reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

a ja mam takie male male pytanko,moj dzieciaczek juz wyrasta i too bardzo z fotelika takiego do 9 kilo,czepianego na wozek,bo sam tyle wazy,chcialaby kupic taki od 9 do 18kg juz montowany w samochodzi,wiekszy ladny i duzo wygodniejszy,ale wzmianka jest rowniez o tym ze jest od 9 miesiaca zycia,co tu robic jesli dziecko wazy juz 9 a nie jest 9 miesieczne,czy moglabym uzyc tego fotelka,juz nie moge sie patrzec jak maly sie meczy
 
reklama
Myślę że spokojnie możesz kupić fotelik od 9-18kg. tu chyba bardziej chodzi o wagę a nie o wiek :tak: czemu mały ma się męczyć w za ciasnym foteliku? ;-)
 
Tu nie chodzi o wagę.............mój sbnek waży ponad 6kg a ma 13 miesiecy i ma fotelik 9-18 kg
Chodzi o to czy dziecko potrafi siedzieć samo dobrze..bo te foteliki od 9p18 kg są juz dla dzieci które dobrze siedzą...................czyli 8 miesiecznych a nawet starszych ..........rozmawiałam z facetem, ktory był na szkoleniu dotyczacym fotelików i jaki dla kogo
Wiec 6 miesięczne dziekco jest za małe na taki fotelik 9-18 i powinno jeszcze tyłem jeździc bo to dla niego bezpieczniejsze..te 9-18 nawet po rozlozeniu nie sa tka lezace jak te 0-18 cz 0-13.Akręgosłup 6 miesiecznego dziecka nie ejst przygotowany na taki fotelik 9-18.jest inaczej wyprofiliowany
My mieliśmy fotelik 0-13 kg................mały jeździł w nim 13 miesiecy
A Ty powinnaś albo poczekć jeszcze.....skoro głowa nie wystaje to jest oki..............albo jeśli kupowac to 0-18
 
Ostatnia edycja:
Ostatnio gadałam z fajnym panem w sklepie z fotelikami i powiedział że raczej poleca te 9-36 lub do 25kg. że kupowanie tego do 18kg to troszkę niepotrzebny wydatek . Oczywiscie nie kazdy musi się z tym zgadzać ale ja napewno kupie fotelik do 25kg . Mój synek już w tej chwili wazy prawie 9 kg . Więc kupowanie tego do 18 kg nie ma dla mnie sensu . Chyba że ktoś ma dośc małe dzieciątko.
A na celowniku mam fotelik recaro . Producenci foteli samochodowcyh myślę że wiedza co robią
 
Aniam141 ja też zastanawiałam się nad większym fotelikiem (na lata) bo mam obecnie do 11 i małej przez kombinezon zimowy widzę, że robi się jej trochę ciasno ale teraz sama już nie wiem bo mieliśmy ostatnio stłuczkę (samochód skasowany - ale nam się nic nie stało) i cieszę się, że mała siedziała tyłem bo to było bezpieczniejsze dla jej kręgosłupa. Zastanawiam się teraz czy taki fotelik nie będzie za duży i czy lepiej nie kupić do 18.
 
Ostatnia edycja:
Wiesz najlepiej wziąść dziecko do sklepu wsadzić do fotelika sprawdzić jak siedzi itp. wsadzić do auta .. wtedy dopiero możesz " gdybać " czy fotelik bedzie za duży bądz za mały dla dziecka. Ja napewno kupie większy ponieważ mój synek ma 5 miesięcy a juz wazy 8500 więc kupowanie fotelika do 18kg dla mnie jest bez sensu ,tym bardziej że fotelik który chce kupić nie jest tani. Pan z którym rozmawiałam twierdzi ze dziecko spokojnie może w takim większym jeździć . A wypadek cóż to akurat zależy też od tego, w które miejsce auto zostanie uderzone.
Myślę że facet wie co mówi bo wkońcu sklepowi zależy na kasie czyli tak naprawde powinien mi wciskać ten do 18kg żebym potem przyszła po większy.
 
Pewnie w końcu i tak kupię ten większy, po prostu na razie mam na świeżo w pamięci stłuczkę. Pozdrawiam
 
reklama
A ja się nie zgodze z tym....testy dowodzą że im wiekszy przedział wagowy tym mniej bezpieczny fotelik
Może jeszcze warto sie wybrac do inncych sklepó i usłyszeć opinie innych sprzedawców.........bo to są duże pieniązki- kupno takiego fotelika

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz słysze żeby dla dziecka ponizej roku kupwać fotelik 9-25kg a sporo na ten temat czytałam i rozmawiałam z ludzmi którzy sie na tym znają
A KILKU miesięczne dziecko jest za małe na taki fotelik.........dopóki samo dobrze nie siedzi i powinno jak najdluzej tyłem jeździć
Kręgoslup takiego dziecka nie jest na to gotowy
Dziewczyny jak samochód gwałtownie hamuje i pomimo tego że jesteśmy zapięte pasami to co się dzieje z górnymodcinkiem naszego ciała(głowa, szyj,kark)lecimy do przodu ale pasy nas trzymają a natępnie z powrotem nasza głowa ląduje na oparciu.Często wiele osób doznaje w ten spodób urazów gornego odcinka szyjnego....a co dopieor taki maluszke kikumiesieczny wozony pzodem do kieruu jazdy.....jak jego slabituki kręgosłup ma to wytrzymać??????A jadąc tyłem jest bardzo bezpieczne......nazjwyzje nizki pojda do gory a nie glowa
W Szwecji, Dani USA dzieci nawet do 3,4 rokuzcyia jedza tyłem do kierunku jazdy-bo to zwikesza bezpieczeństwo podczas wypadku....niestety w Polsce takich fotelików nie ma
Zresztą dzieci potem już tak szybko nie rosną......po roku ważą zazwyczaj 11-13 kg a potem juz przybieraja 1-2 na rok po skonczeniu roku.Wiec spkojnie sie mieszczą

Oczywiście nikogo nie krytykuje-każdy zrobi wedle uznania....wyrażam tylko swoją opinię i to czego sie dowiedziałam................a spędziłam tydzień na szukaniu fotleika dla swego małego i czytaniu na ten temat.....teść pracowala policji wdrogówce a szwagier tez do tmatego roku
Wkoncu chodzi o bezpieczeństwo tego co nam najdroższe- naszych dzieci
Znowu sie powtórzę i dam linka do fajnej strony..warte poczytania ,naprawdę
fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci
fotelik.info :: Często zadawane pytania
 
Ostatnia edycja:
Do góry