reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Inkaa5 Aż mi się słabo zrobiło, jak przeczytałam, co się stało. Ja też często zostawiałam Łukaszka w foteliku i do tego bez zapinania pasów. A też próbował się w nim bujać. Mam nadzieję, że wszystko w porządku u Twojego synka.
 
reklama
Moze juz gdzies pisalyscie, ale nie mam czasu szukac, wiec zakladam osobny watek. Powoli nadchodzi czas kiedy trzeba bedzie zmienic fotelik no i jestem w kropce bo nie wiem, ktory wybrac. Nie wiem jaki producent bedzie najlepszy ani czy to ma byc fotelik w przedziale wagowym 0-18 czy 9-18, a moze 9-36 ?
Wiem tylko, ze ma byc najbezpieczniejszy z dostepnych i idealnie byloby rowniez gdyby mogl byc montowany tylem do kierunku jazdy (przynajmniej na poczatku) oraz zeby byl wygodny dla dziecka.
Mozecie mi pomoc w wyborze? ? ?
 
My jeździmy w nowym foteliku juz od dwóch tygodni, troche za wcześnie na jeżdżenie przodem do kierunku jazdy, ale Kubas już po prostu nie mieścił w starym foteliku, szczególnie grubo ubrany. Mimo tego, że na foteliku jest napisane, że niby dziecko do 13 kg sie w nim mieści. Kubas miał za wąsko w ramionach i taki ścisniety jeździł, wiec kupilismy nowy.
Mamy maxi cosi priori xp, przedział wagowy 9-18 i fotelik ma opcję kładzenia do spania. Bardzo wygodne dla Kubasa.
Nie chcieliśmy tego 9-36, bo uważaliśmy że jest za wielki i nie podobały nam się żadne. Z kolei na ten 0-18 to chyba troche za późno, trzeba go było kupić na początku, to teraz byłby problem z głowy...
A jak Kubas wyrośnie z obecnego fotelika, co mam nadzieję szybko nie nastapi, to kupimy tylko podstawkę dla starszych dzieci.
 
my kupilismy ramattii venus (ok 300zl - cena w miare rozsadna bo rowniez bezpieczny) i jestesmy bardzo zadowoleni, od 9-18kg z opcja spania. wygodny dla malej i praktyczny granatowy kolor. kobieta w sklepie mowila ze te do 36 kg sa niepraktyczne bo potem dziecko i tak juz nie chce jezdzic w foteliku tylko woli siedziec na podstawce
 
My kupiliśmy wczoraj Deltima do 36kg Deltim - dokładnie taki jak w linku. Mam nadzieję, że na długo starczy :), bo bratowa kupiła pół roku temu fotelik do 18kg i niestety musi teraz kupić nowy, a dziecko ma dopiero 1,5roku i waży 11,5kg :). Kelts - foteliki do 36kg można tak dementować, że zostaje w końcu sama podstawka :).
 
Kati: my też kupujemy z Britaxa - w Pl to jest roemer ts king plus przedział 9-18kg. kupujemy go w Niemczech, bo taniej niż w PL.
 
Suuuper wątek, bo właśnie wlazłam na BB (nawet mąż mi kazał Was zapytać o radę;) właśnie w sprawie fotelików. Dzisiaj byliśmy oglądać i kompletnie nie wiem, co wybrać. Oczywiście, podobał nam się Bebe Comfort na przykład, ale cena ponad 800 zł jest dla nas zbyt wysoka. Pan w sklepie proponował nam hiszpańską firmę PLAY Artyku
 
reklama
Pytia: odnośnie fotelika play - podejrzewam, że chodzi Ci o ten z zakresu wagowego 9-25kg. ja też go oglądałam, a potem poczytałam na niemieckich stronach o nim - w testach wyszedł słąbiutko jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. doszliśmy do wniosku z Krzyśkiem, że lepiej jest dodać te 100-150zł i mieć np. roemera. któy to wyszedł dużo lepiej w testach.
 
Do góry