza co mi dobrze zrobiło. A moja rodzina czyli ja, mój mąż i nasze bobo w brzuchu to teraz mój priorytet ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 
Do góry