reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci i telewizja

Wyeliminować się nie da, bo jak już zaczął oglądać, to na pewno przyzwyczaił się i ciężko byłoby mu się teraz odzwyczaić. Myślę, że czas można podzielić tak, żeby połowę tego, co teraz spędza przed telewizorem poświęcić na czytanie bajek. Można dostać w sprzedaży książki, które nie tylko zaciekawią fabułą, ale również będą wykonane tak, ze dziecko chętnie będzie po nie sięgało.
 
reklama
Mój mały bardzo lubi bajki i jakby mógł ogladał by cały czas. Jednak na to niepozwalamy. Jest jeszcze na tyle mały że bardzo chętnie chodzi na spacery z nami, na plac zabaw. A jak jest brzydka pogoda to często w cos gramy. Staram się znaleść mu zawsze jakieś zajecie. Nie powiem że w ogóle nie ogląda ale statam się to ograniczyć do 0,5h dziennie. Jak juz oglada bajki to albo na płytkach albo na mini mini tam są nawet wzgledne te bajki i na szczęście nie zna innnych kanałów z bajkami.
 
Dlatego ja teraz zwracam tez uwagę czy w przedszkolu, do którego chodzi moje dziecko jest tv itp... Nie chcę, żeby się przyzwyczajało...
 
Ograniczaj! My w ogole nie mamy telewizji, wiec problemy nie ma, czasem tylko obejrzy bajke na komputerze, ale naprawde sporadycznie. I tak jest lepiej, moim zdaniem telewizja zabija wyobraznie, zamiast ja ksztaltowac.

Masz dużo racji Muffinko, ale....
No właśnie,dzięki mądrym programom w tv moja córka - wielka fanka dinozaurów- wie jak każdy z nich się poruszał, jakie miał zwyczaje, jak polował.Obejrzała też kiedyś relację z Bałtowa i to ona nam o tym parku powiedziała.Przydało się bo dzięki niej tam pojechaliśmy.Oprócz tego uwielbia oglądać Dorę na Nicku- to bajka ucząca języka w sposób akceptowalny i przyjemny dla dzieciaków.
Bardzo lubi też programy na Animal Planet- zwłaszcza o rasach psów i naprawdę duzo z nich zapamiętuje.
Oczywiście w wakacje nie ogląda prawie wcale ale kiedy jest chora albo zbiera się do przedszkola coś tam sobie włączy.Jednak nie wyobrażam sobie,żeby miała telewizor w swoim pokoju.
 
Do góry