reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez kucia, 6 Październik 2008.

1. kucia

kucia Szczęśliwa żona i mama :)

Dziewczyny mam do Was pytanie.

Do tej pory uzywałam fotelika samochodowego firmy Graco. Maluszek oczywiście juz z niego wyrósł ma 11 miesiecy i musze wymienić. Jakie foteliki możecie polecić:confused: Jakich uzywacie :confused: i na co zwracac uwage oprócz atestów przy zakupie :confused:. pozdrawiam cieplutkoooooooooooooooo

2. bacówka

bacówka Fanka BB :)

Witam,
    polecam fotelik Recaro young expert plus,świetnie wypadają w testach,wykonane sa z doskonałych materiałów,łatwo utrzymać w czystości.sami takiego używamy,są dla ghrupy 9-18kg,lub tez dla starszaków.jedynie cena jest odstraszaąca,bo z baza isofix to wydatek bliski 1000zł.

3. reklama
  4. MartaZiolko

MartaZiolko Fanka BB :)

też byłabym zainteresowana jakimiś opiniami na temat fotelików. Co prawda moja córa ma dopiero 8 m-cy i zamierzam wymienić jej fotelik jak skończy 12, ale juz zaczynam się rozglądać...

5. kajenka

kajenka Fanka BB :)

Polecam Roamer King http://www.swiatdziecka.pl/shop.html?prod=855
    Uzywamy go od roku i jestem b. zadowolona:tak: Nie jest najtanszy (ok. 800-900zl), ale ma wszystkie atesty i- co dla mnie jest b. wazne- ma system kanalikow wentylacyjnych, obicie jest z bawelny i w tym foteliku wreszcie zapomnialam co to spocone plecki dziecka:tak:

edit: zmiana modelu

Ostatnia edycja: 30 Październik 2008
  6. motylanoga

motylanoga Początkująca w BB

Ja mam fotelik maxi cosi Priori jestem z niego bardzo zadowolona jest rozkładany i mojemu 2 letniemu synkowi jest w nim wygodnie i jeszcze jakiś czas w nim pojeździ. Kupowałam używany ale w bardzo dobrym stanie. Naprawdę polecam.

7. masebi

masebi Fanka BB :)

Ja też się zamierzam na fotelik, ale chyba na 9-36, też myslałam (a raczej mój mąż) o Recaro ( tak mąż chce taki co produkuje też fotele samochodowe). W sumie tacy wiedzą co robią...chyba.
    Tylko koszt przerażający. Ma któś taki fotelik? Jak się spisują?
    czy warto wogóle kupować takie ogólny, czy lepiej do 18 kg? ( ale tu się kłania cena x dwa)

8. bacówka

bacówka Fanka BB :)

Ja uzywam RECARO ale tego 9-18,mój maz myslał (zeby mniej wydać)o tym 9-36,ale tam jest wkladka dla mniejszych dzieci ktora mi sie nie sprawdziała w tym foteliku 0-13 wiec wolalam nie ryzykowac.

9. weronia_gw

weronia_gw Zaciekawiona BB

witam wszystkie Mamy:)!!!

Mój synek ma 4,5 miesiąca, ale niestety już niedługo wyrośnie z fotelika 0-13kg, ponieważ jest trochę wysoki:-) I chcielibyśmy kupić z mężem fotelik 9-18kg ale montowany tyłem do kierunku jazdy i niestety nic nie mogę znaleźć, czy znacie może jakąś firmę która produkuje takie foteliki?
    Wytłumaczę Wam również dlaczego chcemy zakupić taki właśnie fotelik - we wszystkich sklepach jakie odwiedziliśmy, słyszałam że dziecko musi być już siedzieć przodem do kierunku jazdy bo nóżki opierają się o kanapę w samochodzie. Ale moim zdaniem ważniejsze jest to, żeby moje dziecko było bezpieczne, bo w momencie uderzenia niestety ale główka mojego maleństwa jest za ciężka i szyjka nie poradzi sobie z jej utrzymaniem, i nie dojdzie do uszkodzenia barków w momencie napięcia pasów!!! A w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy dziecko jest poprostu wciskane w fotel i nic mu się nie dzieje:-)
    Tak więc jeżeli znacie jakąś firmę która ma takie foteliki proszę dajcie znać, bo jeżeli nie znajdę takiego w Polsce, będziemy musieli jechać do Szwecji:-(a tu już mnie nie bawi:-(

10. reklama
  11. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

Nie wiem czy są foteliki 9-18 montowane tyłem do kierunku jady, ale są przecież foteliki 0-18, a tam jest taka opcja :tak: my również musimy wymienić na większy, bo lada dzień główka w nosidełku będzie już wystawać :sorry2: ale co się dziwić, skoro córcia ma niecałe 4,5 miesiąca, a ubranka na 80 cm kupujemy ;-):-D

12. MartaZiolko

MartaZiolko Fanka BB :)

wg mnie nie ma naprawdę do czego się spieszyć.
    MOja córka też jest wysoka i powiem szczerze też mysłałam o wymianie na "doroślejszy" fotelik, ale jak poczytałam w necie opinie i zalecenia postnowiłam poczekac do momentu aż córka skończy rok.
    Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, a takie maluszki mają jeszcze słabe mięsnie, które w momencie uderzenia mogą nie wytrzymać.
    Tak więc my jeździmy nadal w foteliku 0-13 X-landera, co prawda nogi ma już na kanapie, ale przynajmniej jest bezpiecznie:-)

Poleć forum