reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Pytia: o tym nie pomyślałam nawet. nawet nie wiem czy jest tak w miaręsporo fotelików 9-25 czy raczej 9-36kg

No właśnie problem polega na tym, że wybór niewielki, niestety :( Ale chyba i tak wybierzemy raczej coś z tej grupy (obojętnie czy 9-25 czy 9-36), będzie służył dużo dłużej.
 
reklama
jazda na poddupniku zależy od wzorstu tzn. muszę się odpowiednio układać pay bezpieczństwa a nie od wgi maluszka
 
Tak to trudny wybór nowego fotelika, dotego ceny są okropne!!!!!!

Nam podoba się Mały Podóznik - Deltim , jest bardzo dobry i do tego niedrogi. Poza tym co ważne jest od 9 do 36 kg (rozkłada sie odpowiednio w zalezności od wagi dziecka- czyli starcza na długo) Posiada Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa, w testach zderzeniowych wypada super i dotego w opinii rodziców jest ok. Dostał nagrodę w konkursie Miesięcznika Dziecko - na najlepszy produkt. A cena myślę że ok 399 zł. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
 
Karokaz - my też byliśmy prawie zdecydowani na Deltima, ale pan w sklepie dość intensywnie nas zniechęcał. A argumentował to tak:
1) Foteliki 9-36 mają zbyt dużą rozpiętość wagową, a tym samym nie są aż tak dobre i bezpieczne, jak te wyspecjalizowane w mniejszych grupach (zwłaszcza chodzi o wersję 9-18), jak zresztą wszystkie produkty "trzy w jednym";
2) Fotelik ten został zaprojektowany i skonstruowany aż 8 lat temu, wtedy też przeprowadzane były testy bezpieczeństwa i przyznane certyfikaty i nagrody. Przez te 8 lat wiele się zmieniło w konstrukcji fotelików samochodowych, bo technika poszła bardzo do przodu.

Nie sposób nie przyznać mu częściowo chociaż racji, ale z drugiej strony przecież przez te 8 lat dzieci w nim jeździły i było ok., więc...
Dlatego chciałam, żeby Anik coś więcej napisała, bo ma już ten fotelk. Jak się sprawdza w praktyce? Jak się montuje?
No bo cena faktycznie nie do pobicia.
 
Ja też chciałam maxi cosi (teraz taki mamy), ale jest stanowczo za drogi. Chyba zdecydujemy się na ramatti venus - wypada dobrze w testach i jest w rozsądnej cenie.

Ivka, czy oglądałaś ramatti venus w sklepie, bo ja tylko w necie. Chodzi mi o sposób mocowania, czy trzeba z boku wyciągać taki specjalny bolec, żeby zablokować pasy???
 
Nie trzeba nic blokować; pasy zapina się jednym ruchem - dokładnie tak jak w najnowszym maxi cosi tobi za ponad 800zł !!!

Dzięki za info, bo jeśli zdecydujemy się na przedział 9-18 to chyba właśnie wybór padnie na ramatti venus. A, jeszcze o jedno chciałam zapytać, czy tapicerka jest welurowa, czy taka "zmywalna", bo na zdjęciach w necie nie widać dokładnie?
 
reklama
Do góry